Táhneme na Brusel

Elektromobily, hybridy, alternativní paliva a vše kolem emisí nebo spotřeby paliva.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od řidičBOB »

Jasně - EU za to vůbec nemůže!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
.Z3
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: úte 16 čer 20:02

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od .Z3 »

Články jsem četl, nedívám na svět černobíle ani si nedělám iluze o lobingu a propojení velkých koncernů s vládami. Ano, VW vsadil vše na EV a investoval do vývoje spousty peněz, které bude chtít v dlouhodobém horizontu získat nějak zpět. Osobně ale považuju konstrukce v odkazovaných článcích už na hranici konspirační teorie.
3.0 B58 & 2.2 M54 & TSI
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od pavproch »

A už zase ňa Bruseli nasrááál: mám firemní platební kartu (MMB, Visa) a neska mi poštou k ní přišel ePIN (podle textu toho dopisu výmysl EU). takže pro platby po in(g)fernetu budu muset zadávat nejen PIN, co mi přijde do SMS ale ještě tenhle nesmysl. Bruseli běž už do řiti!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

pavproch píše:A už zase ňa Bruseli nasrááál: mám firemní platební kartu (MMB, Visa) a neska mi poštou k ní přišel ePIN (podle textu toho dopisu výmysl EU). takže pro platby po in(g)fernetu budu muset zadávat nejen PIN, co mi přijde do SMS ale ještě tenhle nesmysl. Bruseli běž už do řiti!
aktivuj si biometriku
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od pavproch »

Esli tím myslíš otisk palce, tak sorry, můj mobil to neumí (a i kdyby to uměl tak díky, ne)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

.Z3 píše:Články jsem četl, nedívám na svět černobíle ani si nedělám iluze o lobingu a propojení velkých koncernů s vládami. Ano, VW vsadil vše na EV a investoval do vývoje spousty peněz, které bude chtít v dlouhodobém horizontu získat nějak zpět. Osobně ale považuju konstrukce v odkazovaných článcích už na hranici konspirační teorie.
Ono to je hlavně o něčem jiném. Začni u prázného papíru, jako by auta neexistovala. Na jedné straně máš USA, kde jsou velké přepravní vzdálenosti, mají svoji ropu a nerovnoměrnou hustotu zalidnění. Na druhé straně Evropu, která nemá ropu, přepravní vzdálenosti malé, husté a celkem pravidelné zalidnění. A teď začni řešit potřeby přepravy....
Teze 2 je, že elektromotor má daleko větší účinnost a spolehlivost, jednodušší konstrukci. Samozřejmě se musí započítat i náklady skladování a distribuci energie.
Můžeme se bavit o tom, jestli se už výhodnost překlopila na stranu elektromobilů, nebo ještě ne, ale je podle mě nepochybné, že k tomu v Evropě dojde dřív než v USA. Taky bych řekl, že spalovací motory už příliš s efektivitou nepohnou, zatímco elektromobily, resp. baterie mají daleko větší potenciál zlepšování. Tohle je komplexní úvaha pro budoucnost. Výrobci dnes neřeší, jestli si zítra nebo za měsíc koupí auto, ale co budou vyrábět za 10 let. Dnešní pohled jim je k ničemu.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

pavproch píše:Esli tím myslíš otisk palce, tak sorry, můj mobil to neumí (a i kdyby to uměl tak díky, ne)
Tvoje rozhodnutí, tvůj boj
Back to basics.
Příčina -> následek
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od Honza42 »

ExFun píše:....Výrobci dnes neřeší, jestli si zítra nebo za měsíc koupí auto, ale co budou vyrábět za 10 let. Dnešní pohled jim je k ničemu....

Výrobci dnes vůbec neřeší technickou podstatu věci, účinnosti ani správnost té které technologie. Byť k tomu mají špičkové odborníky, kteří své profesi rozumí. Výrobci řeší, co jim zítra zas někdo zakáže či přikáže. Ten někdo je politruk EU, většinou zcela nevzdělaný, plete si jednotky, kupředu ho žene fantas. A tak si plácají třeba právníci své teze, ať jsou jakkoliv idiotské.
Nejčastěji se opírají o světlé zítřky, až vědci vymyslí to co si vyfantazírovali. Povinná realizace jejich nápadů je povětšinou katastrofa. Celé to už bohužel připomíná Čínskou kulturní revoluci z minulého století.

Pokud je biometrikou myšlen otisk palce, tak to je nesmysl pro lidi, kteří se živí prací rukama. Prostě to nefunguje.
A taky se to dá krásně falšovat.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od ExFun »

Tomu nevěříš, ani ty sám.
Pokud je úředník nevzdělaný idiot, co si plete jednotky, tak pravděpodobně ani neví, že nějaká veličina existuje, a logicky ji pak nemůže předepsat....
Bez velkých hráčů se nic neudělá, jsou u všeho od počátku.

Daleko pravděpodobnější je, že tobě ujel vlak a jsi úzkoprse zaměřený jen na techniku, neschopný vnímat jiné parametry než úzce technické (marketing netechnického obvyvatelstva) a kompromisy z nich plynoucí. Pak nechápeš, divíš se a vymýšlíš pomalu konspirace
Back to basics.
Příčina -> následek
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Táhneme na Brusel

Příspěvek od katana25 »

KOMENTÁŘ: Hlasování záškoláků o fyzikálních zákonech Evropu zničí
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Odpovědět