Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Onboard videa

Příspěvek od Předseda »

vozil jsem s sebou CB... Ze začátku super si "popovídat" a říct že tohle nebylo košér. Po nějaké době opruz se s těma opicema vůbec bavit. Jeden mi v diskuzi ohledně zákazu předjíždění kamčáku na FB tvrdil, že tím, že jede o pár km rychleji bude v cíli o hodinu dřív na 700km trase.. dodnes mi svoje počty nebyl schopen vysvětlit :D
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

No ciste teoreticky
700 km ~ avg 55 kmh ~ 12h 44m
700 km ~ avg 60 kmh ~ 11h 40m

(Pozn. ty avg jsou pouze priklad, at zas nekdo nepise ze to sou hausnumera)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1387
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Onboard videa

Příspěvek od Předseda »

Při rozdílu 5km/h už ale předjíždění netrvá pul hodiny, ale tak do minuty ten kamčák předjede. A i v tomhle "svižném" tempu ten rychjelší dojede o 26 minut dřív.. A to jen za předpokladu, že by jel na jeden zátah. Při započtení odpočívek a kolon nemá šanci udělat hodinu.

Jinak já apriori proti předjíždění kamčáků nic nemám.. Ale co mě točí je když jeden jede 89 a druhý 90.. a trvá to třeba 5 minut.. Nehledě na to, že prskaj že teda jak mají předjíždět. Ale když by jeli 80 tak jak ostatně mají povoleno, tak krátký overboost na 90 - to by předjížděli jedna báseň.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Onboard videa

Příspěvek od Lachende Bestien »

Agresivní formy "vybržďování" (velké snížení rychlosti během krátké doby) pod vlivem silných emocí (hlavně vzteku) a navíc třeba v levém pruhu nelze v žádném případě schvalovat natož doporučovat, ovšem na podobně arogantní "profíky" suverénně omezující minimálně desítky ostatních řidičů a snižující propustnost zdejších už tak přetížených "dálnic" vybavených většinou ubohými 2 jízdními pruhy by mírnější a rozvážnější forma této aktivity mohla mít pozitivní výchovný efekt.
Neboli povýšeného opičáka předjet, zařadit se před něj a pozvolna snižovat rychlost. Až se začně přibližovat na vzdálenost, kdy by zase měl chuť předjíždět, začít opět velmi mírně zrychlovat.
Prostě a jednoduše jim dát ochutnat vlastní medicínky, jak jim bude chutnat.
Na hrubý pytel hrubá záplata.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

céda: i tohle bych ještě rozdýchal, když je dojedu...tak si prostě počkám. Ale když se mi naprcá do levého 100m před čumák, že mám co dělat, abych to ubrzdil, co bych mu vystřelil tu vzduchovou bublinu z hlavy.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
risomas
Autoškolák
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 04 úno 21:07

Re: Onboard videa

Příspěvek od risomas »

ctrl_j píše:No ciste teoreticky
700 km ~ avg 55 kmh ~ 12h 44m
700 km ~ avg 60 kmh ~ 11h 40m

(Pozn. ty avg jsou pouze priklad, at zas nekdo nepise ze to sou hausnumera)
Len na dialnici nemaju priemerku 60. To by si potom mohol tiez ratat
700 km - avg 5 kmh ~ 140h
700 km - avg 10 kmh ~ 70h
cize ak pojde rychlejsie o 5km bude o den a pol skor doma.
C5 Tourer Excl 2.2 biturbo, BMW R1250GS HP, Honda VT750
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

Cetls tu vetu malyma pismenama? O dalnici jsem psal kde?
Ackoliv jsem to strelil od boku, zabyvam se realistickymi hodnotami.

Takze kolik maji avg na dalnici?
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Onboard videa

Příspěvek od aikoN »

Předseda píše:vozil jsem s sebou CB... Ze začátku super si "popovídat" a říct že tohle nebylo košér. Po nějaké době opruz se s těma opicema vůbec bavit. Jeden mi v diskuzi ohledně zákazu předjíždění kamčáku na FB tvrdil, že tím, že jede o pár km rychleji bude v cíli o hodinu dřív na 700km trase.. dodnes mi svoje počty nebyl schopen vysvětlit :D
I kdyby to nakrásně byla pravda, tak hoch do té rovnice zapomíná započítat to, že ta jeho hodinová úspora je vykoupena zpožděním ostatních účastníků provozu, kteří se mu na ni nedobrovolně museli "složit". Kdyby na těch 700 km takto předjel třeba 40x a v průměru při každém předjetí zdržel 5 aut o půl minuty, tak to celkem dává 100 zmařených minut ostatních řidičů.

Ale to je asi ok, však řidiči osobáků mají přece času dost a neposerou se, když dojedou ke kauflandu o chvíli později (jak mi jednou bylo řečeno) :-??
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 395
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Onboard videa

Příspěvek od Jaggie »

me teda vice nez kamionaci serou "poucovateliste",
pac vim, ze predjizdi(nebo jen jede) v rychlopruhu naschval pomalu.

kokoti na druhou a v JAP tedka pouziti dalkovych svetel(pro primomenuti se) nebo jen blizke dojeti, lze postihnout odnetim svobody za agresivni jizdu
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27027
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

To je v D už dávno TČ ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět