Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Objednano, prijde v srpnu B-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Brus »

PP: sram dnes predstavil kazetu 10-52

A taky jsem se docetl ze by byla varianta 38-(10-50) v elektrice, to budu mit na dalsim kole.. jestli nejake bude :)
Pravda vyděsí
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od VPcz »

Zajímalo by mě jak dlouho vydrží móda jednopřevodníků. Pro profi využití kde na mtb se přehazují placky podle profilu OK, ale na to domácí žvejkání mi přijde stále ideál 2x - 3x převodník :).
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

XC mám stále na Shimano XT 3x10 a fatbike na cikánské kombinaci 30T klik; čínské kazetě 11- 46 a M6000 přehazovačce.

Jakmile půjde koupit nová M5100 s rozsahem 11-51 tak jde i na XCčko. Dopředu 32T placku a nic mi nebude chybět. Pokud se to osvědčí, tak jde M5100 i na fatbike.

A to se pořád bavíme o relativně kompromisních sadách na starý ořech..

S kazetou 9 - 52T máš rozsah 577% co potřebuješ více?
https://www.bike24.com/p2317186.html?q=Cassette%209-52T
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

VPcz píše:Zajímalo by mě jak dlouho vydrží móda jednopřevodníků. Pro profi využití kde na mtb se přehazují placky podle profilu OK, ale na to domácí žvejkání mi přijde stále ideál 2x - 3x převodník :).
Když vás pálí prachy v kapse, kupováním podobných módních výstřelků se lze celkem účinně zchladit. ;)
Pro závodníky/hltače km a třeba sjezdové adrenalinové feťáky to smysl asi má, obecně je to ale spíš projev velmi účinné reKLAMní manipulace.
Btw. jeden pán povídal, že u relativně dost drahých zadních kazet nelze vyměnit jednotlivé kolečko, když se třeba jedno nejpoužívanější více ohobluje. Je to pravda?
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ale houby! Jednoprevodnik je funkcni a elegantni reseni, ktery zjednodusuje celej pohon a jeho prevodovy rozsah vyhovi 99% uzivatelum na mtb. Mam kolem sebe spousty lidi co jezdej na kole, s ruznym zamerenim a neznam nikoho kdo by se vracel zpatky na 2 placku..

Add kazeta - vetsina modernich kazet je nerozebiratelna. Ale kdyz pravidelne kontrolujes a menis retez, tak ji neznicis.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Myslím, že pokud si člověk spočítá co jezdí a co používá, tak si může celkem jednoduše zjistit jestli mu dostupné řešení pomocí 1x10-12 vyhoví nebo ne. Já třeba vím, že při mých jízdách bych nikdy lehčí převod než 2,5m nepoužil... A jak píše honziss, nejlepší na tom je to zjednodušení.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Aktualne jezdim 32/9-46 na 27.5 kolech a funguje to jak v uplnech stojkach kde spis dojedu na grip zadniho kola/teziste, tak se s tim da slapat jeste kolem 40km/h. Krom silnicaru bydlicich v alpach to musi stacit snad kazdymu :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od VPcz »

Lachende Bestien píše:
VPcz píše:Zajímalo by mě jak dlouho vydrží móda jednopřevodníků. Pro profi využití kde na mtb se přehazují placky podle profilu OK, ale na to domácí žvejkání mi přijde stále ideál 2x - 3x převodník :).
Když vás pálí prachy v kapse, kupováním podobných módních výstřelků se lze celkem účinně zchladit. ;)
Pro závodníky/hltače km a třeba sjezdové adrenalinové feťáky to smysl asi má, obecně je to ale spíš projev velmi účinné reKLAMní manipulace.
Btw. jeden pán povídal, že u relativně dost drahých zadních kazet nelze vyměnit jednotlivé kolečko, když se třeba jedno nejpoužívanější více ohobluje. Je to pravda?
Vidím to podobně :D

ale nemám nic proti pokud to někomu vyhovuje aje spokojený... ovšem má to i dost nevýhod
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od VPcz »

Silnici tu někdo jezdí?
Odpovědět