Výběr (hlavně) víkendového auta

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Snowman000 »

pavproch píše:Můj názor (na základě mé jediné zkušenosti - náš Leguán): pokud to má být zároveň (podvozkově) pohodlné (daily) a zároveň i na víkendové vyblbnutí, tak to musí mít DCC (comfort+sport režimy). Ale nemám patent na rozum.
Jo ako ma to logiku, ale mna to napriklad pri M135i trochu furt vytaca...je to ako zvykat si na x roznych aut a stale mam pocit, ze nemam ten spravny rezim na spravnu situaciu #-o

Ale ano nakoniec som z tych asi 10 kombinacii co v nej existuje skoncil pri dvoch...comfort (rodinny rezim) a DSC OFF (moj rezim). Iked v prvom ma sere ta hyperaktivita ESP a v tom druhom zase nemam moc gule byt uplne bez ochrany...ale v nom je pocitovo vsetko tak nejak spravne a to auto v nom funguje konecne genialne! :ymhug:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od Zajda »

pavproch píše:Můj názor (na základě mé jediné zkušenosti - náš Leguán): pokud to má být zároveň (podvozkově) pohodlné (daily) a zároveň i na víkendové vyblbnutí, tak to musí mít DCC (comfort+sport režimy). Ale nemám patent na rozum.
Nejpohodlnější podvozek co jsem zažil bylo na sedadle spolujezdce ve Fabii S2000, asfaltová specifikace. To člověk musí fakt zkusit na vlastní kůži aby uvěřil. Takže pasivní podvozek může fungovat na všechny situace, akorát v normálním autě by ho nikdo nezaplatil a u těch drahých se s tim výrobci očividně nechtějí obtěžovat. Asi by bylo těžko marketingově uchopitelné kdyby treba 5er mělo adaptivní podvozek a vrcholná M5 pasivní, ale ostřejší i komfortnější najednou :-)
《》
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od VPcz »

S tímto výběrem už můžeš zahrnout wrx sti... nebo nový 595 comp... nová fiesta st, audi s1... atd. atd.

Nejhorší je se nechat ukecat do něčeho do čeho původně člověk něchtěl jít... pěkný výběr :D
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

VPcz píše:S tímto výběrem už můžeš zahrnout wrx sti... nebo nový 595 comp... nová fiesta st, audi s1... atd. atd.

Nejhorší je se nechat ukecat do něčeho do čeho původně člověk něchtěl jít... pěkný výběr :D
Je to tak :D . K zmíněným - WRX se mi samozřejmě líbí, ale u starších kousků se dost bojím (ne)spolehlivosti a nákladů na servis, od mnoha majitelů jsem slyšel a četl svoje, ať už fóra, nebo Subaru sekce na redditu.. A novější už jsou zase cenově přes 600k, no tam bych šel raději do 1er.

Totéž platí pro novou 595 i FIestu ST, tyhle auta mi dávají smysl levněji, než za cenu nových - 595 Competition se pohybují i okolo 400k CZK s nepříliš velkým nájezdem, za nového mi tolik peněz smysl nedává. S1 by mohla být zajímavá alternativa, těch aut je ale dost málo.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od VPcz »

Jestli ještě můžu radit, tak výběr víkendovky, která zvládá běžný provoz(tzn. asi hot hatch) se zkomplikoval na úrověn přetechnizovatelnosti a přeinženýrovanosti bmw... Trochu bych vypojil fóra, redit atd., zapojil svůj mozek a instinkt a šel se na něco podívat či projet a co zaujme to je to pravé :).
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

Rozumím ti, ale jen o tom to není, samozřejmě v prvé řadě chci něco, co se mi bude líbit a láká mě :) . A ta 1er přecejen má R6, RWD/AWD, oproti všem ostatním možnostem celkem pěkný interiér atd., to se nedá popřít.

Jak říkáš, přesně to udělám. Zajdu si někdy do Imofy minimálně na ten nový Abarth kouknout a pobavit se s prodejcem, třeba mi ho i ochotně ukáže a nechá projet.

Zbytek aut už asi úplně nikde demo mít nebude, když jsou již nahrazená novými modely.. Možná ještě to Mini, ale to stojí nové okolo 1 mil #-o
08' Corsa GSI 1.6 150PS
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od honziss »

kjub píše:Rozumím ti, ale jen o tom to není, samozřejmě v prvé řadě chci něco, co se mi bude líbit a láká mě :) . A ta 1er přecejen má R6, RWD/AWD, oproti všem ostatním možnostem celkem pěkný interiér atd., to se nedá popřít.

Jak říkáš, přesně to udělám. Zajdu si někdy do Imofy minimálně na ten nový Abarth kouknout a pobavit se s prodejcem, třeba mi ho i ochotně ukáže a nechá projet.

Zbytek aut už asi úplně nikde demo mít nebude, když jsou již nahrazená novými modely.. Možná ještě to Mini, ale to stojí nové okolo 1 mil #-o
Najdi si na webu kontakt na pana Novotneho a chtej jeho.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

honziss píše:Najdi si na webu kontakt na pana Novotneho a chtej jeho.
Díky za tip :ymhug:

Taky jsem zase trošku upravil původní příspěvek o aktuální výběr/inzerci..
08' Corsa GSI 1.6 150PS
VPcz
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 26 dub 07:16

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od VPcz »

Co jeste 135i E82/88? To je zajimave auto.
Uživatelský avatar
kjub
Autoškolák
Příspěvky: 50
Registrován: stř 18 led 22:37

Re: Výběr (hlavně) víkendového auta

Příspěvek od kjub »

VPcz píše:Co jeste 135i E82/88? To je zajimave auto.
Zajímavé ano, ale dává nějaký smysl, když stojí téměř totéž co o x let mladší M135i s podobným nájezdem? Já bych dal přednost novějšímu teda, hlavně kvůli vnitřku.
08' Corsa GSI 1.6 150PS
Odpovědět