Opel problém s brzdením

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
xdaniels
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 črc 19:17

Opel problém s brzdením

Příspěvek od xdaniels »

Dobrý deň,

vlastním auto OPEL CORSA D a vyskytol sa mi problém na ktorý neviem nájsť odpoveď, pri návšteve už tretieho servisu mi bolo povedané že je to v poriadku.

Problém: Na cestách je skoro všade nejaka nerovnost a práve tie asi robia problém. Niekedy pri brzdení aj cez malu nerovnosť mi pedál zadrhne ale len v momente ked cez ňu prechádzam. Vyskúšal som ísť na cestu kde sú dlaždice čiže nonstop trasenie autom a tam mi brzdovy pedal zadrhava celý čas. Brzdová kvapalina bola menená nedávno a prebehlo aj odvzdusnenie. Robilo to tak isto predtým ako teraz. Mám pocit že to je skor mechanická záležitosť pretože počuť pri tom aj zvuk.

Vedeli by ste mi poradit?

Ďakujem
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od Zajda »

Je to tvé první auto s ABS?
Zní to totiž jako normální projev ABS, krátce povolujícího brzdy při zablokování kol. Měl by při tom pulzovat brzdový pedál za doprovodu cvakavého zvuku.
《》
xdaniels
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 črc 19:17

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od xdaniels »

Áno prvé, mám ho už dva roky a toto mi začalo robiť až pred pár mesiacmi. Ked mi prvý krát zabralo abs tak som bol prekvapený.
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od Jaggie »

predpokladam, ze Corsa je celkem lehke auto, takze ta brzdna sila neni velka...
takze je docela lehke (treba i nechtic) zabrzdit pedalem vice nez bylo zapotrebi...
posilovac brzd melo ze zacatku, kdejaka auta, ale (omezovac) regulator, ktery vyvine tlak pozvolna, ne vsechna
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
xdaniels
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 črc 19:17

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od xdaniels »

Nezáleží akou silou brzdím. Pokiaľ na začiatku brzdenia akurat autom zatrasie nejaka nerovnost pedal ma na stodinu nepustí ani na úplnom začiatku.
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od VS* »

Navštívit servis... ti si s tím poradí.
Brzy jsou docela důležitá věc
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
xdaniels
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 črc 19:17

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od xdaniels »

Bol som s ním už v troch aby sa pozreli na tento problém ale bez úspechu, preto som sa obrátil na fórum a skúšam touto cestou.
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od VS* »

Co to proboha bylo za servisy? :-?
Nějací garážmistři?
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od 406 Coupe »

Jak píše Zajda, je to typický projev ABS. Uvědom si, že když brzdíš na panelovce, tak se po přejetí nerovnosti auto odlehčí v tu chvíli je tvůj tlak na pedál "přehnaný" a ABS ti kopne do pedálu, aby se ti nezablokovala kola. Čím lehčí auto, tím je to nápadnější. Měl jsem kdysi Fabii RS a reklamoval jsem to třikrát (typicky přibrždění když byla levá kola na tramvajových panelech a pravá na asfaltu), než mi vysvětlili, že jsem tydýt :ymhug:
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Opel problém s brzdením

Příspěvek od PepaSFI »

vypadá to na typickou činnost ABS ale pokud se to děje i při mírném brzdění, v situacích kdy to dřív nedělalo, normální to není. Mohla by být nějaká vada v ABS, snímání otáček kol ale taky vada podvozku nebo tlumičů. Když bude špatný tlumič nebo nějaká vůle, kolo na nerovnosti odskočí, odlehčí se a při brzdění reaguje jinak než ostatní kola. Snímač ABS to považuje za smyk a přeruší brzdnou sílu. Tedy pumpne to proti pedálu.
Odpovědět