Suzuki obecně

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Jj, možná to na jaře zkusím také nechat poladit. Zatím mám poznatek, že v zatáčce většině aut ujedu, na výjezdu jsem často pomalejší. Tam se nedostatek výkonu projeví, s tím se nic nenadělá. Ale zvláště po výměně tlumičů za Bilsteiny je to zatáčkách hodně dobrý auto. Proto úmyslně vybírám kroucenější cesty a po dálnici nejezdím ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

V kombinácii s kratším stálym prevodom (4.3 vs 3.9) a lsd to musí byť fajn. Budúci rok chcem aspoň jedno z vyššie uvedených :)
http://www.profituning.sk/chiptuning-su ... 2012-2016/
Tu by som si nechal upraviť RJ, ale tá cena je trochu moc. Sorry za reklamu.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

denis: LSD, naprosto, bezvýhradně doporučuju :-bd - není jízdy, při který bych litoval peněz. Sice se to projevuje mírně a né jak v silný předokole, ale pořád je cítit a strašně to tomu autu pomůže. Taky jsem chtěl původně i převod, ale nakonec jsem odolal. Mám to jako daily a najedu s tím kolem 25kkm za rok (aspoň mám menší kola - je to sice "jen" 3% zkrácení, ale aspoň). Jestli dáš i převod, tak to bude malá raketka!
Naposledy upravil(a) jarka dne pát 20 lis 14:57, celkem upraveno 1 x.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

jerry píše:Jj, možná to na jaře zkusím také nechat poladit. Zatím mám poznatek, že v zatáčce většině aut ujedu, na výjezdu jsem často pomalejší. Tam se nedostatek výkonu projeví, s tím se nic nenadělá.
To chce prostě špéru, pak se přidá plyn už před zatáčkou :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Nad špérou som pôvodne ani neuvažoval. Pýtal som sa svojho mechanika (ktorý mimochodon jazdí slalomy a hobby rally a pod. na nie celkom sériovej 323ti E36) či by mi vedel prehodiť stály prevod a hneď mi povedal, že ak to chcem už raz rozobrať tak špéra je must have. Nie som si istý či by som využil schopnosti takého auta, takže v prvomrade plánujem na jar ten najlepší tuning - naučiť sa nejaké základy na mojom prvom trackday. Potom sa uvidí ako ďalej, ale mám taký pocit, že budem potrebovať popri skrátení, LSD a úprave RJ aj nejaké semislicky a brzdy :D
Inak tiež mám Swifta ako daily - jediné auto, ale nejazdím moc.

Btw to je ten mechanik:
https://youtube.com/watch?v=NocIj3cnDPg
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Lehce upravený auto se sekvencí??? Pecka, krásná závodnička. S tou špérou má pravdu - když už se to bude rozebírat.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Sekvencia je len čerešnička na torte. V zime bola karoséria upravená, nová klec, motor posunutý o 20cm dozadu kvôli rozloženiu hmotnosti a veľa ďalších "drobností", proste závodné auto obuté do žuvačiek :D
Přílohy
119055173_3610300812316521_1144917623532213968_n.jpg
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jarka »

Tak to jsi v dobrých rukách :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od denis »

Nesťažujem sa zatiaľ :)
Čaká ma výmena oleja ale ešte nemám nakúpené. Auto chodilo doteraz do autorizáku takže aj ja tam chcem liať olej pre Suzuki tj Ecstar ale namiesto 0W-20 chcem 5W-30 "určený pre turbomotory..." .
Je to dobrá voľba alebo zbytočné pre atmo?
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Suzuki obecně

Příspěvek od jerry »

Já tam mám Valvoline 5W-40. Parametry dobrý olej.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět