superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
ERTEZET
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24 črc 16:05

superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od ERTEZET »

Caute, paci sa mi superb 2.. Lenze je tu zopar veci, ktore ma odradzaju. Hlavne motory.. keby som vyberal benzin, tak v tom mam jasno a to 1.4 tsi.. no ak sa rozhodnem pre naftu, tak tam som na vazkach. Naftaku sa viac bojim kvoli servisu, no opytam sa na motory. Chcem vediet rozdiely na servis a kazivost medzi 1.6 tdi a 2.0 tdi. No 1.6 su vraj haklivejsie na naftu, kedy odchadzaju drahe vstreky.Na druhej strane su tam mensie problemy s rozvodmi a netrapi ho dvojhmotny zotrvacnik. Rad by som sa dozvedel ci sa 1.6 tdi v superbe vyrabali aj v inej verzii ako greenline, lebo tam je nizsia svetla vyska, co mne nesedi... Chcem vediet ci sa viac oplati 2.0 tdi cr. A ak 2.0tdi cr tak ci 103 kw alebo 125kw. Pozor, riesim iba kazivost a cenu oprav, vykon prosim neriesme. Samozrejme pri jazde ako sa naftakoch ma jazdit, intervaloch vymeny oleja a atd.. Vdaka.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od janom »

Zdravím,
Benzín 1,4tsi radšej nie - tam sú rozvody na celú anabázu.

Ak ide o minimálne náklady možno stojí za úvahu pohľadať staršiu 1,9 Tdi Pd - tých motorov sa všade váľajú desiatky (odpadnú problémové vstreky - sú za pár € + DPF).
Videl som aj 1,6Tdi s enormnými nájazdami bez problémov, rovnako motory na výmenu vstrekov po 200tis, sám som mal kus s 370tis a pôvodným DPF (v O2).

1,6 som v S2 videl ako greenline (výhoda 6Q) aj obyč (5Q). Pri objeme kufra aký S2 má mi to (1,6+1,9) príde trochu na hrane (ak to naložíš, predbiehanie bude zážitok).

Z 2,0CR možno v kľude odporučiť 103kw. Na ostrú jazdu sa S2 aj tak nehodí a je to už použiteľné. Navyše to má lepší priebeh ako 125kw. Treba počítať s dvojhmotou ak nebude vymenená (autá v inzercii majú dosť za sebou) a nechávať vypáliť DPF.

Pri oboch 1,6+2,0CR pozor na EGR, ten odíde skoro vždy, otázka či je už menený a ak nie, ako veľmi je špinavý. Niekde ich repasovali za nižšiu cenu.

Nedávno som jeden S2 hľadal a nájsť dobrý kus nie je jednoduché (stočené 3/4 áut) + stav podvozka bol vtipný na všetkých.
ERTEZET
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24 črc 16:05

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od ERTEZET »

v benzine 1.4tsi by sa hned vymenili rozvody a myslim, ze by tomalo byt ok..
1.9 TDI v combicku, to sa velmi tazko zhana, kedze combicka su vascinou az od roku 2010. Nejde mi vykon, ale o spolahlivost. Takze by bol vhodnejsi 1.6 tdi ako 2.0 tdi, alebo je to v podstate jedno a az moc zbytocne to takto riesim...? Inak, co bolo na tych podvozkoch?
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od janom »

S TSI je problém, že sa rozvody vymenia a po roku kľudne rachotia znova.

Ak sa vôbec nejedná o výkon skôr, by som hľadal dobrý kus ako 1,6 alebo 2,0 konkrétne. Záleží ako dlho to má slúžiť.
Každopádne pri takomto aute (ideálny adept na stočenku) by som šiel po SK pôvode alebo plnej histórii + rátal, že veci môžu odísť (taká jednotka xenónov a podobné lahôdky), ale áut už je dosť a diely sa tiež dajú zohnať 2nd hand.

Hlavne utekať preč od bielych kombíkov z dovozu (taxíky jak lusk).
ERTEZET
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: stř 24 črc 16:05

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od ERTEZET »

Mozno budu u tsi rozvody po roku rachotit, ale je to mala pravdepodobnost, pokial sa to urobi tak ako ma.. Ono na tdi-ckach je servis sakramentsky drahsi, tak aj kvoli tomu sa trocha uvazoval nad tsi a aj kvoli jazde na kratke trasy, aj ked nie stale.. chodim aj 90-200 km trasy ale nie kazdy tyzden.Jednoducho ja tam dobre motory nevidim, tak vyberam z tych lepsich z horsich :-)
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od Čičo »

Dobré motory nevidím ale aj tak ako správna ovca zostanem pri šáde... Obrázek
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od janom »

Alebo aj... nepozdáva sa mi voľba diskutujúceho, ale ako správny vlastník veľkého ega si ho trošku pohladím tým, že si kopnem... namiesto uvedenia rozumnej alternatívy a diskusie... :ymapplause:
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od Čičo »

Nepýta sa na alternatívu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od jirka87 »

Nevadi kluci,ze jsem Cech ? :D to je hodne zvlastni pocit cist na CZ foru vyhradne Slovenskou debatu. Nikdy asi nepochopim,proc nechodite na Slovenske fora. Asi by me v zivote nenapadlo se registrovat na OBECNEM foru ohledne aut na slovenske strance

K tomu Supu muzu rict jen tolik,ze otec delal na 125kw 2.0Tdi pred pul rokem vsechny vstriky, vsechny cerpadla (neni jedno), cast vedeni a cisteni nadrze. Po sleve 45% to bylo za krasnych 60tis bez dph.
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: superb 2 combi 1.6 tdi vs. 2.0 tdi.

Příspěvek od janom »

Jirko nazdar :) Tak na kvalitné fórum aj do zahraničia... PS: žijem na Morave.

Čo sa otcovi stalo? Koľko to malo v hrbe (naozaj)? Tá cena... k tomu sa dá dodať už len tá okrídlená veta.... a to se vyplatí! :D
Odpovědět