Čeká mne STK - co udělat předem?

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
FaraM
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19 lis 12:22

Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od FaraM »

Ahoj,
za nedlouhou dobu mě čeká TK s mým, ne tak technicky bezproblémovým autem, a ptám se, zda se vyplatí čekat až na STK, která odhalí všechny vady, a poté je servisovat nebo servisovat vady, o kterých už vím, nicméně je tu pravděpodobnost, že oprav bude potřeba více než předpokládám. Vady, o kterých vím jsou: kontrolka SRS, špatná geometrie, nespínání couvaček a dlouhá dráha brzdy. Pravděpodobně mohou být závadné i některé části podvozku, s autem moc nejezdím, takže to nepoznám. Druhou otázkou je, zda cena opravy nepřekročí cenu auta, ale s tím už si poradím.

Děkuji za případnou pomoc. :)
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak naložit s STK

Příspěvek od 970ka »

Začal bych vložením dotazu do správné sekce tohoto fora / dal jsi to do sekce výběr automobilu/ i to svědčí o určité ignoranci a jinak já vůbec nechápu používání vozu v takovém stavu,já bych s tím jezdit nemohl jako sorry. Osobně bych to dal do pořádku,nebo to rovnou hodil do sběrného dvora. :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od pavproch »

Už sem to přešiboval + změnil nadpis....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od M.Z. »

Já si před STK vždycky dojdu předem na záchod.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
FaraM
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19 lis 12:22

Re: Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od FaraM »

Aha, děkuji. Já zapomněl, že fóra nejsou od toho, aby si na nich lidé poradili a navzájem pomohli.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od ctrl_j »

Na blbou otazku blba odpoved.
Ale ja ti poradim. Oprav uplne vsechno o cem vis. Pokud tam hodlas prijet s polovrakem a pak opravovat jen to nutne minimum co ti reknou abys napodruhe prosel, tak s timto postojem tady mit uspech asi nebudes.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od jirka87 »

ctrl_j : Ne.

Protože pak opraví brzdy - kdy dlouhá dráha pedálu může být všechno od komplet kotoučů, desek, gumových hadic (nepíše, jak je to staré auto, ale cokoliv 15+ má ty hadice už prakticky na výměnu) až po samotné třmeny, hlavně pokud je to koncerna hlavně, pokud je to vzadu.

Do toho vymění nějaké kraviny na podvozku, auto bude muset umýt i zespoda, protože jestli je to takovej vrak, tak tomu někde 100% utíká jakýkoliv olej (srvo, motor, převodovka...)

Nainvestuje 15 000Kč a pak ho vyhodí za emise...15000Kc nevadí, pakliže to není vrak, kde u takové investice, jak sám tazatel píše by to přesáhlo hodnotu auta, což asi ano.

Doporučuju zavést auto na STK s tím, že se bude jednat o "STK na žádost zákazníka" a tam ti vypíšou závady, které by v případě provádění reálné STK vadily.

Nic lepšího nikdo nevymyslel.

tazatel : ano, fóra jsou aby si lidi pomáhali, ale ptáš se prostě blbě a jakože "nerozumím tomu", následně se ale prezentuješ, byť ironicky jako "ten chytrej" a bez gramatických chyb. A "ten chytrej" by dotaz na takto základní věc nikdy nepoložil. Protože kdyby zvedl i jako člověk neznalý poměrů telefon a na první STK kdekoliv 200km daleko (pro jistotu, že..) od místa bydliště a zeptal se co má s takovým vrakem a touto situací dělat, tak by ti řekli totéž - "stk na žádost zákazníka".

Jenže to by se muselo chtít něco dělat. Sám. A to se nechce.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Čeká mne STK - co udělat předem?

Příspěvek od ctrl_j »

Na emise muze jit predem a pak teprve zacit opravovat… Mesic.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Odpovědět