Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Myslím, že ne. Když sundám řetěz, taxe kliky točí ve středu absolutně hladce a volně a protože přitom s nima jen lehce točím rukou (bajk na ponku) a ne silou nohama, tak i absolutně bez zvuků. Ty chroustavé/loupavé zvuky slyším jen když usilovně šlapu proti kopci, když jentak lehce točím nohama z kopca nebo po rovině, zvuky zmizí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:Myslím, že ne. Když sundám řetěz, taxe kliky točí ve středu absolutně hladce a volně a protože přitom s nima jen lehce točím rukou (bajk na ponku) a ne silou nohama, tak i absolutně bez zvuků. Ty chroustavé/loupavé zvuky slyším jen když usilovně šlapu proti kopci, když jentak lehce točím nohama z kopca nebo po rovině, zvuky zmizí.
Ok, ja ji tam mam, do bikeparku na skakani sikovna vec, ale kdyz se do toho dostane bordel tak to dela sileny zvuky, tak me to jen napadlo...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo tak, aha to sem nerozuměl/nevěděl, že něco takového existuje - já myslel, že se ptáš, jestli nemám moc silou přitažená ložiska, že by to "brzdilo" v těch ložiscích.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Mam novej kousek na novej bike: karbonovy riditka Raceface NextR, navazenejch 201g pri rozmeru 35x800 = jsem zvedavej jak dlouho vydrzej 8-x

Cim mazete spoj pri montazi karbonu na hlinik a opacne? Nebo to davate na sucho?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nasucho (až dyž začně vydávat zvuky, tak kapka WD)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo, vlastně - neska dva zážitky z ranního bajkingu:

Dlouhé cyklokaťata sem si (naslepo, po infernetu) koupil velikostně i teplotně správně, netáhnou, neplandají, není v nich při +5 až +15 ani horko ani zima - sem opravdu zvjedaff, kdy se mi ty nákupu po fernetu vymstí, že koupím něco úplně špatně velikostně nebo provedením (v pondělí očekávám další balíček - tentokrát nepropo bundu na vycházky do nečasí - opět nová značka = mně neznámé číslování - koupeno naslepo jen podle jejich velikostní tabulky na webu).

Šlapu si takhle proti kopci (fest protikopec) a najednou koukám - na lesní cestě se válelo vosí/sršní hnízdo (taková ta "koule z celulozy" jaxi osy a/nebo sršni staví) - velké jak volejbalový míč. Asi prázdné, nic okolo nebzučelo. Takovou velikost sem teda ešče neviděl.

Btw, v ranním chladnu zadní brzda kňourala víc - při každém při jemném brždění, velký skopec = velké brždění byla zticha. Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

honziss píše:Mam novej kousek na novej bike: karbonovy riditka Raceface NextR, navazenejch 201g pri rozmeru 35x800 = jsem zvedavej jak dlouho vydrzej 8-x

Cim mazete spoj pri montazi karbonu na hlinik a opacne? Nebo to davate na sucho?
Uhlí nesnese velké utahovací momenty. Takže https://www.kupkolo.cz/mazani-a-cisteni ... sty_k1001/ a utahovat lehčeji než hliník/ hliník
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

honziss píše:Mam novej kousek na novej bike: karbonovy riditka Raceface NextR, navazenejch 201g pri rozmeru 35x800 = jsem zvedavej jak dlouho vydrzej 8-x

Cim mazete spoj pri montazi karbonu na hlinik a opacne? Nebo to davate na sucho?
Nicim jsem to nemamazal, utahl na moment co byl na predstavci ... Vsechno leta ok.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Nasel jsem vzorek naky montazni pasty na hlinik i karbon a pouzil.

Add utahovaci moment - paradoxne se nikde na tech riditkach max nikde nepise, jen u sroubu na jednotlivych komponentech.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16369
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Podle všeho tam mám tyhle ložiska. Dybych přes zimu do toho "vrtal (nemám - prozatím - vhodné lisovací náčiní, ale co není, může být) Kuju za názory.
Opravdu prozatím jen teoretizuju - poradí mi někdo nějaký dobrý stahovák na lisování ložisek do/ze středu typ BB30? ´

Rychlým průzkumem sem našel tenhle - žádná láce teda, no...

+ podotázka: Kura, jakým typem/druhem Loctitu (je jich asi milion) potom ty ložiska tam při lisování zalepit (kabroňový rám) ?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět