AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
pankys
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21 zář 15:16

AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od pankys »

Zdravím všechny. Už nevím, kam koukat a asi už jsem prošel tolik aut, že si nevím rady, proto se obracím sem.

Vzhledem k rozrůstající se rodině potřebuji pořídit 7 místné auto. Aktuálně mám Audi A6 Avant 3.0TDi v automatu, které mi moc vyhovuje a chci se zeptat, jaký názor (ideálně majitelů) je na Audi Q7 první generace po FL v sedmimístné verzi. Koukal jsem po více podobných autech jako VW Touareg (nedělá se v 7 místné verzi), Jeep Grand Cherokee (také není v sedmičce), Dodge Durango (interiér 10 let za Audi), Sharany, Picassa a podobně bych asi nerozchodil. :D

Upřímně mě ani nelákají velká auta, spíše naopak, ale když už musím, chci aby to trochu vypadalo a mělo to nějaký smysl. Q7 se mi trochu příčí nabubřelostí a asi i její pověstí o majitelích, ale s tím jsem měl problém i u A6, když jsem se nechtěl nechat škatulkovat.

Budu tedy rád za věcné názory a rady a případně tipy i na jiná auta, na která jsem třeba ještě nenerazil.

Předem děkuji.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od delphin »

Pokud člověk nechce dodávku typu Opel Zafira (už je to jen přeznačená dodávka Peugeot), VW Multivan nebo podle mě lepší Mercedes V, tak myslím moc osobních alternativ není. Sharan je zoufale zastaralý, navíc teď jen s 1.4 TSI. Za mě Audi Q7 současné generace jako ideál (má 3x Isofix na trojlavici), pak už jen MB GLS, BMW X7 (to bude asi moc nové) a exoti dovezení z USA - Cadillac Escalade, Ford Expedition, Honda Odyssey, Toyota Sienna...
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od HondaMan »

Třeba Lexus RX se také dělal 7 místný stejně jako X5. Obojí bude mnohem méně "redneck" než stará Q7 nebo GL. Na GLS, X7 nebo novou Q7 předpokládám budget nestačí.

I stará Q7 je dobré auto, jen mám, na rozdíl od většiny ostatních aut značný problém majitele neškatulkovat.

btw. Také je třeba zvážit nájezd. Vůči A6 bude spotřeba "spotřebáku" značně vyšší.
btw2. Ani Q7 není plnohodnotné 7 místné auto. Pokud se dobře vzpomínám, tak v Q7 není o moc více místa než v Kodiaqu. Není ten alternatva? Přinejmenším je to aktuální model.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pankys
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21 zář 15:16

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od pankys »

Delphin: Snažím se co nejvíce vyhnout typické karoserii MPV. Nová auta jsou pro mě pasé, paradoxně nejezdím moc, ale potřebuji toho vozit hodně (rodinu + krámy). Racionálně uvažující člověk by vzal cokoliv s velkým místem a neřešil blbosti, ale bohužel jsem si zvykl na pohodlí v A6 a to se mi moc opouštět nechce.

HondaMan: Starší RX je nic moc, nové vypadá dobře, ale cena mimo mě. Smutné je, jak uvádíš "stará Q7". Bohužel jsem ten typ, co dá radši 300-500k za starší, ale prémiové auto, než to samé za novou bídu. O Škodovce z mnoha důvodů neuvažuji, i když Kodiaq by asi smysl dával. Koukal jsem i na Mazdu CX-9, ale teda nedostupnost dílů u nás mě trochu zaskočila.

Jinak nájezd malý, cca 15tkm/rok. Bral bych klidně i benzín, spotřebu neřeším, ale co jsem pročítal, benzin a velká auta nejdou moc co se týče dynamiky dohromady.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3225
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od mattonecz »

teda nez jezdit starou hnusnou Q7 tak bych urcite zvladnul kodiaqa
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
risomas
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 04 úno 21:07

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od risomas »

Teda zrovna kodiak ma sice fajn cenu ale nejako radovo vacsi ako a6 nie je. Tiez mam podobnu dilemu. Zatial skor smerujem k niecomu ako Escalade.
C5 Tourer Excl 2.2 biturbo, BMW R1250GS HP, Honda VT750
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od řidičBOB »

Soused tohle řešil. Navíc měl požadavek Isofixů na sedadlech ve 2. řadě. Vypadla mu z toho v podstatě jenom Q7.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od HondaMan »

Ještě mě napadla XC90.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pankys
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 21 zář 15:16

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od pankys »

Kodiaq nevím jak vám, ale mě přijde hrozně úzký. V každém případě benzinové motory budou asi slabota a zvuk dvoulitrové nafty mi stačí asi od sousedů.

řidičBOB: A jak je spokojený? Má novou nebo jak jsem poptával já, první generaci? Taky mi toho nevychází moc lepšího. Ještě mě zaujal Dodge Durango 2014+ s motorem 3.6, ale je znát, že ta výbava a provedení je jinde. Zas mě ale laká spolehlivost, neřešení DPF a podobných naftových specialit. Bude to ještě asi na delší studování a hledání.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: AUDI Q7 nebo jiné 7 místné?

Příspěvek od HondaMan »

Pokud máš v A6 3.0 TDI, tak Ti Durango resp. jakákoliv jiná amerika s V6 přjde slabá.
2.9T RWD
Odpovědět