Nářadí do domácí garáže

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Kuju.

EDIT o pět minut později: objednáno. Paxem (esli si zpomenu) dám fídbek, jak to na foukání kol na bajku aj. funguje.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Kompresor je doma, kompresoruje (dělá teda přitom fest kravál, no) a už sem i cvičně dofoukal juniorce bajka (autoventilek). Fčíl musím ešče doladit šlaušek na galuskové ventilky (můj bajk) a sem připraven na hraní si s tubeless (až/jestli bude třeba, fčíl ta přední drží, klep klep klep na dřwo).

Jo a jaxem foukal teho bajka, jak to má manometr, taxem zároveň prstama testoval tvrdost pláště jaxem zvyklý a ta moje tvrdost (prstama co nejsilněji zmáčkout z boku plášť, nesmí se prohnout víc než pár mm) = asi 2,5 až 2,8 atm.

Tož tak, zase sem chytřejší, na kolik teda vlastně bajka fúkám.

EDIT: šlaušek na galuskový ventilek byl bezbolestný - Festo pneumatická hadička 8x1,25 pasuje jak hrneček na prdélku.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Tak, pořádný fídbek ke kompresoru, dyž sem ho (poprvé) použil tak, jak je primárně určen - pneu u auta. Dyž už sem odstavil m4Zlika na zimu, taxem mu dobuřil tlak v non RFT pneu 225/35+255/30 R19 z 2.8 - s tím jezdím - na 3.5 až 4 bar (s tím zimuju aby pneu moc nezešišatělo) a... jo, funguje, dobře funguje, ale 6l vzdušník je opravdu malý, když ho (ten vzdušník) natlačím na 8atm, tak potom s tím dofouknu jen jednu pneu (tlak ve vzdušníku přitom spadne na ca 4atm = final tlak v pneu) a musím ho znova dotlačit na 8atm. Celkově ale spokojenost, za těch (relativně) pár peněz dobrý kup.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od Honza42 »

No pokud to nemá skutečně ani tlakový ventil na samodofouknutí nádoby, tak je to fakt
hodně lowend a nechtěl bych to. Zase je to bezmazný, výhoda.
Jsem zvyklý na 3,5kW, 100litrovou bandu a 10bar, ....a pneumatická ráčna to sežere co by dup.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Samozřejmě to má automatický dofuk (na 8 bar), jenomže když s tím tančím kolem m4Zlika, tak bych musel natahovat prodlužovák a to je moc práce.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od jerry »

A není lepší na dofukování pneu něco menší na převoz v autě? Sice randál to bude dělat taky a furt, když to nemá vůbec nádobu.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Ač je to (výrobcem) primárně určeno pro auto(mobilní) použití, já to mám hlavně na jednoduché (a časté) dofukování pneu na bajku na požadovanou tvrdost (beton) a to to zvládá fpoho - ač bajka dofukuju i 1x týdně, tak nádobu u kompresoru musím dotlačit ani ne 1x měsíčně...

Tubeless na bajku je sice supr (už bych duše nechtěl, s jednosezonním zpožděním ešče raz díky všem - i tady - co mě na ten tubeless přesvědčili), ale díky mému častému "ostružiny = nevadí, to přece projedu, mám přece tubeless" musím často dofukovat (to mlíko v duších, dyž se bajk pár dní nehýbe, tak steče a těma milionama direk to krapet uchází...)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od GeneHawkins »

jerry píše:A není lepší na dofukování pneu něco menší na převoz v autě? Sice randál to bude dělat taky a furt, když to nemá vůbec nádobu.
Přesně tak. Mám rok a půl tohle, a není nic lepšího:
https://www.gearbest.com/goods/pp_00976 ... id=1433363
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od jerry »

Němci dost kupujou https://www.mediamarkt.de/de/product/_e ... 25237.html. Na síť nebo baterii. Baterie s nabíječkou se musí koupit zvlášť a jde použít i do jiného vercajku Einhell. Soused foukal úplně prázdné kolo do plna, baterii měl nabitou, po nakoukání nebyl takřka znát úbytek nabití. A jde to i na síť bez koupě baterie a nabíječky.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Nářadí do domácí garáže

Příspěvek od pavproch »

Já bych těmhle ("bateriovým" = malým) hračkám nevěřil, tím ale neříkám že nemůžou fungovat (dočasně) :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět