Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
antarian
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23 čer 21:03

Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od antarian »

Prosim o zkusenosti, radu, v podstate cokoliv ohledne techto 3 aut.
Budu psat od auta s nejvyssi vybavou a u dalsich budu psat co jim oproti prvnimu chybi

Citroen C4 grand spacetourer
Prakticky maximalni mozna vybava co jde objednat (samonataceci bi-xenony, asistencni systemy, automaticky parkovani, handsfree otvirani dvere, kufr, navigace, masazni kresla, adaptivni tempomat)
1.2 benzin manual 130 koni
600 tisic

VW Touran
+ 2 isofixy v 3 rade (to mi prijde jako solidni vyhoda)
- nema samonataceci bi-xenony (ma "jen" staticke led svetlomety - dalkove i denni)
- navigace (respektive asi tam jde koupit, ale diky android auto si myslim, ze nepotrebuju)
- handsfree otvirani auta a kufru (myslim, ze to nepotrebuju)
- automaticke dalkove svetla
1.5 benzin manual 150 koni
615 tisic

Peugeot 5008
- nataceci svetlomety
- automaticke dalkove svetla
- xenony nebo led (jen halogeny)
- navigace
- handsfree otvirani auta a kufru
- masazni kresla (uprimne myslim, ze take nepotrebuju)
- adaptivni tempomat (vyuzitelnost u "manualu" je preci jen nizsi, i kdyz na dalnici by zrejme nemuselo byt spatne ani v manualu)
1.2 benzin manual 130 koni
640 tisic

Jeste bych pridal jeden poznatek s prostredni konzolou (u peugeotu i vw je blbe resena konzole - je posunuta prilis dozadu k druhe rade sedadel. U VW je to resene rekl bych az tragicky. Prostredni sedadlo druhe rady musi byt zasunute dozadeji pokud ho chci vyuzivat. Naopak Citroen ma reseno naprosto dokonale, jelikoz stredova konzola konci ve sve podstate na urovni nejvice dopredu posunutych prednich sedacek, tedy presne obracene nez u VW, ktery ji ma navic i blbe vystouplou)

Budu rad za jakykoliv poznatek, zkusenosti, radu ...cokoliv.
Jak by jste volili vy?
Obzvlast by me zajimal i vas nazor na Peugeot 5008 (za vice dostanu mene a tak si rikam zdali to jedine jeho plus je zajimavy vzhled) a Touran a Citroen (po pravde nebyt te stredni konzole tak jdu asi to Tourana - je to plus minus srovnatelne, v cene nepatrny rozdil, vybava trochu horsi VW, ale ma zase lepsi motor a isofixy navic)
Nyni jsem tedy v rozpacich do ceho jit a furt na to koukam a promejslim a za boha si nemuzu vybrat :-D

Extra otazku mam na LANE ASSIST u jednotlivych aut.
Jsem zvykly z hyundai ze je to skutecne system, ktery me aktivne drzi v jizdnim pruhu, otaci volantem atd. (ve sve podstate staci mit polozene ruce na volantu a napriklad na dalnici, klasickych "neprilis" klikatych cestach to auto "ridi samo"). Zkratka system u hyundai udrzuje auto mezi pruhy a mam trochu obavu jak funguje u aut vyse... aby to nebylo spis cekani az to prekroci caru a teprve potom.se neaktivovala korekce. (To bych urcite nechtel)
Mohl by mi nekdo kdo auta ma potvrdit jak to u jednotlivych aut funguje lane assist.
Naposledy upravil(a) antarian dne čtv 25 čer 16:05, celkem upraveno 1 x.
antarian
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23 čer 21:03

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer

Příspěvek od antarian »

Tak jsem nakonec do variant pridal ford s-max

2l dieslel 110kw, v podstate totozna vybava, ale o cca 100k drazsi (i kdyz je to diesel vs benzin) a ford bude linejsi diky vyssi hmotnosti.

A uz jsem zrejme vyradil citroen a peugeot kvuli lane assistu.

Mel bych tedy dotaz na prostornost... Vyuziva ford ty cm navic dostatecne, ze je v nem skutecne vice mista nez v touranu?
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5476
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od M.Z. »

Nevím jak ty nové, ale starý S-Max (2007) je prostorný ažaž.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1532
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od abgx1 »

Ja len ze konkurencia touranu je C-max

Smax je uz kategoria sharanu a pod....
antarian
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23 čer 21:03

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od antarian »

Jojo s-max je o tridu vys ... A ta hlavni otazka tedy je...

Pusobi s-max lepe nez touran? Myslim primarne prostor uvnitr?

V podstate je o 100 tisic drazsi ma navic
- ledky s selektivnim svicenim (nevim jak se to offiko jmenuje)
- handsfree kufr a pristup
- signalizaci vyparkovani a zmeny jizdniho pruhu
- diesel misto benzinu

A otazka zni stoji to za tech 100 tisic? Zatim se klanim k tomu, ze ano
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od TomZ »

Mel by sis ujasnit, kolik prostoru potrebujes, protoze rozdil ve velikosti S-Max / Touran je znatelny. Jak podelne, tak na na sirku je sMax vetsi (v Touranu je uprostred sedacka trochu mensi, ne vsechny typy sedacek dam 3 vedle sebe dozadu, to v smaxu nebude problem. Jestli premyslis o 3. rade sedadel, tak ta je v obou autech nouzova, ale v Touranu opet o neco vic. Za 3. radou v Smax budes mit jeste mini kufr, v Touranu spis nula-kufr. S-max ma podle me pohodlnejsi podvozek. Druhy pohled je, ze manevrovani ve meste, garazich atp je s Touranem daleko prijemnejsi.

Touran v benzinu pak neni problem koupit ve stejny vybave jako s-max, takze podle toho bych se neorientoval. I S-max e da koupit v benzinu - 1.6 Ecoboost.

Jinak ten Citroen je velikostne neco mezi smaxem a touranem,

Ja se pred par lety rozhodoval mezi temito auty jen cenove vys a mam Tourana, protoze Citroen ma dotykove ovladani klimy, Peugeot 5008 jeste nebyl a S-max v benzinu a automatu (podminka) byl cenove mimo, jinak bych ho bral. Nicmene jsem spokojen.
antarian
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23 čer 21:03

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od antarian »

Nakonec asi zvolim ten s-max...

Ten cenovej rozdil pri absolutne totozne vybave je cca 50000 (pocital jsem 100000 protoze tam byli ve i co bych ozelel a mit nemusel)

S tim ze pokud by byl touran v nafte jako s-max tak vyjdou nastejno.

Takze z toho duvodu nakonec asi s-max.

Usmlouval jsem ho na 743000 coz si myslim ze je fajn cena za titanium + technology pack + 7 sedadel a ten 2.0 110kw diesel. (Na muj styl jizdy bych preferoval spis ten benzin... Usetril bych a driv to topi, ale oni to uz nedelaj)

Jinak jedna docela dulezita vec pro forda je ten kufr. Chci pouzit tu sedacku jako prepazku za kterou dam psy. U fordu budou v pohode ale u touranu by asi fakt byli jak sardinky. A na 3 radu nahazim veci :-)
Eventualne to muzu udelat i obracene dle potreby.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5476
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od M.Z. »

Nafta by měla mít přihřívač a mohla by topit taky slušně, i rychle. Jinak chválím volbu.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
antarian
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: úte 23 čer 21:03

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od antarian »

Tak snad to byla dobra volba :-)

Ted kdyz nekde procitam nejake porovnani tak se zacinam desit jestli z nich neni ten s-max nejmensi :-)

Bohuzel jsem forda nikde nenasel kdyz jsem chtel porovnat :-) a s tema porovnanima je to vsechno takovy slozity.

Napriklad ctu ze s-max ma nulove misto ve treti rade, ale pokud ma.napriklad delsi sedak ve treti rade, vice mista ve druhe rade pro nohy tak to neni takovy problem posunout se, ale to uz se nikde nedoctu.

Ja nekde ctu i ze je touran vetsi nez citroen a musim rict ze kdyz jsem si do nich sednul tak to tak nepusobilo. (Napr. Ve druhe rade bych rekl ze mel touran mene mista nez napr. Citroen)

Ono v te treti rade beztak povezu asi maximalne deti, ale cteni tech porovnani me fakt uz trochu desi tak s tim musim radsi prestat :-) protoze mi fakt zacina pripadat ze jsem si priplatil za nejmensi auto :-)

Verim tomu ze minimalne sirka bude nejlepsi, to byl hlavni duvod volby forda... Aby byl co mozna nejpohodlnejsi posez v prostredni rade at uz uprostred nebo na strane.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5476
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Touran vs 5008 vs C4 Grand Spacetourer vs Ford S-max

Příspěvek od M.Z. »

Základ je, nikomu nevěřit a vše si sám vyzkoušet.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět