Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Bych to prvni jen zkusil odvzdusnil, poridil kalisek, namontoval nahoru a mackal dokud vychazi bublinky.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Neska bylo (asi) poslední letošní kroucení nohama proti kopcu (kura, neska to nešlapalo sem funěl a furt zastavoval) v třičku kr. rukávec a křaťásky.... no co už, blíží se nám zima a jiné radosti.... :skiing smiley:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

přesně jak píšeš, zrovna včera jsem myslel na to, že nám začíná cca 7 měsíční doba temna
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Předpopičasí je optimistisch (i dyž fčíl sa to venku zase mračí fest), tak zítra ráno bysem chtěl... :bike:

A možná (už/ještě) v kraťáskoch a třičku, ne v plné zimní polní.... uvidíme ráno.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Kraťásky byly, třičko taky (ale pod ním kyklodřes dlouhý rukávec) a bylo to tak akoráth, co by taky člověk v říjenci chtěl, že... fajný výlet, ale popravdě řečeno už se (hlavě - podvědomě) moc šlapat proti kopcu nechce - dyk přece už enem tak piánko "dojíždím" sezonu z povinnosti.... :D

Ale i přes to piánko, dyž zítra ráno nebude scat, tak zase budu točit nohama proti kopcu.... :ymhug:

EDIT: Btw, jeden houbařský pár si o mně bude určo myslet, že sem je šmíroval - jaxem se neska motal furt dokola v masivu Radhošče, taxem je potkal 3x..... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Neska po výletě sem ten střed rozebral a vyčistil, bylo tam neuvěřitelně moc písku a bahna, fčíl je tam místo toho bovdela vazelína, při příštím výletě uslyším, esli to "praská" míň.
Tak jo, převážná část pazvuků s novou čistou vazelínou ve/na středu (= bez písku a bahna) zmizela, zůstalo jen (převážně dyž jedu dole kopcem po velkých šutrech) "praskání" v hlavě/rámu... začínám si myslet, že to asi prostě je "vlastnost" kabrońového rámu (kompozit), že při křížení/ohybu v ňom prostě různě "praská".... asi teda ten střed tedy nechám být ( = nebudu vylisovávat a nalisovávát nová ložiska), jen to halt budu asi muset čas od času rozebrat, vyčistit a fest namazat.... ~x(
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno scalo, taxem netočil (nohama proti kopcu) ale šlapal (v gorateksu) proti kopci pěšky.

Ale i to nebylo špatné..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Podle předpopiča zítra ráno bude zase kroucení nohama proti kopcu a potom min. na pár dní (a/nebo radši už celou zimu, kéžby ^:)^ ) bude utrum - od neděle má být silně kosa a nevlídno/deštivo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak. Nešní výlet na bajku sem stihnul za sucha, fčíl už může začít scát (jako že má a bude).

Zadní brzda přestala kňourat/pištět (a to i v bahně a mokru) - ejchuchu! (= tímpádem do teho gabat nebudu, nový nosič zadního třmenu mi halt - prozatím - zůstane ležet na ponku).

Zato začala vydávat šuchavé zvuky, takže výměna zadních desek (bylo tam už sotva pár desetin mm "masa", už to chytalo kov na kov, proto ty zvuky) = po ca 20ti výletech = ca 500km, takže desky GS3 v XTR brzdách mají u mně (a letošní mokré/bahnité sezoně) zhruba stejnou životnost jako předchozí GS1, za mně spokojenost. Sem přitem vyměnil i přední (tam bylo ešče tak 3/4mm "masa"), aby obě brzdové páky chodily ca stejně. Narozdíl od předchozích brzd Shimano Deore (kde musely kola dolů/ven, abych se dostal k deskám), u XTR brzd kola ven nemusí, takže je to klik-klik a fertig.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Perlička, aneb jaxem starý/taxem slepý ..... koupil sem si na kyklistiku v chladnu/zimě "zimní" těplé kyklorukavice Sting Freeze (jakmile je chladněji než 20st, tak je mi furt zima na prsty až do modrofialova, tak proto ....)

Jsou naprosto super, je mi v nich těplo i při plus 5, paráda.... ale... při posledním výletu (první výlet s nima = ráno byla kosa, to sem byl za ně ráth) sem dojížděl domů už v relativně těple a zpocený jaxfiň (i pod rukavicama)... jak mám ve zvyku, kyklo hadry sem po výletě dal sušit na sušák v dílně a .... všechno uschlo, enem ty rukavice vevnitř zůstaly vlhké/zpocené.

Už vím proč:
Venkovní strana rukavice – windster se silikonovým reflexním potiskem kombinovaná s UTRA II TECH, palec fleece, manžeta ULTRA III TECH, rukavice je odolná vodnímu sloupci až 15.000mm H2O
To sem si samozřejmě přečet až fčíl, ne před/při koupi....

Protože sem s nima jinak nadmíru spokojen, nechám sije, jenom už vím, že je musím po výletě sušit "teploušema" na boty (strčenýma dovnitř).... už suším... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět