Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ještě zbývá varianta inspirovat se přístupem ze všech nejlepšího alopatického lekařství - na snahu dobrat se příčiny problému rezignovat a nacpat si při jízdě špunty do uší. Problem solved. :p
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Dneska jsem drtil detskou cast bikeparku v Leogangu. Je to sice urceny pro deti, ale rozhodne jsem nedal vsecko =))
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2806
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Dneska navečer se mi povedlo krásných 40km kombinace silnice a štěrkových cyklostezek v Jizerkách a musím říct, že nové pláště Tufo Speedero jsou skvělý. Foukám na 3b a na gravel úsecích skvělí pohodlí a na silnici to valí jako sviňa. Tenhle rok čtvrté pláště co jsem zkoušel a jednoznačně nejlepší. Jsem nadšenej!!!
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já su taky nadšenej... Neska ráno po fčerejším lejaffci zoncna a relativně chladno, takže sem opět kroutil nohama proti kopcu místo práce. Fajně se šlapalo, tělo bylo po týdnu na služebkách chtivé pohybu, ani to nebyl žádný moc velký potrat funět proti kopcu, prostě paráda.

Křasne tři hodiny práce.

Zadní brzda si opět zakvičela, jakmile sem projel vysokou mkrou trowou, jiank byl klid, chjo no.

Fčerejší lejaffce teda ale kurewsky "rozebraly" lesní cesty a stezky, to co byl dříff sjízné je fčíl přenášivé, ale co už, hlavně že sem si nikde nerozbil hubu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Než mi přijde ten nový nosič třmenu zadní brzdy a vzhledem k tomu, že sidnesk v mokré trávě zase zařvala, taxem fčíl udělal další pokus - srazil sem náběžné hrany brzd. desek - v sobotu ráno zase chcu točit nohama, tak uvidime, esli to náhodou třeba nepomůže u XTR brzd (u těch předchozích Deore sražení hrany nepomohlo, pískala vesele dál, tak tomu moc šancí nedávám, ale už nevím, čeho sa chytit...

Btw, už vím, v čem sou XTR brzdy mj. lepší než ty přechozí Deore - výměnu desek v brzdách můžu dělat přímo na bajku, bez nutnosti vyndat kolo. Hezky!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3977
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

A to na Deore nejde? Mám Deore 615 a kolo jsem nikdy vyndavat nemusel...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

U těch, co sem tam měl (MT500) to nešlo - rozpěrná pružinka ven (směrem od kotouče) vytáhnout šla, desky GS01 se musely vyndavat směrek k disku / středu kola (díry v třmenu byla malá)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Btw, otázka na opravdu znalé kyklisty:

Už po cca roce a půl používání (ca 50 dvou až čytřhodiných výletů) je "načatá" (vydřená - je to vidět těsně nad tím Titanovým sedlovým drátem) kůže na sedle Selle Italia Lite Flite - nechat to tak, nebo něčím napatlat? (krém na boty?, sekunďák?)
flite.jpg
Neska ty věci fuckt nic nevydrží..... :-o
Update: protože se to prošoupání zvětšuje a momentálně nevím o žádném čalouníkovi, ktereý by byl schopen přečalounit cyklo-sedlo a protože chcu být připarven a protože to moje Flite je model 1990, takže už nemusí být k sehnání, taxem..... surfil, až sem na něj ještě (v jiném webshopu než minule) narazil a koupil ešče jedno do foroty.... a.... ty wole, dyž to co mám na bajku a to co mi přišlo fčíl srovnám, tak... bych skoro řek, že to co mám na bajku je fake šmejd in čajna.... to, co mi fčíl přišlo, má v kůži vyryté Selle Italia, kůže se tváří mnohem honosněji a bytelněji a má na sobě visačku "Selle Italia" (což to, co mám fčíl na bajku nemělo...)

Žeby čankajšci fejkovali i tyhlety věci? :-o

EDIT o 2 hodiny později: na bike-forum.cz se divili, že mě to fejkování udivuje, takže asi jo, šmejd by čankajšek. Ale dráty z tiťanu má...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16379
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska sem stal ešče dříff než slunko (prý vycházelo 06:04) a před sedmou už (v rel. chládku) funěl proti kopcu. Fajny výlet, aji sem našel něco nového, tam kde sem na bajku byl už asi milionkrát, po osmé sem byl na Poustevnách a už tam bylo (kupodivu tak brzo) hafo lidu a dyž sem na závěr sjel do doliny, tak už to bylo jak vjet do vysoké pece.... brrrrr.

A zadní brzda ňa zase nasrááála - celý výlet (i bahno, voda, mokrá tráva a hafery) byl klid, na závěr byl sešup 600 výškových a taky klid a dyž sem dole pod kopcem odbrzdil, tak si zase zakňourala... Mně z toho yebne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2429
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

ja myslim, ze to je takove dobre tema, jednak je o cem mluvit a jednak mas co delat :-) bud rad, ze si to obcas hvizdne ;-)
Pravda vyděsí
Odpovědět