Nové auto do 350k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Sim20
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 zář 19:57

Nové auto do 350k

Příspěvek od Sim20 »

Ahoj, potřeboval bych pomoc s výběrem auta pro dojíždění do práce vdálené 50km (40% dálnice).

Nejsem nijak náročný na výkon a jízdní vlastnosti, 62kW i20 mi na cestu postačovala. Hledám tedy něco podobně velikého a protože se v autech nevyznám, preferoval bych nové.

Vzhledem k mým požadavkům srovnávám víceméně podle výbavy a zatím mi z toho vychází Yaris Classic. To auto se mi ale vzhledově moc nelíbí, nemáte tip na něco jiného rozumně vybaveného? Cena by měla být do 350k, čím méně tím lépe.

Díky
tark
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09 bře 11:39

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od tark »

Za 300k se uz da sehnat pri trose stesti i benzinova i30, do 350k by se dala mozna sehnat i naftova (a pri najezdu 25k/rocne jen do prace + neco soukrome by se mohla zaplatit). Ta naftova je za me fajn (jak 85kw, tak 100kw verze), za 5l se s tim podle predpisu +- da jezdit bez problemu. Praha-Ostrava / 155 gps kde to jde + 80 po tretine d1 jezdim do 6l (obvykle 5.6, spis 5.8). Ten benzinovy trivalec v i30 se mi moc nelibi, prijde mi, ze pod 7 na dalnici rozhodne jezdit neumi (mozna se pletu, jel jsem s nim jen parkrat a ne vylozene na spotrebu), tusim ze s nim podobnou trasu mam kolem 7,6l/100, navic pod 2000 ot. nic nedela a musi se vytacet. Mame obe verze jako sluzebaky a jsem s tim spokojeny, prechazel jsem z i40/2.0 130 kw benzin do i30/1.6 100kw diesel a vubec mi to neprijde spatny, zvlast za ty penize (dobre, nejaka vybava trochu chybi, ale ok). Prijde mi to mozna trochu jina liga nez Yaris, ale treba se pletu.

Ostatni v teto cenove kategorii bych nechal jinym... znaji je vic nez ja, ale VW group bude drazsi a nevim, jestli o tolik lepsi :)
tark
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 09 bře 11:39

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od tark »

Ted koukam, ze ty ceny jsou asi o neco vys, nez jsem psal. Ale treba budes mit stesti.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od Zajda »

Výprodejový Yaris by byla super volba.
Jestli vyhovovala I20 tak ta se nechá určitě do 300 tis. sehnat taky.

Horký tip pro tebe by mohl být Renault Clio 1.0 TCe. V základní výbavě vyčnívají v rámci třídy LED světla, ceny příplatků jsou rozumné takže lze nakonfigurovat podle potřeby.
A hlavně - Renaulty i Dacia teď kvůli CO2 pokutám dotují LPG verzi 1.0 TCe.
Příplatek je jen 10 000, tj. tak čtvrtina ceny dodatečné kvalitní zástavby.
Úspora i s dnešníma nízkýma cenama benzinu by se pohybovala kolem 0,8 Kč na kilometr. Jen je to prostě diskomfort s tankováním a zákazem vjezdu do většiny parkovacích domů.
《》
Sim20
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 zář 19:57

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od Sim20 »

Díky, i30 je pro mě už zbytečně velká, preferoval bych něco měnšího s lepší výbavou.

Na Clio se skočím podívat, ale LPG mi za ten diskomfort asi nestojí.

Na i20 jsem koukal. Problém je, že mají nový model, který sice už prodávají, ale nemají ho zatím k vyzkoušení. A kupovat auto, které jsem neviděl, se mi nechce.

Jaký máte názor na Suzuki Swift? Ceny mi přijdou rozumné, trochu se bojím místa. Sedne si dozadu alespoň na krátkou cestu dospělý člověk? Třeba v Yarisu už vzadu drhnu hlavou o strop.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od Zajda »

Swift bych býval zmínil jako první. Místo vzadu je v rámci třídy snad i nejlepší. Bohužel společně s Ignisem ho postihla nedávno modernizace. Překopali motor na mírně nižší objem, výkon snížili z 66 na 61 kW a ještě zdražili o 40 000. Předtím stál Swift Comfort 270 tis. skutečných, bez jakýchkoliv nesmyslů s protiúčty nebo výkupními bonusy. Premium 290 tis. Byla to nejvýhodnější nabídka. Možná se ještě někde válí skladovky.

Upřímně asi nejpříjemnějším autem pro dálniční použití by v téhle třídě byla Fabia.
81 kW verze jede proti všemu co jsem zmiňoval jako raketa, má extrémně dlouhé převody = nízké otáčky a vůbec ten motor patří konstrukčně k tomu povedenějšímu od koncernu VW. Následný prodej třeba po 5 letech se dá očekávat taky nejjednodušší.

Akorát při úvaze o vlastnictví i po záruce je potřeba proaktivně přistupovat k údržbě - kvůli přímému vstřikování paliva do válců Swift, i20, starý Yaris i Clio 1.0 mají nepřímý vstřik - do sacího potrubí. U přímovstřiku nemá co omývat karbonové úsady. Když TSI ve Světe Motorů rozebírali po 100 000 km, opotřebení všeho bylo minimální, ale zakarbonování sacích ventilů značné, motor ztrácel už snad k 10% výkonu. Jsou možnosti jak to vyčistit, ale pochybuju, že na úrovni oficiálního postupu autorizovaných servisů.
《》
Sim20
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 zář 19:57

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od Sim20 »

Takže ceník ze stránek Suzuki neplatí? https://www.suzuki.cz/auto/swift/cenik.pdf
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od Zajda »

Jedině pro skladovky před modernizací, na stránkách dealerů už všude mají cenu "od 312 900 Kč" a v sekci "skladové vozy" pak zalistovaná auta co jsou teprve ve výrobě, v nové specifikaci.
Třeba tady vidím poslední 4 skladovky Premium za 300 tis (je tam příplatek za barvu - bílou perleť) https://www.sauto.cz/inzerce/osobni/suz ... levnejsich
《》
Sim20
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05 zář 19:57

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od Sim20 »

Díky, taky by se třeba mohli někde zmínit, že už ten model nevyrábí...

Zatím to vypadá na Yaris Classic, nebo nové modely Kia Rio a i20. Na Fabii a Clio se ještě podívám, ale moc se mi nezdá výbava.

Má smysl řešit značku kromě případného snadnějšího prodeje Fabie? Je třeba některá méně spolehlivá?
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Nové auto do 350k

Příspěvek od _sulcik_ »

Jak dlouho si plánuješ auto nechat? Pokud nějaký 3-4 roky, popřemýšlel bych i o ročním autě s prodlouženou zárukou, které před koncem záruky prodáš a je pravděpodobné, že budeš mít menší ztrátu, ale jezdil bys pohodlněji.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět