Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

Jeste bych bral, ze nekdo spatne odboci a najede tam protismerem (bohuzel i u nas je par mist, kde k tomu jsou predpoklady) a nasledne si to na tom najezdu uvedomi. Ale v zadnem pripade a opravdu bez omluvy je varianta, ze pak takovy jedinec tim protismerem jede po telese samotne dalnice. Tady nesmi existovat polechcujici okolnosti.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1731
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

ctrl_j píše:Jeste bych bral, ze nekdo spatne odboci a najede tam protismerem (bohuzel i u nas je par mist, kde k tomu jsou predpoklady) a nasledne si to na tom najezdu uvedomi.
Měl bys příklad takového místa, kde to je "možné" a "pochopitelné"? Najezdím toho mraky a nevybavuji si žádný sjezd, po kterém by se dalo s přimhouřením obou očí "pohodlně" najet na dálnici. Nehejtím, spíše zvědavost.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Onboard videa

Příspěvek od bojler »

ctrl_j píše:Ted k tomu nove pridali odpor k mimourovnovemu krizeni s II/413.
Byl jsem pritomen rozhovoru, kde bylo naplacato "M." receno, ze se msti a bere obchvat jako rukojmi kvuli strelnici. Asi si dokazes predstavit soustavu dvou kruhaku u Baumaxu.
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Onboard videa

Příspěvek od bojler »

petr_riha píše:Měl bys příklad takového místa, kde to je "možné" a "pochopitelné"? Najezdím toho mraky a nevybavuji si žádný sjezd, po kterém by se dalo s přimhouřením obou očí "pohodlně" najet na dálnici. Nehejtím, spíše zvědavost.
Byly doby, kdy jsme se smali rakusakum za jejich "Stop falsch". A uz to nejakou dobu je i u nas. Tak jsem nad tim nekolikrat uvazoval, jak je mozne, ze si to nekdo splete.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

petr_riha píše:
ctrl_j píše:Jeste bych bral, ze nekdo spatne odboci a najede tam protismerem (bohuzel i u nas je par mist, kde k tomu jsou predpoklady) a nasledne si to na tom najezdu uvedomi.
Měl bys příklad takového místa, kde to je "možné" a "pochopitelné"? Najezdím toho mraky a nevybavuji si žádný sjezd, po kterém by se dalo s přimhouřením obou očí "pohodlně" najet na dálnici. Nehejtím, spíše zvědavost.
Toto je uz po uprave
https://mapy.cz/zakladni?x=15.0971158&y ... tch=-0.173
https://www.google.com/maps/@50.70025,1 ... 384!8i8192

takto pred upravou
https://www.google.com/maps/@50.7002185 ... 312!8i6656

Ani tu upravenou verzi nepovazuji za vhodnou pro najezd na rychlostni komunikaci s oddelenymi jízdnimi smery. To co tam bylo predtim byl naprosty paskvil a vsichni co jsou za to zodpovedni by meli byt vyhozeni bez moznosti navratu na obdobnou pozici - ten kdo to vymyslel, kdo to nakreslil, dopravni inzenyr PCR co pod to dal razitko a urednik co to posvetil…
bojler píše:
ctrl_j píše:Ted k tomu nove pridali odpor k mimourovnovemu krizeni s II/413.
Byl jsem pritomen rozhovoru, kde bylo naplacato "M." receno, ze se msti a bere obchvat jako rukojmi kvuli strelnici. Asi si dokazes predstavit soustavu dvou kruhaku u Baumaxu.
Ja se jich ptal, kdyz argumentovali v zalobe proti uzemnimu planu koncentraci poletaveho prachu, zda nahodou ten jejich vymysleny kruhak presne tohle nezhorsi, stejne jako emise, protoze zastavovani a rozjizdeni je pro tyto ukazatele absolutne to nejhorsi. A nastalo hrobove ticho… Tak jsem se jim snazil vysvetlit, ze ten tranzit proste musi projet bez zastavovani, jinak to proste nefunguje tak jak ma. Ono i tak je to kompromisni varianta, protoze tam budou opet jen dve najezdove/sjezdove vetve, no porad lepsi nez na severni strane kde neni nic, RSD tvrdilo ze tam nikdo nebude chtit najizdet zpet centrum :) -> https://youtu.be/xCRyrndvDp0?t=48
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1731
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Onboard videa

Příspěvek od petr_riha »

Hmmm, ty Jeřmanice, to je dobrý peklo.

Vždycky jsem si říkal, jak se to někomu může povést. Chápu přehlídnutí značky (zákazové), chápu přejetí plné čáry, která tam vždy je, pochopím i to, že někdo auto zlomí, aby na ten sjezd najel. Nikdy mi to ale nepřišlo nedostatečně označené. Jeřmanice jsem neznal, tady to najetí do protisměru před úpravou "chápu". V nějakém blizardu možná i po úpravě, mlha jak mlíko, "hele mámo, potřebujeme doleva".
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »



hlavne bez rozmyslu odstavit okamzite ked (konecne)uzrie modre majaky... co na tom ze pomalo iduca sanitka je este tak 300m daleko
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No nevím...já bych ho neobíhal.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
brnenska.odchytova
Pan Řidič
Příspěvky: 364
Registrován: sob 03 srp 04:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od brnenska.odchytova »

Pozor chyták - kam se vejde velké a kam malé auto? Postřehy z našich dálnic - srnka na hadry, auto do protisměru.
Odchytávám neposlušný řidiče na kameru a občas nějaký to zvířátko na kapotu...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26978
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět