Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárta

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

bob
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: stř 16 úno 13:08

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od bob »

goes píše:couval jsem jednou cca 300 metru po dalnici v noci. Za celou dobu neprojel nikdo. Bylo to zarucene mene nebezpecne, nez jet 50tkou po 5.kvetna. proste vse je to relativni a znovu dodam - v obecnem pohledu je jizda v protismeru na dalnici vyrazne nebezpecnejsi, nez prekroceni rychlosti na dalnici v meste.
Jo, 300 m couvat - asi i v odstavném, to se v noci dá

a ano, máš pravdu "jet 50tkou po 5.kvetna" je nebezpečné - je to divně pomalu - provokuje to ke kličkování zleva doprava a doprostřed
ferdinand
Autoškolák
Příspěvky: 28
Registrován: stř 16 úno 10:40

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od ferdinand »

goes píše:couval jsem jednou cca 300 metru po dalnici v noci. Za celou dobu neprojel nikdo
to seš pěknej vůl :ymsick:
Uživatelský avatar
Caddy
Letec
Příspěvky: 1333
Registrován: stř 16 úno 14:25
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Caddy »

Tak dneska jsem dostal svou druhou pokutu v zivote. A stejne jako ta prvni za uplnou kravinu a naprosto vyjimecne poruseni necho jineho, nez rychlosti. V obou pripadech jsem dany prestupek udelal poprve a naposledy....jako by na me cekali...nechapu, jak nekdo muze tohle delat furt a bez nasledku (coz je naprosto normalni :) )

no ale kdyby proslo, ze se pokuty budou udelovat podle objemu motoru, tak uz muzu prodavat byt :-D Vyhmatli me hned prvni tyden pri jezdeni 7.2 litrem :-D
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od HondaMan »

Caddy píše:...nechapu, jak nekdo muze tohle delat furt a bez nasledku (coz je naprosto normalni :) )
Musíš se nejdříve rozhlédnout... :p
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od pjanda »

Caddy: Chci napsat clanek a la "Jak se vyhnout zbytecnym pokutam na silnici", samozrejme legalne, uvital byste to? ;) Nikdy jsem nedostal ani bod a to nepouzivam ani detektor. Podle me staci trocha informaci, zkusenosti a mozkove kapacity :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Vana »

pjanda: řek bych že bez antiradaru nebo CB je to často jen hra na náhodu
samozřejmě pokud člověk nejezdí zcela striktně dle předpisů, což podle mě ani nejde

takže ten článek bych taky bral
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od merlin »

ludske zdroje maju zostat utajene ;)
Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Vana »

já jsem naopak přesvědčený, že proti často nesmyslným praktikám dopravní policie je třeba využít všechny prostředky
a informace tady hrají jednu z hlavních rolí
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od pjanda »

Vana: Stoprocentni reseni to jiste neni (ostatne jake je...), ale vzhledem k tomu, kolik jsem v zivote najezdil kilometru (asi tak 1,5 milionu), kolik jsem pri tom dostal pokut, zvlast pak v pozdejsich letech, kdy clovek lepe vi, do kde ocekavat (prakticky zadnou, od platnosti BS - jak priznacna zkratka - snad vubec zadnou), jak casto jezdim striktne podle predpisu (prakticky nikdy, ridim se situaci, ne znackami), jake pouzivam "technicke prostredky" (v poslednich letech obvykle zadne), to az takova hra na nahodu nebude :)

Podle me se da jezdit v klidu, "podle sebe", bezpecne a bez pokut. Ne vsechny predpoklady pro to jsou prenositelne, i proto uz delsi dobu premyslim, jestli to ma vlastne cenu psat. Ale nektere rady by treba mohly pomoci obecne, navic to obvykle neni pristup postaveny na tom. ze ho policie "muze prokouknout" a prizpusobit se, takze mi nejaka medializace vrasky na cele nedela :)
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Bohatí by měli platit pokuty až 150 tisíc, navrhuje Bárt

Příspěvek od Vana »

pjanda: nájezd mám o trochu menší, ale přes milión to už dělá taky. Stejně tak i pokut jsem platil zanedbatelně, včetně nulového konta bodů (ťukťuk). Ale třeba jen za minulý týden jsem měl dvakrát štěstí, když na mě blikli protijedoucí. Policajti pochopitelně stáli v místech nejlepší potenciální úspěšnosti, byť na místě s ohledem na bezpečnost provozu dle mého názoru zcela bezvýznamném. Ale tak už to u nich bývá.
Profláknutá místa se prokouknout dají, ovšem na neznámé silnici to vždycky trochu loterie bude

Nejsem žádný spěchač, ve městech a obydlených místech celkem limity dodržuju.
Ale mimo město to skoro nejde, například taková čtyřproudovka mezi Bělotínem a FM (cca 50 km dlouhý úsek) by byla při dodržení 90kmh limitu tak akorát na usnutí
Ovšem i jinak pohodových 140 tam bude v případě změření docela problém
Odpovědět