Nákup vozu okolo 700k

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od DoubleSix »

Co taková Toyota Camry?

Jinak Superba mám a je to dobré auto. Na nedostatek místa jako řidič si stěžovat nemůžu.
Pocahontas
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25 kvě 11:00

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od Pocahontas »

Volfik píše:Půjde o kombík?
Z nových aut by mohla být zajímavá Insignia + 5letá záruka.
Z ojetých cca dvouletých bych zařadil i Volvo V60, V70 a V90.
je nám asi jedno, zda kombík, nebo krátká verze. Doteď jsme měli tu.
petr_riha píše:
ace2 píše:Otázkou je jestli by nebylo pro rodinu nevhodnější auto typu Berlingo a podobný styl aut.
Rodinu taky mám, ale o autě typu Berlingo bych fakt neuvažoval ani omylem. Když už, tak nějakou Galaxii nebo něco na ten způsob, prostě MPV. Dvě děti se ale pohodlně vlezou do všeho výše uvedeného, na to není potřeba dodávka. O komfortu z jízdy nemluvě.
Tady přemýšlím stejně. S jedním dítětem jsme se zabalení na týdenní dovolenou vešli do Oktávky s prstem v nose, tak jsem si tak říkal, že jít o kousek vejš s prostorem musí na dvě děti stačit :-)

Co to palivo? I další by se přikláněli k benzínu při udaném ročním nájezdu? A po jakém motoru např. v rámci koncernu koukat? 1.5 TSI?

Jinak děkuji všem za všechny tipy a komentáře ^:)^
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od řidičBOB »

1.5TSI v Supu nebude žádná hitparáda. Je to dýchavičné; velké auto bez motoru :-( V Supu bych začínal na 2.0TSI 140kW.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1751
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od petr_riha »

1.5TSI jsem měl v Supu kdysi v předváděčce a byla to líná mrcha. Jestli Sup, tak určitě s (jiným) motorem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Volfik
Autoškolák
Příspěvky: 65
Registrován: úte 13 lis 11:47

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od Volfik »

Nová Insignia:
https://www.opel-ihned.cz/Opel/Insignia/j2z913wf/
https://www.opel-ihned.cz/Opel/Insignia/k6v9c07u/

Dostaneš výbavu i jízdní komfort mnohem lepší než u Supa.

Nebo ojetá V60 a V90:
https://selekt.volvocars.cz/cs/ojete-vo ... n-qbb4swkx
https://selekt.volvocars.cz/cs/ojete-vo ... s-s1b7qxmt

Dostaneš interiér mnohem lepší než u Supa / Opelu.

Projel bych se ve všech 3 autech ;)
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od DoubleSix »

Ad Superb a 1.4/1.5TSi. Mám ho, v kombíku a 4x4. Rozhodně se nedá říct, že by to byla líná mrcha. Ovšem pokud to porovnáváme s Lexusem ISF, tak ano, ale proti němu je všechno líná mrcha, i Tuareg V8 TDi.
Stovku to má za 9 něco, dálniční tempo 150 to drží kopec, nekopec. Dostat se na dálnici na 200 i s plně naloženým autem nebyl vůbec problém, docela mě překvapilo, jak rychle to auto tu rychlost dosáhlo. Jede to lépe, jak většina aut, co se na českých silnicích pohybuje. Musí se ovšem umět řadit, že jo (proto bych vynechal DSG, drží motor ve zbytečně nízkých otáčkách).
Jede to jako auto, co má 110kW/250Nm.
Neměl bych problém si to koupit znovu.

Ale jo, vysoký výkon je k nezaplacení, ale ruku na srdce, kolikrát ho rodina s dvěma malými dětmi využije.

Insignii nebrat, Na to, jak je to velké auto, to má málo místa a nepatří to k nejspolehlivějším vozů.
Za ty peníze se dá koupit i Mondeo. Sice to auto už je modelově starší, ale slušný povoz to je stále.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od HondaMan »

Insignia, pokud funguje, tak je vcelku schopné auto. Když ji srovnám se Superbem, tak nabídne:
+ mnohem lepší jízdní vlastnosti jak na pevném, tak adaptivním podvozku, je tišší, pohodlnější, má lepší příplatkové sedačky...
+ cena: v mé konfiguraci byla Insignia o cca 250tKč po slevě levnější než SIII/passat
+ konfigurace: Když jsem kupoval, tak byla Insignia asi jediná, kdo nabízel kombík, 4x4, manuál, adativní světla a podvozek...
- minimálně ta má je až hanebně nespolehlivá. Problém s palivovou soustavou, odešel plynový pedál, klíček... Mám ji 1,5 roku a v servisu auto strávolo přes 4 měsíce a já tam musel 10x!!!
- infotainment je jedna velká tragedie. Pomalý, tel. se nepřipojeju automaticky, při nasednutí při aktivním hovoru se bt připojí až třeba po minutě...
- provozní náklady: Srovnatelné motorizace se Superbem mají o 1- 2l/100 vyšší spotřebu.
- dynamicky je Superb také lepší. 110k TDI v SIII jede lépe než 125kw cdti v Insignii
- díky vyšší hmotnosti Insignia stojí více i na spotřebaku. např. výměna komplet předních brzd při 35tKm
- servisní síť: Před cca 2 lety jsem si myslel, že je Škoda špatná. Opel je ale mnohem horší včetně několikaměsíčních dodacích lhůt ND

Pokud bych neřešil náklady a měl jistotu, že bude další Insignia spolehlivější, tak bych do ní šel klidně znovu. V reálném světě bych překousl image taxikáře a pokorně šel pro Superba.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od beaumont »

DoubleSix píše:(...) Insignii nebrat, Na to, jak je to velké auto, to má málo místa a nepatří to k nejspolehlivějším vozů.
Za ty peníze se dá koupit i Mondeo. Sice to auto už je modelově starší, ale slušný povoz to je stále.
Máš ještě jiný zdroj k té nespolehlivosti než kolegu HondaMana (ne, že bych mu nevěřil, ale prostě může mít smůlu na kus, to se stává každé značce)?

Já teď dost četl německá fóra a o nové Insignii tam o žádných zásadních problémech nereferovali... Naopak o současném Mondeu se informací o problémech se spolehlivostí najde dost. A místa vzadu má Mondeo ještě o hodně míň než Insi, na délku i na hlavu.

A stejně bych Fordu i Opelu věřil z hlediska dlouhodobé spolehlivosti víc, než VW/Škodě...
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od Stepan »

Minimálně HM psal, že mají na firmě kromě toho jeho ještě další 3 kusy a z toho 2 se serou v absolutně stejným stylu?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: Nákup vozu okolo 700k

Příspěvek od ace2 »

Berlingo je právě úplně v pohodě. Jezdí to jak jakýkoliv jaký osobní auto. Rodiče to mají kvůli psovi a svezení je v tom zcela v pořádku. Nicméně chápu pokud si musí hlava od rodiny vybrat jen jedno auto tak bude inklinovat mít co nejvíce premiové auto alespoň od pohledu kde si obhájí praktičnost. Každý to máme jinak. Auto pro vození děti po Evropě bych si vybral nejspíš nové Berlingo a když ne to, tak určitě auto co má zadní dveře jako šoupačky. Rozhodně ne klasické osobní auto. Nepraktické, málo vnitřního prostoru, problém s manipulací osob i nákladu a kromě sklopení opěradla žádná modularita cabiny. Za 600 tis mám Berlingo nové se zárukou a ideální levné auto co můžou děti (a manželka) klidně zničit bez výčitek. To mluvím z pohledu EU. Jinak mám Pickupa a považuji to za úplně nejpraktičtější auto, za předpokladu že není potřeba jezdit 160+ kontinetální přelety ve stovkách km. Jako alternativu pak klasické "soccer mom car" Hondy Odyssey ale to se myslím v EU neporodává. Je to škoda, auto je vychytaný a šikovný a objektivně dobrý transportní prosředek.

Každopádně passenger auto, jako je Superb a podobný auta odvozená od sedanu a liftbacků a po nich chtít rodinnou službu je jako škrábat se na levým uchu pravou rukou. Jde to, službu to jistě splní, ale je to boj.

Můj názor a pohled na věc.
Odpovědět