Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Krucifiks, to je opravdu nekonečný příběh. Bydlím 20 let, v kuchyni je těplá voda z (beztlakového) brojleru schovaného pod kuch.linkou. Za těch dvacet let je tam už čtvrtý brojler a už zase teče. Mně drbne.

První vydržel asi 10 let, pak proreznul (i dyž byl nerezový), s druhým (stejný typ jako první) byly trable od počátku - nastřídačku nedržel teplotu a tekl krz těsnění, až asi po šesti letech šel z domu, třetí (jiný typ) umřel (přestal ohřívat) po ca 3 letech, tady ten čtvrtý (zase jiný typ) se bránil ingstalaci (až asi na třetí pokus semi podařilo ho naingstalovat, aby netekl těsněním). A už zase valí, ale asi ne tím těsněním. Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Tak po dvojnásobném pozorování (2x 20minut pod dřezem, záda fprteli, čeloffka) osušování a zkoumání můžu s jistotou na 99,9% prohlásit, že to není vada "ingstalatéra", nevalí to totiž ani hadicema, ani spojkama/těsněníma ani baterií, ale valí to "zevnitř" brojleru = asi proreznul (má plastovou nádržku :twisted: ) nebo ta na-držka prdla. Mám pod tím velkou misku, večer sem ji tam dal suchou, ráno tam byly ca 2 deci. Krucifiks.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od M.Z. »

Co to proboha máte za vodu? To tě sežere zevnitř :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Arkis »

To ta kvalita bojlerů šla tak dolů nebo máš tak kyselou vodu? :D
Když tak zkus bojlery Dražice. Před 6 lety jsme jeden dávali k babičce a dodnes vypadá jak nový.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Myslím (nevím) že vodu kyslou nemáme, zato ale tvrdou jaxfiň jo, rychlovarná konvice se nejpozději co 14 dní musí vyvařit s voctem, jinak jsou v ní krápníky.

Dražice ve specifikaci 5l beztlakého podpultu neuvádějí z čeho je nadržka, dostal sem tip na 5l podpult beztlak Tatramat (ten uvádí plastovou nadržku), který je o polovinu dražší. Budu to řešit příští týden, vyčkávám, esli si to třeba nerozmyslí (myslím ty loužičky pod ním)... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Arkis »

Který chorý mozek vymyslel umístění olejového filtru (zrovna takové věci, co se mění na autě asi nejčastěji) na tomto místě?
Obrázek
Známá po mně chtěla vyměnit olej, že chlap, co jí to mění, teď nemá čas. Už jsem to dělal několikrát na mém Renckovi, tak jsem si myslel, že to nebude žádný problém. To jsem ale ještě nevěděl, co Fiat udělal za zvěrstva na motoru 1.6Mjet. Filtr je daný zezadu nad pravou poloosou, takže pro vytažení filtru musí jít pryč kolo i nadkolí a i tak je tam dost blbý přístup. :-o
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od abgx1 »

pp: nerozmyslal si o zmakcovaci vody?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Krucifiks, to je opravdu nekonečný příběh. Bydlím 20 let, v kuchyni je těplá voda z (beztlakového) brojleru schovaného pod kuch.linkou. Za těch dvacet let je tam už čtvrtý brojler a už zase teče. Mně drbne.
Tak pokus č. 5 bude z úplně jiného soudeku - abych se vyhnul tečení (do skříně pod dřezem) z brojleru a rušivému odkapávání vody z baterie (ref beztlakový - jaxe těplem voda rozpíná, tak odkapává skrz baterii), taxem objednaááál průtokovou ohřívací baterii. Když to bude k čemu, tak OK, dyž to bude naprd, tak holt (jen) necelý litr (mají 50% slevu) vyletí komínem a pudu pokorně koupit pátý brojler. A těch prý 10 kukund než začně téct těplá voda snad nějak přežijem.

:ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od pavproch »

Už sem si tu víckrát stěžoval, jak na nás (malou českou s.r.o.) naši zákazníci (většinou pobočky nadnárodních spol) tlačí s více- a často méně-smysluplnými požadavky. Co sem ale dostal fčíl (a už odpověděl = poslal do řiti), to překročilo opravdu všechny mezky: že si máme zřídit online přístup do jejich objednávkového systému, oni nám pouze přes něj budou posílat objednávky (až sem by to snad i šlo), ale POZOR! - my potom v tom jejich systému vytvoříme i naši fakturu! Nasrat!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od vasco »

Zas bych to tak nehrotil, asi se bavíme o EDI, ne? Já do toho taky musel jít kvůli pár odběratelům a o nic nejde. Můžeš si fakturovat v čem chceš, tak, jak jsi zvyklý a v tom EDI překlopíš tu jejich objednávku, v podstatě jen zadáš částku a variabilní symbol a odesíláš.
Odpovědět