Sledovaný přestupek, konec "podmínky"

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
radko
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 26 srp 12:40

Sledovaný přestupek, konec "podmínky"

Příspěvek od radko »

Ahoj,

prosím o radu... Nikde se mi nedaří dohledat, jak fungují sledované přestupky (konkrétně u rychlosti, naměřeno po odečtu +21kmh v obci). Jen než se do mě (ač přestupek není můj) pustíte, bylo naměřeno po odečtu 101kmh na 4proudé výpadovce z města, asi 50m před značkou. Na místě zaplaceno a podepsáno - jestli to byla chyba či nikoliv nechci probírat, stejně už to nevrátíme.

Tedy, nesmí se:
- do 12 měsíců udělat ten samý přestupek (čili obec +21+), nebo
- do 12 měsíců udělat jakékoliv větší překročení rychlosti (obec +21+, mimo +31+), nebo
- do 12 měsíců udělat jakékoliv překročení rychlosti?

Pokud se v tomto mezidobí udělá jakýkoliv jiný přestupek, těch sledovaných 12 měsíců běží dál, nebo se stornuje a začíná běžet nových 12 měsíců?

Já jen, jestli mám oprášit papíry, kdyby mému "řidiči" byl náhodou odebrány, nebo se to dáten rok přežít (jakékoliv překročení rychlosti se může stát snadno, člověk přehlídne značku, nedobrzdí přesně ve vsi, ani nemusí být pirát, tak by mi to přišlo dost přísné, ale kdo ví)...

Díky za odpovědi, snad potěšující :-)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Sledovaný přestupek, konec "podmínky"

Příspěvek od Stepan »

Nesmí se udělat ten samý přestupek, tzn. 20+ v obci, 30+ (stejnej paragraf) mimo obec během následujících 12 měsíců. V opačném případě papíry do čistírny.
Nižší překročení rychlosti nevadí, respektive do "2x a dost" nespadá. Akorát bacha na body.
"Vyšší přestupek" je 40+ v obci a 50+ dálnice. A za ten se berou papíry rovnou, takže je to vlastně fuk :)
Jiné přestupky jsou irelevantní, sleduje se pouze rychlost.

jinak přežít se to dá. Změřili mi nějakých 75km/h v obci. Rok jsem jezdil jak s hnojem, průměrná spotřeba mi padla tak o dva litry, všude pozdě, no hrůza.
A pak mi, asi 14 dní před koncem tý lhůty, naměřili údajný kilo na Nuseláku... x_x
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
radko
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: stř 26 srp 12:40

Re: Sledovaný přestupek, konec "podmínky"

Příspěvek od radko »

Jj, tak to jsem si myslel dobře, že se to týká jen další rychlosti 20+ a případné menší překročení rychlosti nebo cokoliv jiného v tom nehraje roli. Díky za potvrzení. Dodatečné info pro mě, že se to vztahuje jak na obec, tak mimoobec, to jsem nevěděl vůbec. Díky.

Jinak o těch 40+/50+ samozřejmě vím, to už je jiná pohádka :-)

Btw., jak to dopadlo na tom Nuseláku? Bylo tam fakt kilo a čistírna, nebo to mělo happyend?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Sledovaný přestupek, konec "podmínky"

Příspěvek od Zajda »

Jen poznatek ke lhůtám - v případě zaplacení na místě je to jedno, ale u správního řízení jsou 2 lhůty. Jedna pro sledovaný přestupek a sankci za jeho opakování začíná dnem spáchání přestupku. Ale zápis trestných bodů nastane až když rozhodnutí o vině nabyde právní moci. Pak teprve běží 12 měsíční lhůta po které nastane odpočet bodů. Takže za přestupek v lednu dostanete body třeba až po finálním rozhodnutí v červnu atd.
《》
Odpovědět