Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Když se chcete ponořit do nitra...
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od amater »

Ještě musím říct, že ten pocit, že se auto trochu houpe je velmi jemný. Není to nic silného.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od _sulcik_ »

co naměří nějaký servis je celkem irlevantní, nevím kde by vzali přístup k datům o útlumech tlumiče. Tlumič moc vliv na výšku podvozku nemá, spíš žádný pokud se jedná o dvoupláště. A nevím jak hyundai ale třeba škodovka má DCC -10mm oprati norm. podvozku, takže to že je auto níž může být vlastnost.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od _sulcik_ »

ace2 píše:Teče nebo je suchý? Hádám že i40 má nějaký tradiční plynokapalinové tlumiče. Pokud odchází, nebo odešel tak bude od oleje.Pokud je suchý tak bych hádal že mu nic zásadního nejspíš nebude. Ještě chybí údaj kolik to má najeto a jak je to staré.
nemusí být pravda. Ono stačí pomalý únik, kdy uteče 1% náplně a tlumič je celý poblitý bez vlivu na útlumové síly a pak jsem viděl tlumiče, které byly úplně suché, ale útlumové síly byly nízké, protože došlo k poškození vnitřních komponent, případně úniku tlaku kolem pístu.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od VS* »

Jaký je problém zajet na STK na test tlumičů?
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od amater »

Není problém zajet na STK, zajdu, nevědel jsem že na STK na to mají zařízení.
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od Předseda »

Já těm testům tlumičů nevěřím.. co měření to jiné hodnoty
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od bojler »

Jenyk píše:Dobře se to pozná na autě. Stlačíš auto dolů a pustíš. Pokud se auto jen pomalu vrátí nahoru, je tlumič (asi) v pořádku. Pokud se vrátí s tím, že se zhoupne, tlumiče bych podezříval.
To bohuzel neplati. Mel jsem na 65 tis. starem aute tlumice KO, neunesly ani vlastni vahu. Nebyly mastne, auto se nehoupalo. Jen jaksi nezatacelo.
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od bojler »

Předseda píše:Já těm testům tlumičů nevěřím.. co měření to jiné hodnoty
Je to tak. Bezne se stava, ze je nameren KO tlumic i v pripade zcela noveho.
jerry
Letec
Příspěvky: 3344
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od jerry »

amater píše:podle mne jsou v prdeli. Ted jsem jel 350km, houpe to, prejedu nerovnost, tak to neni o tom ze by se to vratilo do puvodni polohy, ale jeste se to tak 2-3 krat zahoupe...
Pujdu na test abych si to potvrdil, pak oslovim Hyundai, snad se na to jeste vztahuje ta 5ti leta zaruka.
Pokud to předtím nedělalo, tak to ty tlumiče budou. Já teď dával nové tlumiče na Suzuki Swift Sport s nájezdem 66 tis. km. Auto jsem koupil na podzim a hned při prvních jízdách jsem poznal, že tlumiče už nebudou ok. A taky zadní byly trochu vlhké. Po výměně úplně jiné auto. I když pravda je, že jsem dal Bilsteiny. Ale poznáš i normální nové.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od amater »

Nevim jestli to delalo, autom mam rok, predtim jsem temer vzdy jezdil v rezimu sport, kdy jsou tlumice tuzsi. Kdyz jsem se vraceli z dovolene, plne nalozeni plus kola, a objizdeli jsme nejaky usek dalnice po zaplatane hrbolate ceste, tak jsem prepnul do rezim "normal", kdy ty tlumice dost zmeknou a to jsem se az zhrozil, jak to houpe... Od ty doby mi to vrta hlavou, v rezimu normal, specialne kdyz je auto zatizene mi prijde ze zadek si dela co chce. Kdyz nasleduje nejaka sada nerozvnosti, velmi lehce se rozvlni a zadek lita nahoru a dolu.

Volal jsem do Dekry, ale tlumice nemeri. Ve ctvrek jsem objednany do jineho Huyndai servisu na test tlumicu, dohlidnu aby to testovali v rezimu normal a rad bych aby udelalil i test se zatizenim vozem. Pak napisu jak jsem dopad.

Kdyby nestal jeden tlumic 18t tak se s tim neseru, koupim nove, vymenim a je to. Druhovyrobu tech adaptivnich tlumicu jsem nikde nesehlnal, takze jen original. Ale auto je v zaruce, tak se budu snazit aby to resili.
Odpovědět