Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
simona
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04 čer 06:44

Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od simona »

Zdravím pánové,

jdu se s vámi poradit ohledně výběru auta. Teprve dělám autoškolu, ale auto už jsem měla vybrané, dlouhá léta se mi líbilo Audi A5. Nicméně teď jsem začala přemýšlet nad Jaguarem XF nebo XE. Vzhledem k tomu, že autům moc nerozumím, vybírám si čistě podle vzhledu. Vím že Audi je kvalitní a spolehlivé auto, ale nevím jak si v tomhle ohledu stojí Jaguar. Líbí se mi, že na našich silnicích není vidět tak často jako Audi.

Autem budu jezdit asi spíše delší trasy, ale budu ho používat samozřejmě i při ježdění po městě, nicméně asi ne denně. Je pro mě důležité, aby auto bylo spolehlivé a bezpečné. Dále bych chtěla auto s rozumnou spotřebou, v tomhle ohledu mi Audi A5 2.0 TDI připadá zcela vyhovující, co se týče Jaguara, nevím jaký motor by byl nejlepší. Jak je to s cenou náhradních dílů? Vím že náhradní díly na Audi nejsou zrovna levné, ale co Jaguar?

Pořizovací cena by měla být ideálně kolem 400 tisíc, maximum je 500 tisíc, takže se jedná cca o 5-6 let starý model.

Děkuji všem za rady a přeji hezký den @};-
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od honziss »

Ruzum voli Audi (kvalita, servis, ceny dilu), ale ja bych koupil Jag B-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od 970ka »

Jsem nedávno pěknou manželčíno A5 včas prodal za 400tis,páč už měla přes dvě kila najeto a začalo se to sypat,u druhé A6 jsem to neodhadl a vstřiky ,spojka a jsem tam zase za pade a tak je to furt dokola,ale zlatej koncern,vše na to je do druhého dne.Jaguáry jsem nějaký měl,ale rychle jsem to dal pryč,jsem possera. Bych doporučil panince asi novou Octu a má klid. Jen s novým řidičákem bych asi s novou kárkou chvilku počkal :-)
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od HondaMan »

Just because it's a Jag :-)

Jen bych si předem pohlídal ceny ND a možnost to servisovat. Nedávno mi někdo říkal a nesmyslné ceně za rutinní prohlídku.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od DoubleSix »

Jaguar by byla volba srdcem, ale paní bych spíše doporučil mírně jetou Octavii (spolehlivostí a nákladově na tom bude lépe jak Audi A5).
simona
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04 čer 06:44

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od simona »

Děkuji za reakce, jenom chci dodat že kromě těchto dvou aut žádné jiné nezvažuji. Určitě co se týče servisu je Škodovka mnohem lepší volba, ale chci auto které bude splňovat moje představy, a to Octavia nedokáže :) Ještě jsem možná měla dodat, že nepředpokládám že bych to auto měla víc než 5 let, pravděpodobně bych si pak pořídila nové.

Já mám docela obavy z toho, že u Jaguara bude problém s tím servisem a z tohoto pohledu by bylo Audi asi lepší volba...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16365
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od pavproch »

Když je to postaveno "buď nebo" (a nic jiného ne), tak já bych asi spíš tu OOOO, ale s motorem, ne sazometem.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od DoubleSix »

Pokud tedy buď a nebo, tak Audi.
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od 970ka »

Vybral bych něco s pěknou barvou.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
simona
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04 čer 06:44

Re: Audi A5 2.0 TDI vs. Jaguar XE/XF

Příspěvek od simona »

Asi by to Audi bylo rozumnější. Můžete mi prosím psát i ty důvody proč byste si vybrali jedno či druhé? Děkuji :)
Odpovědět