Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Honda, Hyundai, Kia, Mitsubishi, Subaru, Toyota ad.
Odpovědět
deasuncz
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 20 srp 22:43

Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od deasuncz »

Ahoj,
Mám Hyundai i30 2012 (začátek 2. generace). Posledních cca 5 dní mi začalo dělat něco pro mě nevysvětlitelného (v autech se nevyznám). Při jakékoliv zařazené rychlosti, když sešlápnu více/naplno plyn, tak se mi rozběhnou otáčky jak kdyby bylo vyřazeno.
Například zařadím čtyřku, jedu, pak více šlápnu na pedál abych víc zrychlil a otáčky vystřelí nahoru jak kdyby tam skočil neutrál. Vyskočí uplně "volně", ale s rychlostí to nic neudělá. Stačí ubrat plyn a zas to jede v pohodě. Takže vesměs nemohu třeba na šestce zrychlovat na dálnici na plný plyn. A taky to při zařazení jakoby zabublá (ne vždy).
O co může jít?
Děkuji
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od denis »

Spojka KO.
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
deasuncz
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 20 srp 22:43

Re: Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od deasuncz »

Spojka nová od června.
Problém taky je, že třeba dneska cestou do práce to neudělalo při žádné rychlosti ani při kopci ani z kopce ani na rovince.
Takže?
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od janom »

Pripájam sa ku kolegovi vyššie - takto sa prejavuje hotová spojka. Ak bola menená, možno zlyhal ľudský faktor. Mohlo niečo znečistiť lamelu a kĺže... alebo to bolo zle zmontované a použitím sa prehriala a spálila.
Že to robí iba niekedy - treba vysledovať, či je to za tepla/studena. Je možné že blbne len keď je to teplé, ak je nová každopádne reklamácia na servis (a ten zrejme povie, že ju spálil vodič nesprávnym používáním).
deasuncz
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 20 srp 22:43

Re: Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od deasuncz »

Když jsem jel ráno poté co auto celou noc stálo, tak byla v pohodě. Ale poté, co stálo jen půl hodinky u obchodu začala zas zlobit. Pokusím se tedy reklamovat spojku, ale nevím nevím jestli to projde...
Děkuji
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od 970ka »

Třeba je v háji simering a propouští olej, nekvalitní levná spojková sada,špatné pružiny,pak se stává,že to klouže,vidím to na rozborku :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
deasuncz
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 20 srp 22:43

Re: Hyundai i30 2. generace - Vyřazování

Příspěvek od deasuncz »

Zajímavé také je, že předtím než vylétnou otáčky, tak většinou (ale ne vždy) se to od motoru jakoby silně krátce zastřese.
Odpovědět