BMW Divize

Audi, BMW, Mercedes, Porsche, Volkswagen ad.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

m4Zlik má ukazatel těploty woleje (nevím, jak přesný) a když tam mám "čerstvý" Millers CFS 5w40, tak ať ho honím jak honím i ve třiceti plus, tak to nepřeleze 120, až když už ten wolej má sezonu (ie. 5 až 8 tis km) za sebou, tak to vyleze i na 125. Vše (co se týře olejového hospodářství) tam je stock OEM. Je to ale (relativně nízkoteplotní) N52, z doby kdy sem měl N53 si pamatuju, že mi všichni tvrdili, že v přímovstřiku jsou ty těploty vyšší.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

Ano pri priamovstreku su teploty vyssie, no za tie vyssie teploty mozu aj emisne normy ,kde preto ma BMW nastaveny taky termomenezment, aky ma. Plus ja tam mam aj dve topne telesa v podobe turb :)) .vypekaju pekne.
Pred upravami som maval v lete v beznej premavke v kolone 125C olej. Potom po rozbehnuti slo na 120C. Pri slapani na krk po kopcoch aj 130C, co uz som si vravel,ze tak toto nie. :-ss
Teraz je problem uchladit brzdy =)) Idem teraz zapisat pruziny a podlozky do TP, nech aspon nieco je ofiko na aute B-)
Potom je plan rychlo zrobit STK+EK ,vymenit predne katalyzatory za downpipe a sup sup pre dalsie kone. Nech to stiham este v sezone vyuzit.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

No a uz je prdel na odbore Dopravy. Najprv mi hovorili,ze musia pruziny prejst technickymi testami v skusobni a ake poplatky :D Nato som zavolal, ze ved to uz bolo typovo schvalene v clenskom state EU a predsa zakon ministerstva dopravy ma jasne napisane,ze tieto typove schvalenia EU uznavaju.
Takze pan povedal,ze to ide preverit na ministerstvo. Povedal som mu,ze sa to ma zapisovat do TP presne ako ked sa zapisuju disky inych vyrobcov a co k tomu treba podla mna. @-)
No tak uvidime, ale v zakone je aj pekny bod, ze nemoze sa uz schvalovat nieco, co je typovo schvalene v inom state EU :ymhug: Takze mam eso v rukave, ze to nemoze byt uz preskusavane ,ked uz to bolo schvalene v inej krajine EU \:D/
Prinajhorsom sa na to cele vykaslem, ked chcu robit birokraticke prekazky. :ymapplause:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Já bych se zítra měl zbavit toho, co mi (nejen na bramborovi2) vůbec nevyhovuje - Comfort Access. Jedu za matizem to odkodovat (HW ale v autě zůstane, čili by to měla být vratná změna).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

Duke_Luke píše:Takze mam eso v rukave, ze to nemoze byt uz preskusavane ,ked uz to bolo schvalene v inej krajine EU \:D/
Prinajhorsom sa na to cele vykaslem, ked chcu robit birokraticke prekazky. :ymapplause:
Ty fakt věříš tomu, že máš v jednání s úředníkem eso v rukávu??? :D
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 282
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: BMW Divize

Příspěvek od Duke_Luke »

jarka píše: Ty fakt věříš tomu, že máš v jednání s úředníkem eso v rukávu??? :D
No mas pravdu,zistil som,ze nemam. Nechcu o tom ani pocut hajzli. Je to povolene v Nemecku ,ale tu musia robit problemy. Vraj to nie je EU typove schvalenie,ale len lokalne nemecke a ze tu treba robit povolenia/testy znova . Tak ako naco mame tu EU X( nas.at na taky system. Volal som aj so zastupcom TUV, chcel pomoct,ale ze potrebuje KBA Cert. No ja sa na to mozem vyprdnut. Taky nemam ,ale pisal som vyrobcovi, ci pomoze.
Uz vidim,ze to ostane ako doteraz. Pridem na STK a technik mi povie,ze pekne sportove pruziny a necha to tak ;)) ako minule. Resp. si toho ani nevsimne. Snaha birokraticky dat nieco papierovo do poriadku v state sa neoplati :^o
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: BMW Divize

Příspěvek od jarka »

Duke_Luke píše:Snaha birokraticky dat nieco papierovo do poriadku v state sa neoplati :^o
Je to smutný, ale je to tak :( .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak, brambor2 je CA off ejchuchcu, už to nedělá nechtěné (zamykat nebo odemykat, když to nechcu) když vezmu za kliku, nedělá to přímo nic. A klíč musí do tlamy, jinak nenastartuju. A jak mě upozornil matiz, už mi to nikdo bezdrátově neukrade.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: BMW Divize

Příspěvek od pavproch »

Tak, další servis brarmora2 u Michala naplánováný, když už se v něm bude hrabat (oleje, filtry), tak udělá i olej. separátor (sem zvjedaff, esli potom přestane žrát wolej) a hlavně to uložení nápravnice + diff brace + možná (pokud do té doby přijdou z jú es of ej) i Rogue "unibaly".
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: BMW Divize

Příspěvek od HondaMan »

A nedá si říct a nedá si říct...
2.9T RWD
Odpovědět