Ukradnutie auta

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

frenky78910
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08 srp 14:39

Ukradnutie auta

Příspěvek od frenky78910 »

Kamarátovi raz ukradli auto. Viem že existuje spôsob že keď človek odchádza od auta a zlodej číha niekde blízko a človek stlačí uzamykanie na diaľkovom ovládaní, zlodej rušičkou signálu znemožní zamknutie auta a ak si človek nepozerá či sa mu auto naozaj zamklo tak je zlodej vnútri. Potom stačí už len napojiť sa na OBD alebo niečo podobné. To je jedno. Ale kamarát mi hovoril že on vždy keď zamkne auto, vyskúša či sa naozaj zamklo tým že skúsi kľučky. Tým pádom netuším akým spôsobom sa mu do auta mohli dostať. Viem že pri najnovších autách je to vraj jednoduché. Videl som pár videí ako jeden zlodej má nejaký príjmač signálu a pohybuje sa v blízkosti majiteľa auta a druhý zlodej stojí pri aute. Ten prvý zlodej zachytí signál od kľúča a vyšle ho ku tomu druhému a tomu sa auto otvorí a naštartuje ho. Toto však vraj funguje len na autá ktoré majú bezkľúčový prístup že sa im auto otvorí a naštartuje keď je majiteľ auta v nejakej vzdialenosti pri ňom či ako to funguje. Toto by však nemalo fungovať na autá ktoré nemajú bezkľúčový prístup. Jeden známy mi hovoril že existuje ešte spôsob podobný ako rušička že keď sa človek snaží uzamknúť auto tak zlodej zachytí signál a auto sa reálne zamkne ale on si ho môže potom kedykoľvek otvoriť pomocou nejakého jeho prístroja alebo čoho. V podstate si prekopíruje signál kľúča do svojho prístroja a vytvorí si vlastný kľúč. Tým pádom mu stačí ak v noci príde a pohodlne si otvorí auto, nastúpi a napojí sa na OBD a potom nejak naštartuje. Neviem však či je to naozaj možné. Lebo iný spôsob ako mu ho mohli ukradnúť v noci na parkovisku na sídlisku si neviem predstaviť. Možno ešte prísť s odťahovkou a odtiahnuť auto ale to mi príde nepravdepodobné. Kamarát mal Volkswagen Golf 4. Ja mám tiež Golf ale 3. Pravdepodobne by moje staré auto už nikto kradnúť nechcel ale človek nemôže vedieť. Vždy pozerám či som auto zamkol cez kľučky. Ale ak existuje spôsob zachytenia signálu od môjho diaľkového a vytvorenia si vlastného tak voči tomu sa asi brániť nedá.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od Jenyk »

A co tím chtěl básník říci?
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od Jaggie »

Jenyk píše:A co tím chtěl básník říci?
ze kamaradovi ukradli auto v hodnote 30 tisic a on se tedka snazi zjistit, jak ochranit auto v hodnote 0 az 10 tisic :-ss
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1940
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od Lachende Bestien »

To musí být opravdoví zoufalci, když riskujou basu při čórce takových starých pleček; ale třeba jde o východňarskou lokalitku s větším výskytem celoročně opálených spoluobčanů, tam by to bylo asi celkem pochopitelné... :-??
frenky78910
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08 srp 14:39

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od frenky78910 »

Áno niečo v tom zmysle. Ide o to že pokiaľ by sa mi niekto snažil ukradnúť auto pomocou rušičky že keď budem odchádzať od auta a on zapne rušičku a mne sa auto nezamkne tak to nieje problém. Pretože vždy keď uzamykám auto tak skontrolujem kľučky či sa auto naozaj zamklo. Už sa mi to stalo. Tak som proste znova zamkol a vyskúšal kľučky. Tým pádom sa nemám čoho báť. Ale pokiaľ existuje niečo čo mi tvrdí môj známy že zlodej zapne nejaký svoj prístroj a keď ja stlačím gombík zamknutia na diaľkovom tak on na ten prístroj zachytí signál a keď sa vzdialim od auta tak si ho tým prístrojom normálne otvorí a nejako ho naštartuje. V takom prípade mi je úplne zbytočné skúšať či sa mi auto naozaj zamklo. Nie som si však istý či niečo také reálne existuje. Hovoril mi o tom môj známy. Neviem či mu to môžem veriť. Nieje to veľmi dôveryhodný človek. Tiež som sa to nikde nedočítal. Ale ak niečo také reálne existuje tak by som mohol riešiť niečo na lepšie zabezpečenie. Aj keď je málo pravdepodobné že by moje auto niekto chcel ukradnúť ale človek nikdy nevie. Na cene nezáleží, každé auto zamrzí. Aj keď mu ukradnú mobil tak to zamrzí.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od mattonecz »

Když ten vrak někdo bude chtít ukrást tak to prostě udělá.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od Jaggie »

ja si dokonce myslim, ze on to mysli vazne... bud si dneska zapomnel vzit nejaky prasek, anebo mu vazne nedochazi hodnota toho povozu(teda pokud se zrezle plecce, co ma na hrbu pul milionu km, da tak nazyvat)
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
frenky78910
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08 srp 14:39

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od frenky78910 »

:D Tak to je jasné že keď niekto bude chcieť ukradnúť môj vrak tak to urobí. Tento spôsob sa však môže použiť aj na drahšie vozy. Čiže aj na vaše. Ja som chcel hlavne vedieť či to čo mi tvrdil môj známy o tom prístroji ktorý zachytí signál z diaľkového a tým vytvorí kópiu diaľkového a potom si ho hocikedy otvorí, či je to existuje alebo mi len trepal hlúposti. Nikde si neviem overiť jeho tvrdenie a zdá sa že tu to tiež nikto nevie.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od Jenyk »

No hlavně ses na nic nezeptal.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
frenky78910
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 08 srp 14:39

Re: Ukradnutie auta

Příspěvek od frenky78910 »

:D Dobre tak ešte raz :D Jeden môj známy mi tvrdí že existuje prístroj ktorý zachytí signál diaľkového ovládača vo chvíli keď zamknem auto. Auto sa zamkne ale jemu kód signálu z môjho diaľkového načíta do nejakého prístroja a potom si pomocou toho prístroju hocikedy otvorí moje auto. Tak sa teda chcem spýtať je to možné ? Je tu niekto kto mi to potvrdí ? Alebo je to hlúposť ? :D
Odpovědět