BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak, N52 je bez měrky. Sud (dříve 25l, nyní 20l) mi vydrží circa rok až rok a půl a skladuju ho v suchu a (relativně) těple. Nemyslím si, že by vzduch, ktereý se dostane do sudu místo oleje (jak ho spotřebovávám) v sobě obsahoval tolik vlhkosti, že by to mohlo nějak ovlivnit vlastnosti.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1377
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: BMW Divize

Příspěvek od Předseda »

já musím říct že el. měrka v BMW je fajn. Ta funguje stále. Ne jako u audi která změří hladinu oleje na začátku a pak ti z ničeho nic zahlásí červenou olejničku a máš max minutu na to zastavit :D
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: BMW Divize

Příspěvek od retron »

tak mě v audi el. měrka taky funguje průběžně, akorát jí třeba po dolití nějakou dobu trvá než se ustálí a ukáže stav.
blah
Pan Řidič
Příspěvky: 210
Registrován: stř 25 črc 13:11

Re: BMW Divize

Příspěvek od blah »

Jako na jednu stranu neni uplne spatny, ze se auto samo prihlasi po jizde ze by chtelo dolejt trochu oleje, ale ja bych treba rad vedel po vymene oleje jestli je ho tam dost jeste nez to auto nastartuju.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

pavproch 23.4.2020 píše: Ty ramena ///M3 (větší odklony+ tužší uložení) tomu přidaly dost, má to v zatáčkách takovou "lepší = rychlejší = jasnější = přímočarou odezvu na točení volantem. Spokojenost. Trochu vyšší hlučnost/přenos všeho do volantu mi neva, právě naopak.
Reaguju se zpožděním od dvou kukund do pěti let, ftymto přypadku asi půlroku, no...

Kura, před chvílí mě napadlo: dyž brambor2 (330i e90 preface) má ty ramena z ///M3 e92, tak až pojedu okolo Loukova, taxe zastavím za panem Plachým (doufám, že už vyzdravěl) na geošku a nechám ho to nastavit jako by to byla ///M3 e92.... \m/

Uvažuju správně, pude to?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

ano pojde to. Sam to takto mam. :-bd
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od Snowman000 »

Zaujimavy pokec a nejde nez suhlasit...

Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Brambor2 dostal nové (prodloužené) pojistné šrouby OZ, ty stávající byly (už asi) po 10-ti letech (napřed brambor1, fčíl brambor2) notně ožvýkané (hlava + ořech), tak rači výměna aby se mi při (případném) defektu náhodou nestalo, že ho nepovolím/protočím.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Brambor2 fčera nepříjemně překvapil: hned po vyjetí při prvním zrychlení docela silně u 3tis otáček zhoupnul v tahu a stejně to opakoval první půlhodinu jízdy při každém zrychlování okolo těch 3tis otáček + motor měl trochu jiný zvuk (ne nepříjemný, prostě jiný), paxe aniž bych cokoli udělal uklidnil a jel i zvučel už normálně. Neska pro změnu jel i zvučel úplně normálně od startu.

Kura, co to mohlo být? Voda neb jiný bordel v benzínu (dojížděl sem nádrž skoro do dna) asi ne, když to dělalo opakovaně a furt stejně. Docela lituju, že sem nikdy nerozchodil tu diag od ice.bladeho, rád bych se podíval do výpisu chyb, ale za matizem se mi nechce (prý tam už v minulosti byly zapsané nějaké chyby ohledně vanosů) ?!?

Ve čtvrtek ho zřejmě pořádně vyvětrám (služebně do Čech, na otočku), tak to budu sledovat, esli sa chová zhůvěřile.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět