Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem byl zase bajkovať proti kopci (a pak i z kopca), byla (pocitová) kosa jak na sibiři ale začalo mi sfítit malé světélko naděje na konci tunelu - zadní brzda pomalu přestává v dlouhých sjezdech kvičet jak zapichované prasca - asi fuckt ten kotouč / desky potřebovaly ojet/vypálit tu mastnotu či co.

Btw, na výletě neska byla scéna jak "s malotraktorem" - sem v dlouhém táhlém stoupání od HBečvy nahoru na hřeben dojel (a předjel) lesnický traktor.... nevím, co tam dělal, ale jel proti kopci jak s hnojem.... chvíli potom co sem ho předjel (ta radost, jak mi to krásně šlape proti kopcu) mu asi vlečka s hnojem upadla, páč přidal a přefiknul mě ..... přitem sem si fšimnul, že pyloth měl kolem krku šálu a na wočích něco jako letecké brýle "Etienne Leroux" - prostě scéna opravdu jak f Macháčkově klipu s malotraktorem.... :D

Zítra má tady u nás celý den scať, tak asi žádnej bajking ani m4Zliking nebude, no.... škoda...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Krucifiks - neska výlet v / po dešti a ta zadní brzda zase hvízdala, fčera a výlet předtím taky v mokru a nehvízdala, mně yebne. Asi tomu udělám rázný přítrž: nový kotouč, nové desky, povolit uložení třmenu a celé znova naštelovat.

Chjo no, jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska, ale i problémy.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Zkusil bych ji pořádně vyhřát. Kopec dolů, opakovaně brzdit do nuly, kotouč pěkně do modra/duhova... Tohle pomáhá mě .-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

To sem už udělal - při před-předposledním výletě, pak to dalo 2 výlety (v mokru) pokoj a neska znova. Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

co se s tim takhle smirit? brzdi to? pokud jo, tak ser pes, jestli to piska. alespon nebudes potrebovat pri sjezdu zvonek, az potkas medveda
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Jako kdyz mi piskala brzda tak vetsinou jak to prislo tak to i odeslo, promennych je plno ...
Mohl se ti dostat bordel na pistek takze ti jeden treba trochu min zajizdi, nebo jsi sundal a nandal kolo a to se pak pri dotazeni osou jinak stahlo a zase tam je jina mezera a drhne to. Nebo mas bordel na destickach/kotouci. Nekde jsem videl nejaky pro tip, ze neni dobre davat trmen tak aby byla mezera mezi destickou a kotoucem stejna, ale aby jsi vystredil ten trmen (Jestli uz to mas zaejte tak to muze trochu drhnout) a ono se to pak casem srovna, hlavni je mit soumerne trmen.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Jen aby to třeba nějakého mírně neurotického méďu naopak nerozčílilo, že si ho při siestě či sběru borůvek aj. pochutin dovoluje nějaká podivně strakatá opice na kole rušit pronikavým pískotem. :p
Ale vážně - pokud selžou všemožné postupy a rady ostatních býkerů, zbývá i možnost kontaktovat výrobce, informovat ho o problému s pískáním a vyzkoušených neúspěšných pokusech o jeho vyřešení, a vyžádat si jeho pokud možno fundované vyjádření, zda za určitých specifických podmínek, tj. předpokládám zvýšená vlhkost, případně teplota kotouče a destiček, je tento zvukový projev při brždění vlastností tohoto produktu nebo jde o vadu.
Pak už jen výměna kotouče s deskama, případně pořízení plovoucího třmenu. Ten sám o sobě asi s pískáním nic moc nenadělá, ovšem zas člověk neřeší desetinky mm při montáži, drhnoucí destičky o kotouč při jízdě ap. "vychytávky".
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Hned po návratu z nešního výletu sem bajka umyl (tuny baga a bovdela na něm) a odpoledne, jaxem přišel z práce, taxem namazal řetěz (tak abych ten Dry Lube nenastříkal na kotouč, samozřejmě) a projel okolo chalupy - zadní po "myčce" (hadica s třískou) ječela jaxfiň, taxem se nasrál a povolil upevnění třmenu, opakovaně to (s volným třmenem) brzdil (aby se to samo vycentrovalo) a pak se stále zabržděným třmenem ho přitáhnul k nosiči = už nepíská (ale enem tady kolem chalupy), rozhodnutí padne až při nějakém dlouhém strmém sjezdu, až se to fšecko prohřeje (= vzniknou pnutí), esli zase začne řvát nebo ne. Pesimisticky očekávám, že začne.... a pak teda už bez milosti pude kotouč i desky do popelnice a na bajka nové obojí (mám skladem).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od ExFun »

Jestli máš brzdy od SRAMu, vyhoď je kompletně, ušetříš si spoustu problémů i do budoucna.
Back to basics.
Příčina -> následek
Odpovědět