Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Skyshaard
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05 črc 19:46

Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Příspěvek od Skyshaard »

Zdravím,

mám otázku ohledně přeregistrace vozidla z Dánska do Česka. Auto jsem původně měl registrované v Čechách, ale přeregistroval jsem ho do Dánska kvůli studiu - na Českých SPZ jsem dojel do Dánska, kde mi je i s techničákem sebrali a dostal jsem nové Dánské SPZ.

Auto teď plánuju odvézt zpátky domů a podle návodu bych měl odevzdat Dánské značky v Dánsku, zařídit si převozky a auto převést zpátky do Česka.

Chtěl jsem se ale zeptat, je možné to udělat jako když jsem auto vezl do Dánska? Tzn. s Dánskými SPZ dojet do Česka a tady auto potom přeregistrovat a Dánské značky odevzdat?

Za každou odpověď budu vděčný. Link na jakýkoliv oficiální vyjadření by se taky hodil.

Díky moc,
Skyshaard
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Příspěvek od mmira »

mam za sebou podobny pripad. auto na DK znackach dovezt sem, tady prihlasit. budes potrebovat DK TP a najist ceskou STK, kde je budou znat a udelaji ti dovozovou STK. pak prihlasis a DK znacky posles nekomu do DK, koho zplnomocnis k odhlaseni.

mmch, docela dlouho jsem tu jezdil na tech DK znackach a nikomu to nevadilo.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Skyshaard
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 05 črc 19:46

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Příspěvek od Skyshaard »

mmira píše:mam za sebou podobny pripad. auto na DK znackach dovezt sem, tady prihlasit. budes potrebovat DK TP a najist ceskou STK, kde je budou znat a udelaji ti dovozovou STK. pak prihlasis a DK znacky posles nekomu do DK, koho zplnomocnis k odhlaseni.

mmch, docela dlouho jsem tu jezdil na tech DK znackach a nikomu to nevadilo.
Díky moc. No já na Český SPZ taky úplně nějak nechvátam, ale pojištění je v Dánsku drahý, takže proč to neudělat.

Můžu se zeptat jak si to měl s pojištěním ty? Dal si na SKAT vedět že máš České SPZ a oni to to auto v Dánským registru hned zrušili? Já když jsem to přihlašoval z Čech do Dánska, tak jsem musel pojištění platit ještě dalších +-6 měsíců kvůli tomu, že jim hrozně dlouho trvalo dát vědět do ČR, že je vlastně to auto přihlášený v Dánsku. Tak nechci aby se mi něco podobnýho stalo i tady.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pokud dostali zdejší pojišťováci (aka prodejci drahého pocitu bezpečí, sucha a ochrany) doklad o tom, od kterého data bylo auto přihlášeno a pojištěno v Dánsku, jsou povinni přeplatek vrátit. Ovšem když jsou dlouhodobě zvyklí přijímat peníze de fakto za nic a válet si koule v kanclu u internetu, plní si své povinnosti jen velmi neochotně, obzvláště když mají vracet peníze. $-)
Takové nenápadné neoprávněné obohaceníčko, to je jejich potěšeníčko. :p
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne ned 05 črc 23:09, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Příspěvek od ctrl_j »

Tohle se stalo tak jak je to napsano?
…kde mi je i s techničákem sebrali…
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Přeregistrace vozidla z DK na ČR SPZ

Příspěvek od mmira »

v mem pripade auto melo DK vlastnika, ktery si sam resil pojisteni. ale dopredu mi rekl, ze pojisteni konci k urcitemu datu a pak si auto i odhlasoval pote, co jsem mu poslal znacky.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět