Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od HondaMan »

A nevypadá komicky spíše ta Fiesta?
2.9T RWD
Uživatelský avatar
andy4
Adept autoškoly
Příspěvky: 17
Registrován: sob 07 lis 15:27

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od andy4 »

Párádny voz. Jeden aj druhý.
denis píše:Tiež neplánujem ísť nižšie s výškou bočnice, keď už tak vyššie. Včera som trafil jamu a bol som rád, že som na zimných 195/50 R16. Ale vyzerajú komicky oproti 18" na takej Fieste ST mk8 :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

denis: že to máš snížený? To vypadá moc pěkně i na těch R16. Fiesta ST je boží, jen bych taky dal R17 a vyšší gumu - nejsem přítel malých profilů.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Má tam B14. Psal to, když sportíka kupoval.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Něco mi říkalo, že to tak je - jen se mi to nechtělo hledat :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Na letných 17kach to vyzerá lepšie a na dobrých cestách je to OK. Včera sme sa boli pozrieť s kamarátom na okresky pri Rykynčiciach, ktoré Rasťo Chvála spomínal v teste Citroenu C5 Aircross. Tam to bolo fajn, ale cesta ktorá tam od nás vedie je hrôza.
A áno, je to znížené, ale viac vzadu, zatiaľ som sa v tom nevŕtal.
Andy by vedel viac povedať o nastavení podvozku. Ďakujem(e) za pochvalu a Swiftík pozdravuje svojho prvého majiteľa :D :)
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Hm: čo vyzerá zle na Fieste?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od HondaMan »

Podobně jako psal Jarka ani já nejsem příznivce "nesmyslně" nízkých profilů. Co má ta fiesta obuto? 205/40R18?

Když jsem měl před lety Clio RS, tak jsem šel z 16 (195/45r16) na 15" (195/50).
U Punto Sport jsem nechal 205/45R17 a byť má auto najeto pod 100tKm, tak se na podvozku dělalo až nezdravě údržby (ložiska, prasklá pera, tyčky stabilizátoru, čepy... a že bych byl na okresce rychlejší než na 16" si nemyslím.
U současného auta do mě hučeli s 20", ale na 18" jsem mnohem spokojenější

Pokud si mohu vybrat, tak preferuji tuhý podvozek a gumy s vyšším profilem. Kromě vyšší odolnosti vůči průrazu je více gumy ohleduplnější vůči autu, menší kola bývají lehčí a hmotu mají blíže středu = agilnější chování, tlumiče se tolik neperou s rotující hmotou, setrvačnost je nižší... IMHO by kromě designu 17" Fiestě jen prospěly.
2.9T RWD
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Som na tom podobne, ale žiaľ dnes si tie autá na výzor "pýtajú" väčšie disky. Taká Honda Integra vyzerala dobre aj s 15". Stále však preferujem funkčnosť pred dizajnom, preto najbližšie padne voľba na 205/45 namiesto 195/45, čo je síce minimálny rozdiel ale aspoň smerom k lepšiemu.
A áno, presne si uhádol rozmer pneu na Fieste. Ale je to lepšie než by človek čakal, akurát tie výtlky nebude znášať najlepšie.
Btw. na zimu bude mať 17", akurát s dodaním diskov sú problémy.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

205/40R18 už je docela maso, halt doba si to žádá. V takhle nízkých gumách pak už rozhoduje každý mm - na CTR i při prasojízdě na okreskách fungovaly i 215/40 - což je guma jen o 4mm vyšší. Fiestě by podle mýho slušely 235/40R17, kdyby se jí vešly do podběhů, by to byl takový pěkný drsňácký prcek s pořádnýma válcema :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět