Auto pro rodinu do 1.3m

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
kkadfkvlas
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27 říj 22:13

Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od kkadfkvlas »

Ahoj,

momentálně máme Octavii 3 liftback 2015 2.0 TDI 110 kw a pomalu začínám pokukovat po nástupci. Nové (ojeté) auto bych chtěl pořízovat v průběhu příštího roku. Vozíme s sebou většinou poměrně dost věcí, takže i když moc nemám rád kombíky, pomalu už jsem se smířil s tím, že nástupce bude kombi. Ročně toho nenajedeme přiliš mnoho, cca 15-20 000 km. Momentálně máme naftu, ale říkám si, že nástupce by mohl být spíše benzínový, především z důvodu hlučnosti uvnitř. Od nastávajícího auta očekávám hlavně komfort a ticho uvnitř. Nejezdím nijak zběsile, už jen proto že vzadu většinou vozím malé sviště v sedačkách a ti jsou schopní zvracet i při pomalé jízdě. Takže pro mě výkon motoru není na prvním místě, i když samozřejmě z důvodu bezpečnosti se určitě nějaká rezerva hodí. Koukám po autech s nájezdem max do 20 000 km, bydlíme v Praze, takže než utrácet za fungl nové, radši zvolím roční auto s lepší výbavou. Rozpočet je takový klouzavý, řekl bych, že bych se ale rád vešel do 1.3m včetně DPH.
Zatím mám tři favority, Volvo V60, Audi A6 Avant a Škoda Superb. Auta hledám na "oficiálních" bazarech - tj škoda plus, das welt auto a na volvo select, rád bych měl nějakou záruku od výrobce. Auto bych rád vybral na příštích cca 10 let.
Volvo V60 mi přijde jako taková zlatá střední cesta. Líbí se mi, kolem toho 1.3m mi přijde, že se dá pořídit už v docela slušné výbavě, líbí se mi, a ve všech recenzích co jsem četl ho především chválí. Velikost kufru by snad měla být dostatečná, úroveň komfortu přepokládám taky. Nevím jak je to s cenou servisu, ale přepokládám, že při mém nájezdu to nebude něco nezaplatitelného.
Audi A6, to je taková srdcovka, vždycky se mi líbilo, a poslední generace především. Cenově ale vychází o něco víc, co jsem tak koukal tak cca 1.5m, což by se asi dalo, ale nevím, jestli to za to stojí, jestli mezi Audi a Volvem bude takový rozdíl, především v komfortu uvnitř. Samozřejmě že někde hluboce uvnitř tak nějak trochu toužím právě po tomhle, ale na druhou stranu si zase nechci nic dokazovat tím, že budu mít na kapotě 4 kruhy ale objektivně to nic víc nepřinese. Ale kdyby to mělo být úrovní úplně jinde než bude i V60, dokázal bych nějaký ten měsíc počkat a došetřit.
No a poslední volba, taková hodně rozumová bych řekl, je Škoda Superb. Když si vyberu roční superb, tak do té ceny se vejdu v top výbavě a nejsilnějším motorem a pohonem 4x4. Teď je otázka o kolik to bude z pohledu komfortu uvnitř horší. Přijde mi, že v mé současné Oktavii je už poměrně dost hlučno a drncá to na rozbitějších silnících víc, než bych chtěl. Trochu se bojím, že v Superbu to nebude o tolik lepší, i když bude mít adaptivní podvozek a odhlučněná okna. Na druhou stranu pokud by ten rozdíl v komfortu nebyl tak znatelný, nepotřebuju si honit ego tím, že budu mít auto s prémiovější značkou. Navíc Superb už má tak velký kufr, že bychom se do něj vešli i ve variantě liftbacku a nemusel bych brát kombi, do Volva a Audi se totiž bojím, že bychom se do sedanu nenaskládali.
Na závěr bych ještě řekl, že jsem se zatím nebyl ani v jednom projet, a určitě bych je chtěl všechny během příštího roku vyzkoušet než se pro nějaké rozhodnu.

Co byste vybrali vy? Jaký na to máte pohled? Nebo byste vybrali nějaké úplně jiné?

Díky za každou radu
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od 970ka »

Já bych si vybral nějakou zánovní A6 z Germánie přímo ze salůnu,jen vybrat barvu a výbavu,prokomunikoval po majlu zaplatil a poslal pro ni odtahovku.Nevýhodou pro podnikatele je jen 16% odpočet dplh,ale zase to vyjde vše levněji i když te'd kurz eura stojí také za prd a lepší to asi hned nebude..
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
janom
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od janom »

Zdravím,

Chválim detailný popis toho čo sa od auta očakáva a aká je situácia.

