Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: nákup naslepo v Lídlu se protentokráte povedl..... Ale příště už rači ščestí pokoušet nebudu, věci co sa mají zkoušet budu zkoušet než kupim.
Takmito předsevzetí vydrželo asi 2 dny, no.... sem zase naslepo objednal "zateplený" cyklodřes s dl. rukávecem jako podvlíkací na bajkování když je zima jen na triko kr. rukávec )to wool triko cosem doposud používal - seprané, vytahané, škaredé - halt už asi zůstne ve skříni..... V popisu měli napsáno "slimfit" taxem rači vzal o číslo větší a jo, trefil sem to, mám to tak akoráth, čti: moc to nikde nestahuje.... Silvini Varano. Spokojenost.

Ale fčíl už opravdu rači budu zkoušet, no.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Co sem to moh při jízdě z kopca "trefit" resp. co sa kurafiks stalo?

Šlapu si na výletě na bajku (ca 3 hodinový výlet) a celou dobu fpoho. Kousek před koncem (sjezd 300 výškových ke mně domů) začala "zpívat" zadní brzda a nepřestala. Sem "nasraně" (co se zase popsulo) dojel dom, nechal ty brzdy vychladnout a kolem baráku to projel - pískala dál (i za studena). Zkontroloval sem všechny šrouby (esli sa neuvolnily) a ne, fše nafest dotaženo. Přitom sem šáhnul na kotouč a .... mastný jaxfiň. Sem ho teda odmastil vč. desek (Millres brake cleaner - btw, nevíte někdo, proč už ho nemají mezi svými výrobky?) a zdá se, že pískat přestala. Samozřejmě kontrola brzd. třmenu - voilej z něj neteče. Ani kapka. Ani nikde nic okolo, řetěz sem namazal.

Kura, odkud sa tam ta mastnota vzala?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska odpo sem to zkušebně projel okolo chalupy a nehvízdá, takže odmaštění asi fuckt zafungovalo. A brzdič je taky suchý, čili opravdu neteče.

Nechce se mi věřit, že sem při jízdě najel na hroudu kolomazi a ta prskla přesně (a jen a pouze) na zadní brzdový kotouč, nikam jinam. Opravdu netuším, odkud se (až během / na konci výletu - v první půlce výletu byl taky sjezd taky ca 300 výškových a přitom nepískala) ta mastnosta na kotouči (a ne málo) vzala.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od mmira »

zenino kolo asi hned tak nebude, kvuli korone nejsou dily, hlavne vidlice neni k sehnani.

jinak ja vcera zazil trpke uvedeni do reality. jedu si tak po jedne cyklostezce, sviham na nejtezsi prevod, na tachometru neco kolem 35 km/h. najednou se kolem me prehnal sedivy starik na silnicce a jeste si u toho pohvizdoval. pokusil jsem se ho chytit, ale byl jsem bez sance. behem par desitek vterin mi zmizel v dali.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Vcera jsem hobloval traily na Klinovci, celkem asi 9-10x. Jako nejlepsi kombinace se mi libilo: horni cast cerna, stred cervenej, spodni cast zase cerna.

Na posledni jizdu zaclo lejt a prekvapive to skoro vubec neklouzalo, zadny louze, potoky, nic a obecne sla kvality a rozsah trailu od lonska dost nahoru :-bd
R4...258k
R3...261k
EV...264k
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od SamotZdeny »

Já se včera projel na svém veteránovi,asi 35 km.Trasa kousek od ZR,na Petrovice D.Rožíku,Rožnou,atd,po cestách páté cenové skupiny.A docela dobré.Až na kopec v Rožné,směr Bystřice.Tam jsem poprvé řadil 2-1.Tak nízko jsem ještě nemusel...
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

honziss píše:Vcera jsem hobloval traily na Klinovci, celkem asi 9-10x. Jako nejlepsi kombinace se mi libilo: horni cast cerna, stred cervenej, spodni cast zase cerna.

Na posledni jizdu zaclo lejt a prekvapive to skoro vubec neklouzalo, zadny louze, potoky, nic a obecne sla kvality a rozsah trailu od lonska dost nahoru :-bd
Klinovec asi bude fajn. Jsem ted koukal jen s otevrenou pusou :-O

honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Jj, to na videu he dh trat. Najdi si trail baron 2020..
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska byl ke mně ten nahoře silně přívětiff - v noci až do rána scalo, paxe to uklidnilo (všude ale mokro jaxfiň) a rosničky předpopičaly tady u nás na SV aprílové přeháňky. 2,5 hodiny bajkingu (samozřejmě jak prasca jak bajk tak i já) a s příjezdem domů začaly padat první kapky, pak přišla lucha, ale to už sem byl doma.

Nový (zatěplený) dřes je přesně podle mých představ - velikost akurváth (nikde nestahuje ani neplandá), hřejivost odpovídající specifikaci (kyklistika v chladnějším pičasí 15st C), je příjemný na (holém) těle a zips nekouše (ref to holé tělo pod dřesem). Max spokojenost. Ale stejně sem domů zase přijel s modrozelenýma prstama na rukách i na nohách, ale co už.

A ta sfiňa zadní brzdy zase začala při závěrečném sjezdu dom zase hvízdat, mně yebne. Tentokrát je ale kotouč bezolejnatý, přesto hvízdal. Esli to nebude těma (novýma) deskama - celou zimu ležely v původnmím obalu ve skříni v garáži, možná si cucly nějakou vlhkost čico. Nebo kotouč už je (nějak divně) ojetý. Musím to postupnýma slepýma uličkama pořešit, no.... chjo no, že nikdy nic nemůže být bez problémů.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Piskani je vibrace a ta muze mit dva zdroje: bud je nekde neco prasklyho nebo v pripade karbonu blbe slepenyho nebo nesedi material desticek s materialem kotouce.

Kup novej kotouc + desky stejny jako byly oem.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět