Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

zena furt trva na tlustsich plastich, tak jsem ji vybral Continental Double Fighter III 29x2,0. jenze vsechny zdroje rikaji, ze maji 915 g. je to vubec mozne?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Ano, je to reálně možné.
Kup jí něco lehčího. Na auto bys jí blbou gumu taky neobul.

Já znám jen Schwalbe, ale pokud nejezdí peklo, tak FF Liteskin se vejde do 400g. k tomu lehkou duši a jsi na polovině all in.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

no to si rikam, proto jsem to nekoupil. slo mi to ten vzorek, aby mela co nejmensi odpor.

ten Liteskin vypada dobre, dik
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

29" mtb plášť 2,0" bude pod 500grms jen s kevlarovou patkou = dražší
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

mmira: manželce jsem na ekolo koupil tyto: Schwalbe G-One Ultrabite RaceGuard TLE, E-25 28x2,00" gravel plášť kevlar - váha 560g. K tomu nějakou ligth duši a nebo bezduše. Na kole to pak vypadá takhle:
Obrázek
Obrázek
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

jednim z jejich argumentu je, ze jsou pneu uzke a tim nestabilni. ma 700*38, takze s 700*40 to asi lepsi nebude. FF Liteskin uz je na ceste. kdyz se nebude libit ji, necham si ho ja.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak, loňských ca 35 a letošních ca 20 výletů byl klid. Až neska už nebyl... (zase sem kroutil noham místo sezení v práci).... Sem si zapíchal.... v lese..... Samozřejmě v bodě trasy nejvzdálenějším od chalupy. Taxem doufouk a jel dál. Přední duša utíkala fest, po 15-ti minutách bylo třeba zas foukat, taxem dofouk podruhé a o dalších 15min dál sem foukal potřetí (na hřebenu, sic na dohled - ale strašně dlůhy dohled od chalupy - to už přece dojedu) ... a přitom zlomil (galuskový) ventilek. Takže výměna duše. Rozbalím nářadovou flašku, co s sebou vozím (kdo je připraven, je jen málo překvapen) a.... myslel sem, že mě yebne - před sezonou sem do ní dal všechno nářadí (mj. i imbus na povolení přední pevné osy), náhradní duši správného rozměru 2"x 29" a.... zapoměl tam přibalit montpáky. Bez nich sundat keflar plášť na zesíleném Mavic ráfku = nemožno. Takže byl návrat domů 3/4 hod pěši jak spráskaný pes a bajkem napůl v rukách bo úplně prázdné přední kolo.

:D

Aspoň zase budu mít co dělat (+ ta sfiňa zadní brzda furt štrejchá) - už vím, čemu se budu zítra odpo věnovat....

EDIT: Aspoň nějaké pozitivum to ale má, že sa snažím na bajku "motat" okolo komína a nepouštím se na druhý konec Beskyd....(že možu v přypadku nouze dojít po svých)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

Bezdusak by ti tohle neudelalal ;-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Nechcete někdo moje XCčko? Focus black forest. 29" hardtail
5 let staré osazené Shimano XT 3x10, hydr. brzdy Shimano XT.
Moc neježděné, letos zbytečně vyměněn řetěz a kazeta (1. řetěz a byl na cca 50%). Neměl jsem měrku, objednal zbytečně a pak už vyměnil. Vidlice Epicon, rám alu velikost ML (Mám přes 180cm a je to ok, ale budu u horní hranice).

pc okolo 40. Za 15 pro vyjednávače, reálně okolo 13.

Repásnul jsem si crose na blbnutí do města, jezdím na fatbiku a XC mám navíc. Za 3 kola se na mě i žena přestává smát a k tomu mě láká něco s řemenem, převodovkou, úzkýma řidítkama a pevnou vidlí.

edit: kolik má najeto nevím, ale ještě na jaře tam byl původní řetěz a jeden z pláštů je také původní (ten tam ale nebyl celou dobu a mám za něj i náhradu)
Na nové sadě vyjeto 2x. Dohromady pod 100km
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

mmira píše:jednim z jejich argumentu je, ze jsou pneu uzke a tim nestabilni. ma 700*38, takze s 700*40 to asi lepsi nebude. FF Liteskin uz je na ceste. kdyz se nebude libit ji, necham si ho ja.
předělat na bezduš -> nižší tlak -> rozkydne se a zvětší pohodlí
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět