Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od jerry »

Příběhy Staré dámy :) Ne, není to o slečně Marplové, ale o historii Tour de France ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

Infernet je mocná zbraň, hlavně ve spojení s pamatovákem detailů mé plat. karty....

Sedím u pc, čumím do blba a očiska mi zabloudily (do vitríny vedle mě) na naučnou knížku Toma Clancyho "Carrier - a guided tour of an aircraft carrier", seplo mito ve škebli, klik klik a už mám na cestě z UK ke mně domů od stejného pisatele "Submarine - a guided tour of a nuclear SSN" :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od jerry »

Momentálně Thomas Berger - Malý velký muž. Myslím, že to bylo i zfilmováno. Předtím Mika Waltari - Egypťan Sinuhet. To mě úplně vtáhlo, že jsem od něj objednal Tajemného Etruska (Dobrovský zasílá i do Německa). Člověk si uvědomí, že člověk a principy vládnutí jsou už od starověkého Egypta stejné.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Lard
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05 srp 15:52

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od Lard »

Nedávno jsem četl Marka T. Sullivana - Pod krvavými nebesy. Nechci o knize nic komentovat, ale mohl jsem říci, že to bylo nesmírně šokující. Doporučuji přečíst! Kniha se čte velmi snadno.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od Lachende Bestien »

Táhni už do botího pekla, prolhané vyškvařené sádlo! 8-x
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

pavproch 27.2.2021 píše:Infernet je mocná zbraň, hlavně ve spojení s pamatovákem detailů mé plat. karty....
Sedím u pc, čumím do blba a očiska mi zabloudily (do vitríny vedle mě) na naučnou knížku Toma Clancyho "Carrier - a guided tour of an aircraft carrier", seplo mito ve škebli, klik klik a už mám na cestě z UK ke mně domů od stejného pisatele "Submarine - a guided tour of a nuclear SSN" :twisted:
Mno....nic nedorazilo, ani v mailu nemám žádné zprávy, taxem čumnul na web prodejce - Book Depository UK - našel sem tam, že do kontinentální Evropy z UK odesílají za 5 až 18 dní, fčera těch 18 dní uplynulo ale u té objednávky je furt statut "processing"...ešče že nato nespěchám (= furt ešče mám co číst, právě fčera sem načal prozatím posledního ex-Clancyho "Firing Point")
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

Tak. Po circa roce každovečerního čtiva sem dolouskal komplet / chronologicky celého Clancyho (od Patriot Games až po poslední vydaný Firing Point) a .... že to po zemřelém Klensym píšou fčíl Maden resp. Cameron mi nevadí, pokračují v tom moc dobře, je to neuvěřitelná sága začínající kdesyk v šedesátkách minulého století a (ne)končící v roce 2019 - Firing Point na konci nechává otevřených příliš mnoho dějových linek nato, aby to nepokračovalo, už se těším až zas něco vyjde.... křiticky ale musím uznat, že climax Firing Pointu - jak kvantový pičítač prolomí veškerá zabezpečení FEDu aj. a zpronevěří 5 milionů milionů milionů ("trilion") USD je už krapet moc přitažené za pačesy, no.... x_x

A fčíl sidám pro změnu jedneho Crichtona.... \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: A fčíl sidám pro změnu jedneho Crichtona....
Michael Crichton - Airframe

Vůbec to nebylo špatné, lidsko-psychologické drama hlavní hrdinky na technickém pozadí výrobce dopravních létadel. Hezky! :-bd
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od pavproch »

Neska sem udělal (v očekávání čekačky u pana dochtora) co sem už několik let neudělal: koupil sem si (papírové) noviny (mf dnes). A těžce to nesplnilo očekávání....

za a) 21 kaček (dyž sem naposled kupoval, tak myslím, že za deset)

za b) míň stránek než bývávalo kdysi

za c) neaktuální zprávy (od uzávěrky včera večer)

za d) za pár minut sem měl prolistováno

Myslím, že příště až budu čekat u pana dochtora, tak budu rači čumět z wokna.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Co čtete? (vážná literatura, ne motoristická)

Příspěvek od HondaMan »

A proč kupuješ takovou sračku?
2.9T RWD
Odpovědět