Rodinné kombi do 400tis

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
michelinek80
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01 zář 17:21

Rodinné kombi do 400tis

Příspěvek od michelinek80 »

Dobrý den,
vím, že těch dotazů a vláken je už tu spousta, ale dovolím si přihodit další :).
Potřebuji koupit rodinné kombi pro 2 dospělé a 2 děti, občas dozadu ještě jeden dospělý.
Auto bude každý den primárně určeno na dojíždění do práce, která je vzdálená 35km. O víkendech výlety (kola, lyže, ...) a nějaká dovolená, roční nájezd počítám 20-25tis kilometrů.
Líbilo by se mi zvýšené kombi jako Octavia Scout, Golf (Passat) Alltrack nebo Opel Insignia Country Tourer nebo Subaru Outback kvůli výletům mimo silnici. Preferoval bych automat.
Sháním auto, které mě díky provozním nákladům "nesežere", jestli takové existuje, je mi jasné, že záleží kus od kusu.
Moc děkuji za vaše názory, už nevím kudy kam :).
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné kombi do 400tis

Příspěvek od HondaMan »

Octa nabídne nejvíce za nejméně.

Insignia je trochu pravý opak. Sice bude nejlevnější, ale na provozu si to vybere zpět. Spotřeba o litr vyšší než Passat, díky hmotnosti např velmi rychle se opotřebovávající brzdy a v mém případě i spolehlivost s mnoha otazníky. Automat a 4x4 umí Opel jen v kombinaci s bi-cdti nebo 2.0T benzinem.
Ze všech jmenovaných má Opel nejmenší kufr a i uvnitř je vůči Passatu těsnější.

Má Insignia od Vánoc funguje a tak ji beru na milost. Dokonce bych si ji asi objednal znovu. Někomu kdo by ji platil za své a kouká se i trochu na náklady bych ji asi nedoporučil...
2.9T RWD
michelinek80
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 01 zář 17:21

Re: Rodinné kombi do 400tis

Příspěvek od michelinek80 »

Děkuji za Váš názor. Insignie se mi právě líbí a dá se sehnat levněji než ostatní vozy, což mě zaujalo, ale chápu, že zůstatková hodnota bude ze všech vozů asi nejnižší.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rodinné kombi do 400tis

Příspěvek od HondaMan »

Řešil jsem nová auta a tam Insignie vs Passat vs. Superb vychází o 200 - 250 tisíc levněji za větší, pohodlnější a co se týká podvozku, tak lepší auto. V té době Škoda neuměla matrixLED a fungující adaptivní podvozek. To vše v Insignii funguje lépe.

První rok bylo servisní peklo. Teď už půl roku funguje vcelku bez problémově.

Jak jsem psal, asi bych ji koupil znovu, ale nezastírám, že je to větší risk než Octa.
2.9T RWD
Odpovědět