Aktuálnu A6 avant a Superb III som nedávno v krátkom odstupe používal a je treba povedať, že sa jedná o inú ligu. S Volvom v tejto generácii skúsenosti nemám, Superb je objektívne dobré auto pre väčšinu situácii ale ak ide o komfort, ticho a pocit z interiéru je A6 iný level auta.

Ako je uvedené v zadaní - požiadavky na kľudnú jazdu v pohodlí, väčšinou po Pze. Superb by stál menej, ale treba si odpovedať do akej miery pomôže aj top výbava (adaptívny podvozok platformy MQB tiež nie je samospásny) a na čo bude dobrá 4x4 pri väčšinovej jazde po meste. Mne z toho vychádza A6 v skromnejšej špecifikácii lepšie.

Aby som ale dal argumenty oboma smermi, Superb skutočne netreba combi, je možné aj s benzínom (neviem ako Volvo, ale A6 s benzínom sa bude hľadať ťažšie), čo môže byť silný argument pri 10ročnom predpoklade vlastníctva a krátkych jazdách (vyvodzujem po Pze..) + pravdupovediac je možné to ním vyriešiť s nákladmi o 0,5mil menej...iba príklad
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

Ako píše 970 doviezť z Audi programu v DE najlepšie riešenie, alebo nájsť niečo takéto (čisto príklady), ale má to ale...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi ... oFrom=list
Takéto auto by som asi nekupoval od podobnej firmy

https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi ... oFrom=list
Neviem do akej miery je firma čo to vozí solídna (nemám s nimi skúsenosť), ale autá zo Swe bývajú z tých lepších + vozia autá s min. nájazdmi priamo z autorizákov.

Určite sa ale stojí za to previezť vo viacerých kusoch každého auta... možno si v A6 2,0 povieš ok toto je ono... a potom vyskúšať 3,0 a povieš si, že tých cca 100k navrch za plnotučné zvezenie stojí... (aj napriek zvracaniu zozadu :D )

+ Zamyslenie na koniec - udržovať SIII a A6 v dobrej kondícii 10 rokov bude aj dosť rozdiel po servisnej stránke (aj keď to záleží na špecifikácii konkrétnych kusov).
kkadfkvlas
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27 říj 22:13

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od kkadfkvlas »

no to jste mě teda nahlodali, díky moc za rady. Úplné holátko ve výbavě zase nechci, takže budu muset teda asi trochu přihodit. I když co jsem koukal na oficální web audi.de tak se dají najít kolem 50 000 eur už poměrně slušené kousky.

Jak je to v takovém případě vlastně se zárukou? Nemám vůbec zkušenost s nákupem auta v zahraničí, vím jen, že třeba apple a dell mají mezinárodní záruku, kterou můžu uplatnit kdekoliv, jak je to ale u aut? Audi jako audi? Nebo bych musel jezdit za hranice?
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od honziss »

Jestli mas aspon trochu sanci, ber 3.0TSI. Je tichounkej, ma tak akorat dost vykonu na 2t auto a nezere. V touaregu, cista Praha, ted kdy uz je zima, sotva 12-13, vsechno kratky trasy...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
kkadfkvlas
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27 říj 22:13

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od kkadfkvlas »

Díky, podívám se.
Jenom ještě upřesním, bydlíme sice Praze, ale jezdit budeme i mimo samozřejmě. Tím že jsou děti malé, jezdíme poměrně často k babičkám, a obě máme cca 180 Km ať už na jednu nebo na druhou stranu od Prahy. Takže krom popojíždění na nákupy po Praze a výlety kolem Prahy jezdíme i takovéhle trasy
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od honziss »

kkadfkvlas píše:Díky, podívám se.
Jenom ještě upřesním, bydlíme sice Praze, ale jezdit budeme i mimo samozřejmě. Tím že jsou děti malé, jezdíme poměrně často k babičkám, a obě máme cca 180 Km ať už na jednu nebo na druhou stranu od Prahy. Takže krom popojíždění na nákupy po Praze a výlety kolem Prahy jezdíme i takovéhle trasy
Pak se s prumerem vlezes na 10l. Mame to podobny, v tejdnu couracky do 5km po meste, o vikendech chalupy, hory, atd..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od řidičBOB »

Navíc v A6 to žere méně - hlavně u těch dálničních rychlostí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
kkadfkvlas
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27 říj 22:13

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od kkadfkvlas »

No, tak zatím to teda vypadá dost jednoznačně, nenajde se ještě někdo, kdo by měl zkušenost s tou V60?
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto pro rodinu do 1.3m

Příspěvek od 970ka »

Co nějakýho Lexuse ? Dávaj teď nějaký slevy.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Odpovědět