Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch 2019 píše:Neska ráno, poté, co sem odvez leguána mimo asfatovanou oblast sem sed na bajka a vyrazil proti kopci (po turznačce z Dolní Bečvy na Černou horu - jedno z místních nejprotivnějších stoupání - extra dlouhé, docela do kopce a hlavně skoro celé po nesoudržném štěrku. Samozřejmě (sem starý a po nemoci.... :ymhug: ) se spoustou tlačení bajka proti kopci pěšky. Přitom sem přišel na jedno malé negativum převodů 1x12 - člověk se strašně rychle prokliká k nejlehčímu převodu (obzvláště když už nemože) a o to dřív sleze z bajka a tlačí pěši.... :D
Update po upgrade 2020 vepředu na 26z: neska sem CELÉ to stoupání vyjel bez jediného metru tlačení bajka proti kopci (pravda, sic s asi 10 zastaveníma na rozdýchání krvava před očima)

Sfiňa zadní brzda si zase jednou pískla, při průjezdu vysokou mokrou trávou - v lese je neskutečně, ale neskutečně vody a tam kde těží kůroffce i neskutečný (bahnitý) bordel na cestách.

V globále ale fajný výlet, spokojenost, kuleno protestuje až fčíl (po výkonu).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

mmira píše:vidis, a ja jsem hepy. konecne mi prestala drevenet noha
jj, každý má jinou prdel.
Já teď všude nasadil SQ Lab https://www.sq-lab.com/en/area-of-use/m ... ctive.html na enduro a https://www.sq-lab.com/en/area-of-use/m ... ctive.html na XC/do práce

Cena je teda šílená, ale zadek nic jiného už nechce
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno to rosničkám vyšlo, po fčerejších krópach a lejaffcoch ráno polojasno, taxem vyrazil na bajku proti kopcu... a hned v prvním kopcu sem přišel nato, že:

a) tělo od čtvrtečního "zarvání bajko-špony" vůbec nezregenerovalo, chjo no, starý člověk, co blbě (ne)spí...
b) je ďusno jaxfiň a tělo tímpádem vůbec nechladí = blbě se mu jede proti kopcu

Ale (se sebezapřením sem objel celou vytýčenou trasu.... a po více než 20-ti letech bydlení tady pod Soláněm sem přišel nato, že dyž sjedu na druhou stranu k Jezeru (parádní sešup lesem, ten sem znal), tak z5 nemusím po asphaltě ale souběžně s cestou vede zelená turznačka - místama teda kurewsky proti kopcu, ale jen kus (lesní) asfalt, jinak stezka terénem. Čili objevil sem (pro sebe dosud neznámou) fajnou bajko-trasu kousek od chalupy.

A pochvala pražákom (jak na ně na cestách mám skoro vždy piffku, tak fčíl musím pána pražáka pochváliť) - vysoko nad HBečvou sem se v lese nějak netrefil a skončil ve vysoké trávě u nějaké samoty, hledám průchod tou vysokou trowou, otevře se okno a z něj (podle řeči pražák) mě kupodivu nezyebal, co mu lozím po pozemku, ale poradil kundyma. Kuju. ^:)^
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Kavis »

Obrázek

Tak u me to dopadlo takto. Zatim jsem na tom prejel jen 6 km z mista doruceni domu, ale prvni dojmy velmi pozotivni :)
Xt razeni a prehazovacka 1x12, slx kliky s xt prevodnikem 34 zubu, kazeta a retez slx, karbonovy ram.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Pěkné, hodně podobné tomu mojemu (č.barva, kabroň, velikost rámu, 1x12 a vůbec tak....). Užívej si to/ho.

Já si fčíl (bezúspěšně) asi hodinu hrál s tou posratou zadní brzdou a prostě ne, ne a ne.... pískání sem (zřejmě/snad - až velký skopec a mokrá trowa prověří) trochu eliminoval, ale zase pro změnu když se zahřeje, tak lehce štrejchá/škrábe (zřejmě) hrana kotouče v jednom místě obvodu o třmen. Chjo no. (Ale aspoň mám zase o zábavu postaráno.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Aftermath: Sem právě dostal nápad, že ten svůj "protikopcový" bajk (po letošních upgrade) ešče nemám zkundamentovaný + je čerstvě umytý, sic nenamazaný bo nimum DryLube - du si ho taky zblejsknout.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kavis píše: Xt razeni a prehazovacka 1x12, slx kliky s xt prevodnikem 34 zubu, kazeta a retez slx, karbonovy ram.
Sem zvjedaff, jestli si projdeš podobným vývojem - já bajka koupil taky s 34z, ale po pár prvních protikopcích tam šlo 30z a po roce i těch 30z bylo na "hill climbing machine" moc a proto fčíl tam mám 26z a sem silně spokojen kam až fčíl vyjedu. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Btw, neska při mytí bajka mě napadlo, že změřím vytahanost řetězu (ten nejobyčejnější SRAM pro 1x12 za ca 4kila) po letošních asi 20-ti výletech = ca 500km vlastně výhradně mimo asfaltky a vzhledem k letošnímu mokrému průběhu jara a fčíl léta vlastně furt v bagu a bordelu a... milé překvápko, stěží tam měrku opřu prvním zoubkem ie. řetázka je jako nová....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Kavis »

Ja mel pri stavbe na vyber 30,32 a 34. Kdyz tam dam tu 51z pilu, tak mi to prijde dost lehke. A zase na nejtezsi, kdyz jedu po rovine lehce pres 30km/h, tak mi ta frekvence slapani prijde akorat. Nebydlim v horach, kolem Opavy nejake kopce jsou, ale zadne masakry. Uvidime, az to nekde poradne projedu. Myslim, ze mene, nez 32 by mi vadilo a na nejlehci bych uz to asi nedal ani technicky a stejne bych z toho slezl. Nepotrebuju jezdit po stenach, jako Ty :D
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zase berte v potaz, že každý není takový borec a/nebo masochista, aby s jazykem na vestě zvládal šlapat do nechutně prudkých stoupání. ^:)^
Z mého pohledu třeba pokud označení ozubeného kola začíná dvojkou, pak zásadně nepatří na střed, ale maximálně tak na zadní kazetu. ;)
Odpovědět