Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od slon »

Caute, nechce sa mi ale v blizkej buducnosti musim menit auto. Teraz mam passat b5 variant a uz sa mi pomaly rozpada pod rukami. Hladam taketo nieco:

-kombi str. triedy rv 2008-10
-nafta okolo 150 koni
- rozpocet cca 5000€
- sportovejsie ladene, nech to ma aspon trochu freude am fahren
- plusove body za neokukanost/"netuctovost"/charizmu/image
-aby sa to dalo rozumne servisovat, ale asi kazde auto z tejto triedy je dostatocne bezne aby to platilo

Zatial mi z toho vychadza najviac alfa 159 sw 1.9 jtdm, potom mondeo 2.0tdci ale to auto je prilis bezne a pre mna trochu skarede.

Dalej mazda 6 ale v tomto veku uz bude asi prehnita + diely na japoncov su 2-3x drahsie ako na EU. Ale aj tak by som ju dal ako 2. volbu.

Accord a e60 su mimo rozpocet, francuzi su prilis nudni, koncern tiez. Avensis a V70 su netuctove ale naladene na komfort, korea ma nulovu charizmu a zostava tak mozno saab 9-3? Ale ten nezozeniem. Mate este nejaky tip?
Naposledy upravil(a) slon dne pát 31 črc 08:11, celkem upraveno 1 x.
silencercz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30 črc 12:35

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od silencercz »

Tu Alfu radši s 2.0 JTDm, je tam vyřešeno hodně problémů proti 1.9 - nemá DPF pod autem, ale u motoru, takže se lépe vypaluje. nemá M32 převodovku, ale buď F40 nebo C635? nevím jistě. Jinak pozor na rezavějící nápravnice a prahy u aut, co jezdily hodně v soli.
Jako neokoukané "polokombi" může posloužit mechanicky jednodušší (hlavně podvozek) Lancia Delta III, ve které bych řekl že je stejně místa jak v té Alfě. Ale nemusí se každému líbit.
Rysa
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 06 srp 10:48

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od Rysa »

Laguna III - buď 150k nebo lépe GT se 180k a 4controlem. Sám mám už 7 let GT s benzínovým dvoulitrem (205k) a ač má svoje mouchy, nedám na ji dopustit. S těma GT verzema se dá sportovně svézt až běda. Přiměřeně (ne přehnaně) tvrdý podvozek, slušná dynamika, díky 4control mrštnost o třídu menšího auta a přitom pohodlím a velikostí plnohodnotné rodinné auto.
Rozhodně bych to nenazval nudou, dokud se nesvezeš.
Jen není dělané pro přerostlíky se 190cm+.
Rozpočet by snad mohl stačit. Bazarové rencky jsou poměrně levné ve srovnání s VW.
silencercz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30 črc 12:35

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od silencercz »

Ta Laguna je IMHO lepší volba než AR co se týká spolehlivosti, frantíci to po průseru s 2. generací fakt předimenzovali.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od jirka87 »

Kdybys nasel Volvo V50 s 2.4 D5 120kw, mel bys byt spokojeny, ale to auto je male. Ted jsem v jeho benzinovem provedeni odjel Polsko a Slovensko, vcera jsem se vratil a nemuzu rict krive slovo. Podovozek - nekdo rekne - vsak to je Focus...ano. je. A je to super naladene. Je v tom ticho,nikde tam nic nevrze ani po tech letech,ppdvozek bez koroze az na dily napravy.

Pokud bych hledal svizne mensi kombi a trval na nafte, tak ten valec navic odvadi svou praci velmi dobre,spotreba je uplne smesna (v70 s timto motorem jezdi normalne za 6) a kdybych nasel kus z poslednich let vyroby s tim,ze by to melo High Performance audio,nebo jeste lepe Dynaudio s Dolby Sorroundem, tak je to uz k vaznemu zamysleni. Casto jde videt i nezavisle topeni a jdou na to dodelat softwarove hrozny hovadiny od audia az pres to topeni atd...

Ta Alfa totiz nebude o moc vetsi.Proti avensisu ci Mondeu je ovsem ten kufr spise spatny vtip,nicmene pro 2lidi na tydenni cestu nekam to uplne staci.

Sedacky vypadaji soc, ale sedi se v nich hezky.

Ta D5 120kw se da u kluku z D5T5 cipnout za asi 5000kc az na 145kw a tusim 420Nm...ale troufam si rict,ze uz v zakladu to jede dostatecne.

Nebrat automat. A za me ani 4x4
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od slon »

silencercz píše:Tu Alfu radši s 2.0 JTDm, je tam vyřešeno hodně problémů proti 1.9 - nemá DPF pod autem, ale u motoru, takže se lépe vypaluje. nemá M32 převodovku, ale buď F40 nebo C635? nevím jistě. Jinak pozor na rezavějící nápravnice a prahy u aut, co jezdily hodně v soli.
Jako neokoukané "polokombi" může posloužit mechanicky jednodušší (hlavně podvozek) Lancia Delta III, ve které bych řekl že je stejně místa jak v té Alfě. Ale nemusí se každému líbit.
Alfu by som samozrejme radsej s dvojlitrom ale ten asi bude mimo rozpocet. Lancia mi dizajnovo vobec nesedi :(
Rysa píše:Laguna III - buď 150k nebo lépe GT se 180k a 4controlem. Sám mám už 7 let GT s benzínovým dvoulitrem (205k) a ač má svoje mouchy, nedám na ji dopustit. S těma GT verzema se dá sportovně svézt až běda. Přiměřeně (ne přehnaně) tvrdý podvozek, slušná dynamika, díky 4control mrštnost o třídu menšího auta a přitom pohodlím a velikostí plnohodnotné rodinné auto.
Rozhodně bych to nenazval nudou, dokud se nesvezeš.
Jen není dělané pro přerostlíky se 190cm+.
Rozpočet by snad mohl stačit. Bazarové rencky jsou poměrně levné ve srovnání s VW.
diky za tip, vypada to prekvapivo zaujimavo a ak bude nejaka na predaj pojdem si ju pozriet :)
jirka87 píše:Kdybys nasel Volvo V50 s 2.4 D5 120kw, mel bys byt spokojeny, ale to auto je male.
Myslim ze je ozaj prilis male. Potrebujem takmer kazdy vikend do auta hodit 2 velke MTB plus veci k tomu a aj ked sme sa takto uz zbalili aj do fabie kombi, miesto 10min to trvalo hodinu a kolena sme mali pomaly na celnom skle. Nosic na biky nechcem pretoze biky su drahsie nez to auto :) Alfa mozno nebude mat objemovo ovela vacsi kufor ale minimalne na dlzku, co je pre mna najdolezitejsie, to bude imo o dost viac nez V50
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od Snowman000 »

A co Seat Exeo s 2.0 TDI a 170k?
Je to trochu nechcene dieta, ale mne sa na tom onoho casu jazdilo fakt prijemne a ceny su celkom nizko.
Otazne je ci to bude priestorovo stacit.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
silencercz
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30 črc 12:35

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od silencercz »

Ještě mě napadá Fiat Croma, což je spíš MPV, s trochu zvláštním designem, ale prakticky by se tam mohly MTB vejít dobře.
V budgetu by byl určitě nějaký zachovalý kousek z posledních let výroby. Motory jako v Alfě, takže podobné problémy. U 2.4 jenom automat, ale pokud se mu měnil olej, tak je spolehlivý.
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od slon »

quote="Snowman000"]A co Seat Exeo s 2.0 TDI a 170k?
.[/quote]
Nenadchlo ma to a ceny oproti nekoncernu nie su vobec nizko :D
silencercz píše:Ještě mě napadá Fiat Croma.
Cromu registrujem ale prisla mi mimo tohto segmentu a prilis malo sportova ked uz nicim tak len imageom :) po passate uz nechcem dalsie presuvadlo ale auto

Zatial to vypada na alfu, mazdu a aj ta laguna ma presvedcila ale modely 4control vychadzaju prilis draho.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportovejsie kombi strednej triedy rv cca 2008-10

Příspěvek od Snowman000 »

Z tohoto vyberu by som asi skoncil v Alfe, ale to bude tym ze frantici mi nejako nikdy nesadli a Mazdackemu dieselu bych sa teda ja vyhol.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět