Fiat a vše kolem nich

Alfa Romeo, Ferrari, Fiat, Maserati ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Eeeeee, žádné vylepšování, jen odstranění následků 14 let in(g)tenzivního používání
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 449
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

tak já mám kromě běžných věcí co se průběžně vyměňujou vytahaný sedadlo, rozdrbaný tlačítka na klíči a nejde mi otvírání kufru přes rukodržadlo. Supr by bylo sehnat sedadla ze 100HP, jenže to nebude jen tak a nebudou asi levný. U starý Pandy jsem to rozebral, stáhl tu pytlovinu ze který to bylo ušitý, napravil co se dalo, co se nedalo jsem uplet z gumovýho lana, navlíkl potah a bylo sedadlo jak nový. Tohle je už složitější ale třeba se do toho taky někdy pustím.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

U pindice 2.gen je potah sedadel sundatelný jen s velkými obstrukcemi - sundaval sem potah ze zadního sedáku a ten potah je k molitanu přichacený asi na 20-ti místech svorkama, které bylo nutno jednu po druhé rozebrat, abych ten potah svlíknul a při oblíkaníní zase bylo třeba ty svorky nacvakat (a šlo to kura blbě). Byla to zábava v trvání několika hodin.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 449
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

já mám nejhorší opěradlo řidiče, už trochu začínám cítit v zádech konstrukci. Chtělo by to trochu přivycpat, jenže to rozebrání bude ještě horší.

Jo vzpomněl jsem si na jedno vylepšení který stojí za to. Před nějakou dobou jsem si pořídil přehrávadlo na mp3. Ne transmiter, ten nestojí za nic, tohle je modul co se připojí k original rádiu tam co se do něj u lepších výbav táhl kabel od CD měniče, tedy zezadu. Pak se do toho jen strčí fleška s muzikou, eventuelně u dražší se přes BT spojí telefon a ono se to v rádiu normálně připojí jako Changer a ovládá se to tlačítkama rádia. Jednu nevýhodu to má, je to drahý asi jako nový aftermarket rádio. Jenže dát tam místo originál Blaupunktu nějakou maškaru se světýlkama mi nepřišlo to pravý.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Nemáte někdo odkaz na funkční EPER?

Potřebuju cosyk pohledat pro Pindicu a co nacházím na fiat.forum.cz i com, tak nefunguje ani v IE ani v Chromu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

EPER sem nikde nenašel (funkční), taxem to Pindici objednal bez vyhledávače (EPER = obdoba ETK) - to sem zvjedaff, esli sem se trefil... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: A neska mě napadlo, co zkusím Pindici sehnat tím ji vylepšit - dyž sa to povede, paxa pochlubim.
pavproch píše:Eeeeee, žádné vylepšování, jen odstranění následků 14 let in(g)tenzivního používání
Tak už sa možu přiznat.... Pindica má za těch 14 zim (já, lyže do/z auta) úplně rozervaný textilní potah na zadním opěráku + prošoupaný textil na sedadle řidiče + sem to před pár lety fest polil vyjetým wolejem (proto tady píšu o zkušenosti s čistěním/praním/vysvlíkáním potahu ze sedáku) = sehnal sem second hand z bouračky úplně stejná nepoškozená (ale notně špinavá) sedadla 1+1+2, proto je potřebuju vyčistit než pudou do Pindice.

:x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 449
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od PepaSFI »

já jsem to prosedaný opěradlo úspěšně a celkem snadno opravil. Chvíli trvalo než jsem objevil postup a pak už to šlo. Ten potah jde dolů celkem snadno. Dole u zadele je to uzavřený takovýma do sebe secvaklýma plastovýma lištama. Když se šroubovákem odpáčí, opěradlo se dole otevře. Pak nebo i předtím se musí vytáhnout opěrka hlavy a její držáky. Ty jdou blbě, jsou zacvaklý v rámu opěradla. Nejlepší je tím otevřeným spodkem sáhnout dovnitř, bacha jsou tam ostrý místa, nahmatat ty držáky a zamáčknout na nich pojistný zoubky aby šly vytáhnout. A pak už jde celý potah is tím molitanem stáhnout z rámu. Já pak ten rozvalený molitan slepil polyuretanovým lepidlem, tím samým kterým jsem spravil vyžvejkaný silentbloky tlumičů. Pro sichr jsem to ještě pojistil lepící páskou, pak jsem ještě olepil nepochopitelně ostrý hrany toho rámu a opravil drátěnou síťku v "zádech". Pak už jen molitan do potahu a to celý navlíct na rám. Celý to trvalo dvě odpoledne kvůli schnutí lepidla.
Zadní opěradlo je ještě snadnější, po odšroubování krytů zámků se jen šroubovákem vydloubne plastová lišta která drží potah v drážce konstrukce.
Takže jestli to chceš udělat důkladně, vyprat dočista dočista, tak to za víkend nebo pár odpolední zvládneš.
Sedáky nevím ale to už máš trošku vyzkoušený, nejspíš to taky nebude žádná tragédie.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Taxem nikoho tady v okolí na profi vyčištění nesehnal, už mám na cestě k mně čistící sprej Sonax (na textilní čalounění) a bude DIY.

EDIT: Alza překvapila "meteleskum bleskum", fčera večur objednáno, fčíl to už mám v rukách. Doufám, že ta špína "pustí".

EDIT2: Taxem zkušebně napěnil a vyhoubičkoval jeden ze zadních opěráků, vypadá to že většina neli fšechna špína zmizela, nechám to uschnout a uvidím výsledek...

EDIT3: Bo zkušební kus po skorouschnutí vypadá nadějně, taxem napěnil a nahoubičkoval fšecko. Sem ukrutně zvjedaff na výsledek zítra, až to uschne. A tři spreje fprteli....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Fiat a vše kolem nich

Příspěvek od pavproch »

Sem IDIOT! :ymhug:

Sem s těma "novýma" sedadlama do Pindice zapoměl přiobjednat hlavové opěrky zadních (v barvě sedadel), naštěstí mi je v mezidobí neprodali, taxem je doobjednal až fčíl.

Čumím na to a tancuju kolem teho už třetí den ale musel mě na chybějcí hl. opěrky upozornit až kolega (amatérský automechnik..... ^:)^ )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět