Koupě auta - Renault Megane 2

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od Lachende Bestien »

Kategorii aut v bazarech do cca 40-50k Kč považuju za polovraky, to samozřejmě neznamená, že neexistují výjimky spíše od soukromých prodejců, ale ani ti se většinou nemají zájem zbavovat bezproblémově funkčních aut za nízké ceny, takže jsem vám ve vašem výběru popřál celkem potřebné štěstí, nic víc. Jde prostě o sázku do loterie, nemáte-li možnost mít s sebou někoho věci znalého. Určitě se před koupí vyplatí přinejmenším nasbírat nějaké informace - přečíst pár článků o tom, nač si dát při koupi ojetiny největší pozor, na co se hlavně soustředit, prostě vytvořit si aspoň nějaké obecné povědomí.
A jak píše ace2, klidně vybírejte napříč značkami, určitě bude v prodeji i řada vylítaných FF II s motory před smrtí. :-h
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Hele. Když máš omezený rozpočet tak si musíš koupit takové auto, které není vyhypovené zájmem kupujících. Příklad. Golfa koupíš jako veterána v mizerným stavu. Ale Nissan Note za 60 tis při troše hledání koupíš mnohem mladšího a v mnohem lepším stavu. Je to auto na frajeření, ne není. Ale je to auto u kterého je násobně větší předpoklad že tě bude vozit a sloužit než že to bude trápení co tě bude stát každý měsíc půlku výplaty aby se to hejbalo.

Kup si takové auto, které není v hlavním kurzu zájmu.
Nissan Note - moderní auto
Nissan Almera - za 50 koupíš řekl bych luxusní kousek a ty auta jsou bezproblémová pokud mají dobrou historii
Mitsubishi Lancer
Honda Civic - starší modely, ale když kápneš na opečovavaný kus tak staré Civicy jsou báječný auta, jízdě lepší než ty novější

A tak, chce to pohledat.

Pár příkladů co by stálo za to zvážit třeba

Honda Civic
https://www.sauto.cz/osobni/detail/hond ... oFrom=list

Nissan Almera:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/niss ... oFrom=list

Nissan Note:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/niss ... oFrom=list

Mitsubishi Lancer:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mits ... oFrom=list
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od petr_riha »

radovanradek píše:Nevim, nevěřím tomu že ford má levný servis a osobně i za ty 1,6 chcou lidi dost třeba 40000,- s 220 xxx najezd, za tu cenu mám megane s polovičním, ale díky za tip - kamarád má focuse jedničkového 1,8 tobych nechtěl už kvůli spotřebě ale jako takhle je to vklidu asi no
:-)

1. Ano, Ford má poměrně levný servis. Řešili jsme kromě spotrebaku (brzdy, oleje, ...) opravy v úhrnu asi za 40 tisíc. Auto nebylomod novoty, kupoval jsem ho tehdy jako 5lete. Přijde ti to na ty kilometry a staří moc? Mě ne.

2. Pokud jsou pro tebe kilometry jediné kritérium, sup do rencka. Proč se tu tedy ptáš na názory mi není jasné.

3. Bavíme se o dvojkovem, jednickovy je auto o generaci starší a technicky úplně jiné.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od jirka87 »

Ace2 tady podle mě poradil naprosto špičkově. K tomu snad ani není co dodat. To, co tady uvedl jsou zapomenutá, nechtěná auta, přitom k tomu podle mě není žádný důvod.

Palec nahoru jak sviňa. Zrovna ta Almera 1.5i je podle mě naprosto skvělá volba. Jakmile to nebude shnilé, není co řešit.

A zakladateli řeknu jen jedno . Megane II pokud vím má například :

- problémové diesely
- problémové karty místo klíče
- zadní kotouče DOHROMADY s ložiskem (takže případná výměna celých zadních brzd stojí 2x tolik, co na jakémkoliv jiném autě)
- obecně problémovou elektroinstalaci
- pokud se nic nezměnilo a já myslím že u Megane II ještě ne, že ne, tak odjakživa na Renaultech uniká olej z převodovky přes jedno gufero

Nicméně jako člověk provozující v podstatě výhradně auta stará 15+ ti můžu s klidným svědomím říct, že pelech je v podstatě všechno. A čím víc jsem vybíral, tím víc jsem přebral. Otec řeší svoje auta tak, že vezme XXX peněz, jede do Německa a co vypadá pěkně, to koupí a neřeší někde na netu jestli ten či onen motor je nebo není spolehlivý a NIKDY se mu nic neposralo. Vyjímku udělal Superb II zakoupený asi jako první auto po X letech v Čechách. Zdravím tímto program Škoda Plus.

P.S : Asi nejlevnější servis má Opel. Takež bych so výběru zahrnul Astru. Někdy se může stát, že budeš muset koupit díl v autorizáku...Prostě se to stát může - specifické díly. A pak budeš rád, že nemáš starou 3ku od BMW, nebo nějaký Volvo.
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Díky, tyhle názory určitě vezmu k srdci, jako na nissany jsem taky koukal, i Civic - je to hlavně o tom že jsem koukal ze začatku na ovce, pak na golfy ale řikám naftu na začatek nevhci, tak jsem koukal na benziny golf, polo, fabia to řikám hodně lidí psalo že ty benzíny nejsou tak dobré, navic lidi chcou hodně za vraky prolezle, tak pak jsem přešel na ty megany, hodně se mi líbí, ale ona to co jste vyjmenoval u nich opravdu trpí, jako nicmèně pro mě je největší překážkou to že nikdo kdo by tomu rozuměl kolem mne není. Budu se muset poprat nějak sám, vlastně na všechny auta co jste vyjmenovali jsem se koukal - Astra, Almera, Carisma, Civic - pouvažuju.
A posledni dotaz, takže dá se říct že lepší vyb9rat na rychlo než pomalu, - a bazary nebo soukromníci?
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od petr_riha »

radovanradek píše:A posledni dotaz, takže dá se říct že lepší vyb9rat na rychlo než pomalu, - a bazary nebo soukromníci?
WTF? Vybrat pořádně, ne vzít první vraždu. Co znamená "na rychlo"? Přijít do prvních áček, podívat se zvenku na 3 vraky a na jeden ukázat? To fakt nedoporučuju. Raději měsíc déle jezdi busem, než najdeš auto, které bude koupitelné.

A ad bazar/soukr.: obecně spíše soukromníci, nebo malý bazar. Kupoval jsem před lety dvakrát v malém bazaru a v obou případech spokojenost, ale možná jen štěstí na bazar a hlavně na kus auta (byly to ale mnohem mladší ročníky, ne 15leté vrány). Velkým "známým" bazarům se vyhni obloukem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

OK
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Větší bazary moc 20 letý auta nabízet moc nechtějí. Orientují se spíš na horké zboží tj ojetiny kolem 5 let a modely co se vždy prodají. Chce se to prostě probírat inzeráty. Z těch aut co jsem ti posílal mi přišlo nejzajímavější ta Honda Civic, sice starý ale za ty prachy mi to přišlo super auto. Je to Honda starší generace tak to pojede hezky a ne jak ty dnešní emisema přidušené motory. Zdá se že se o to někdo staral, pokud to nebude zrezlé tak vypadá opečovávaně. Kromě ulomené chromované okrasné lištičky na chladičky asi v pořádku. Problém japonců je to že rádi reznou, v tomhle francouzský auta budou mít výhodu ty zase reznou minimálně pokud nebylo v minulosti bouraný. Jenže od Peugeota těžko něco doporučit. 206 jsou super auta, otázkou je zda by ti to stačilo. 307 se moc nepovedla do kvality, alespon první roky a 406 bych vzal jen v benzínu v nějaké základní výbavě aby ses vyhnul problémů s nefunkční výbavou.

Co se týče Almery tak jsem měl předchůdce Almery a to Nissana Sunny. To auto bylo když jsem ho dával pryč 20 let starý, kupoval jsem ho jako 15 let starý při 160 tis km a dával pryč při 240 tis km. 1.6 motor. Vyměnil jsem jen startér a vodní pumpu. Jinak všechno fungovalo, včetně celé výbavy jako elektrická zrcátka, okna, centrál (ok více výbavy tam už nebylo) a skvělý byl ten motor. Nakonec to auto dojelo na rez tak jsem se toho zbavil, ale jinak po mechanické stránce to na mě zapůsobilo velmi dobře. Takže Almera hezká, bez rezu je určitě cesta pro bezproblémovou mobilitu, byt s tím prostě moc parády už neuděláš.

BTW Carismu jsem schválně vynechal. Hezká auta, ale pokud mě pamět neklame tak to bylo snad první či jedno z prvních aut které mělo přímé vstřikování benzínu a nejsem si úplně jist jestli je to dobrý nápad kupovat. Navíc to auto nebylo myslím ani vyráběné v Japonsku ale patrně někde v Holandsku či tak. Nejsem si jist kvalitou a navíc to vstřikování je potencionální a zbytečný zdroj problémů

No ta 1.8 Almera vypadá fakt dobře. Má sice něco najeto, ale má servisku! a vypadá fakt hezky a s benzínem 1.8 se celkem blbě shání. Na tu bych se jel asi podívat
https://www.sauto.cz/osobni/detail/niss ... oFrom=list
radovanradek
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 21 kvě 10:27

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od radovanradek »

Okey díky za názor, nedávno jsem promarnil hondu civic 1,4 se servisem bez koroze za 35000,- a ještě k tomu 5-dver což civicy moc nebývají, ty Nissany se mi líbí no ale ta 1,6 by stačila v klidu kvůli pojistky a spotřeby. Kamarád má třeba Nissana Micru v naftě 1,5 dci, ale to auto ne nechutné a už moc malé, navíc nevím jak Japonec a nafta? Ale super, ptal jsem se i na fb tak plno lidi říká že první auto tak nejlépe za 25000,- nějakou fabku s golfem, ale prostě v té cenovce to bude tak na rok a odejte to kvůli rzi. Přijde mi hloupost kupovat auto za 20 na dva tři roky a pak zas stejně koupim nové, lepší podlemě připlatit a koupit ,,bezchybné" aspoň ve slušném stavu a vydrží třeba až 5 let, i když to nikdy nemůžu vědět jak dlouho vydrží, ale líbí se mi tvůj názor a určitě ho při výběru vemu v potaz
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Koupě auta - Renault Megane 2

Příspěvek od ace2 »

Kup toho Nissana (bude asi méně reznout než ten Civic) a už to dál neřeš. Akorát přebereš a moc lépe už stejně nevymyslíš za daný rozpočet. Dál už to nemá moc řešit. Jenom nahod pak už konkrétní kusy na co se pojedeš podívat.
Odpovědět