IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: IT poradna

Příspěvek od rhinos »

u nas se take stale zalohuje na pasky. Nebo spise archivuje.
Uz se mi parkrat stalo ze jsem potreboval neco obnovit po nezdarene a nedomyslene aktivite...moji aktivite... ;)
A te zalohy na ssd bych se bal...ted se mi podarilo behem dvou tydnu odrovnat dva SSD disky.
Tady byl teda spis problem s NTB ktery zrejme mel poskozeny radic.
A nebylo to jen ze mi pak nenabehl disk ale po prekopirovani dat jsem zjistil ze nektere soubory jsou nevratne poskozene
Citroen C4 GP
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: IT poradna

Příspěvek od Honza42 »

abgx1 píše:Sice nevidím dovod preco by to muselo byt fyzicky odpojene od siete... Ale aj to sa da poriesit pomocou shedule na vypnutie/zapnutie NASka v dany cas, pripadne pre ultra paranoikov aj casovanou zasuvkou

Ale neexistuje na to dovod, data sa daju neprelomitelne sifrovat, nejaky ransomware tiez nehrozi vdaka tomu ze mas rozne verzie zaloh....

Okrem toho, keby tie data niekto tak sialene chcel, tak bude snad jednoduchšie (lacnejsie) fyzicky ukradnut server/disky z firmy/pavprochov externy disk.... Alebo rovno celeho pavprocha :)
To si děláš legraci? Nevidíš důvod pro galvanické odpojení zálohy od sítě? Nejde přece jen o data, ale i napájení.
Neexistuje žádná skutečně bezpečná ochrana proti přepětí v síti.
Přišlo mi do baráku přepětí po tom tenounkém telefonním drátě, při bouřce, ale žádnou místní ránu jsem neslyšel. Kablík200m v zemi, pak kaplička Telecomu a pak 500m zemí do ústředny. Přesto na chodbě čert vyletěl z elektriky, vystřelilo víčko z krabky a za ním 2m plamen přes celou chodbu. Shořel modem, do počítače se to naštěstí už nedostalo.

Dělám to jako Pavproch. Denní záloha = po zazálohování práce alespoň vytáhnu kablík a disk dám do šuplíku.
Dlouhodobá záloha = nahraju všechna data na externí disk, zabalím do alobalu, zavařím do folie, strčím do plechové krabice a tu uložím v domě tam, kde vím že to neshoří ani nevezme voda, ani to nebude nikdo hledat. Protože požár, zloději....A klidně se mi smějte. O data mne může připravit jedině Alzheimer, ale to je stejně už potom nebudu potřebovat.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

Cize rana ze mas na chodbe 2m plamen, a odisiel akurat tak modem :) uz pocitacu za nim nic nebolo, a nie to este elektronike disku, ci nebodaj platni :)



Dúfam ze mas tie externe disky aspon 2 a rozdielne modely/vyrobca :)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: IT poradna

Příspěvek od M.Z. »

Nevím, jestli je zde dotaz správně, ale zkusím.

Na Iphone 8 proběhla před časem aktualizace na verzi 14.1, po které mi zmizly z plochy vidgety s nejčastěji používanými kontakty a nenašel jsem způsob, jak je tam dostat zpět, což mě neskutečně sere a komplikuje denní používání, když musím každý kontakt hledat v seznamu.

Samozřejmě jsem zkoušel přidat vidgety na plochu, ale nabízí mi to jen samé kraviny jako chytrá sada, světový čas apod. ale volbu přidání kontaktu ze seznamu, jsem tam nikde nenašel.
Umí mi někdo poradit? :ympray:
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

[CZ] Jak zobrazit widget volání na oblíbené kontakty v iOS 14 - https://granatovyjablko.cz/jak-zobrazit ... -v-ios-14/
[EN] iOS 14 Favorites Widget: How to Make a Replacement With Shortcuts - https://www.macrumors.com/how-to/favorites-widget/
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: IT poradna

Příspěvek od M.Z. »

Dík, nakonec se mi s tím podařilo vydrbat na této stránce https://www.letemsvetemapplem.eu/2020/0 ... -kontakty/

Soudruzi z jabka zapomněli při aktualizaci na tuto funkci...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: IT poradna

Příspěvek od rhinos »

a když tu už máme obětní beránky s IOS 14...jak vám to šlape?
Jsou nějaké velké průsery třeba s baterií?
Já jsem od IOS 11 docela opatrný a vždy raději čekám
Citroen C4 GP
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: IT poradna

Příspěvek od M.Z. »

Jinak s tím problémy nemám.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Za mě pochvala pro ESET - končí nám licence, přišel mail, v něm odkaz, klik, klik, platba kartou, klíč, otevřít eset, klik, klik a hotovo - licence prodloužená. Dohromady asi 30 kukund a zase tři roky bude klid. Takle dyby fungovalo fšecko a fšude.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Do (de)Billa Gatese nevidíš..... :ymhug:

Kolega na svém PC provedl přihlášení do systému (user + pass) a ..... hlásilo mu to "nesprávný user nebo pass", tak kliknul na "obnova hesla", přišel mu odkaz, zadal nové heslo, odkliknul a šel se znova přihlásit (user + nový pass) = výsledek stejný, "nesprávný user nebo pass".

Taxem to "nové" přihlášení (user+nový pass) zkusil ze svého PC a bez problema sem se přihlásil (jak IE, tak Chrome)..... Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět