Lampárna (stěžovatelna)

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

Mazdu bych nechal pro FU na zajistovaci prikaz :D

A jinak souhlas, sprava dane malyho podnikatele je v CR peklo, bez ucetni se to prakticky delat neda :ymsick:
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Stepan píše:Nestěžuji si na daň z příjmu. Když mám, tak se rozdělím. Nerad, ale co už. Jestli přes barákem stojí Ečko nebo Sklasse už je asi stejně jedno. Jenom to skrze ty odpisy občas dojebává cashflow.
Stěžuji si na všechny ostatní daně, poplatky a podobný píčoviny, který musí firma / jednotlivec sypat z kapsy bez ohledu na to, jak jde byznys. Nemovitosti, spotřební daně, poplatek na úřadě tady a támhle, BOZP, školení řidičů, silniční daně a všecko ostatní.

Teď někdy byl den daňový svobody, ne? A ten se tuším počítá právě jenom z přímých daní. Bejt tam i ty nepřímý, tak to potěš koště x_x
Upřímně mám tohle obráceně.

Daň z příjmu/zisku je "velmi snadno" ojebatelná. Za mě zjednodušit až do úplného zrušení.

Naopak spotřebu/vlastnictví změříš/zdaníš velmi snadno.

Příklad pronajímáš objekt:
Daň z příjmu snižuješ o odpisy, náklady na údržbu kde čeho, náklady na kde co, z senilního důcodce uděláš správce byť ani netuší kde budova stojí... = zbytečná práce s optimalizací, malé podvůdky kam se podíváš a ve výsledku stát ostrouhá.
Daň z vlastnictví: existuje objekt--> změříš objekt --> platíš

Podobně ostatní spotřební daně: Chlast, tabák, paliva, cukr, tuk, whatever... spotřebuješ = zaplať

A stěžovat si v roce 2020 na BOZP, GDPR či školení řidičů mi přijde too 90's
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

Zjednodusit by to chtelo, mnozstvi vykazu a hlaseni je u osvc nesmysl. A ze dava nekdo do nakladu kde co neobhajuju, ale naprosto chapu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od Stepan »

Imo na to koukáš moc hrdinsky, z pohledu manažera velký korporace, která má na všechno svoje oddělení, případně příslušný služby nakupuje za 00hovno. Tebe to navic neovlivňuje, protoze na to nemáš KPIs. To nemá být urážka, jenom upozornění na zkreslení pohledu.
Z pohledu malého podnikatele, řádově nižší stovky mega na obratu, nedejbože někoho kdo by si chtěl sam otevřít dopravu nebo malou výrobu jsou právě tohle ty náklady, co tě zabije, protoze na ně prostě nestíháš vydělávat.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od HondaMan »

Ano i ne. Sedím v korporátu, "podnikám" s nemovitostma, žena po rodičáku rozjíždí OSVČ a aktuálně řešíme 2 e-commerce projekty. Co bych upřímně nechtěl, tak je vlastní firma 5 - 20 lidí. To je imho průšvih, protože už jsi dost velký abys musel vše řešit, ale stále malý aby Ti to příliš neujídalo z Tvého talíře.

Na druhou stranu je spousta malých firem ukázkově nepružná. Spousta lidí podniká v oborech, kde nejsou peníze, snaží se konkurovat ještě nižší cenou... Neřeší náklady svého času, nechají se zavalit administrativou, dělají práci za druhé, protože to přeci umí nejlépe, zaměstnávají neschopné příbuzné... Na řízení firmy a rozhlédnutí se kolem sebe "nemají čas".

Když z Tvého postu vytáhnu BOZP a školení řidičů, tak to je přesně to co můžeš za "pár korun" outsourcovat včetně facility managementu, všech ostatních školení a revizí... Ročně 1 - 2 dny pro lidi; max 3 dny pro majitele/manažera. Další level jsou ISO a jiné certifikace, ale i to je lepší draze koupit než se půl roku trápit a nakonec to udělat blbě.
A upřímně, pokud si na tohle nevyděláš, tak je možná opravdu lepší nechat se zaměstnat.
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

Mimochodem co rikate na zjednoduseni pro osvc zariznuty obratem 800tkc?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mmira »

ja se kvuli novemu projektu zrovna chystam prejit z OSVC formy na sro (pozadavek partnera) a zacit lidi realne zamestnavat a prestoze jsem teprve ve stadiu priprav, uz ted sedivim.

a co se dani tyce, jakmile je clovek v nevyrobni sfere, v podstate nema jak optimalizovat. krapet se zadari a statisice eraru litaji. prijdu si jak dojna krava.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

mmira píše:ja se kvuli novemu projektu zrovna chystam prejit z OSVC formy na sro (pozadavek partnera) a zacit lidi realne zamestnavat a prestoze jsem teprve ve stadiu priprav, uz ted sedivim.

a co se dani tyce, jakmile je clovek v nevyrobni sfere, v podstate nema jak optimalizovat. krapet se zadari a statisice eraru litaji. prijdu si jak dojna krava.
Tuhle ambici jsem mel taky, ale hodina sezeni s ucetni me vratila na zem :D clovek se snazi rozvijet, vydelat vic, treba nekoho zamestnat, ale prakticky s kazdym krokem rustu to jsou jen dalsi klacky pod nohy (castejsi zalohy, dph, vykazy zahranici, dalsi, dalsi, dalsi, tu a tam naka chyba = castejsi kontroly FU, SOC, ZDR)...fakt motivace jak blazen.

No a pak se vymysli zjednoduseni, ktery bude v podstate platit jen pro zamestnance na zivnostnak a ty co uz danej pausalem diky zastropovani obratem.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od honziss »

Proc vybirame x ruznych dani za stejnym ucelem treba? Auto k podnikani = dph + silnicni dan + dalnicni znamka + spotrebni dan z benzinu.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Lampárna (stěžovatelna)

Příspěvek od mmira »

realne jsem uvazoval o tom, ze s tim seknu a necham se zamestnat. ale jen nahlednuti pod korporatni poklicku mi potvrdilo, ze tam nechci.

a OSVC status je neudrzitelny. nemam zbyti.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět