Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Jo btw, druhá fáze odlehčování bajka je fertig, myslím (nemám váhu, abych si to potvrdil) že sem už jen opravdu lehce nad 10-tima kilama (čisté váhy bez náhr. duše, nářadí, pumpy a flašky s pitím) i s těma těžkýma madlama Sting. Ešče mám v hlavě jeden krok, ale .... musím počkat až pomine korona, ten díl je fčíl "off", bo fabryka, co ho vyrábí nepremáva - až sem mi podaří ho sehnat a namontovat, tak můj 29" bajk (front shock only) bude na 100% pod 10 kilo. A nad 100kilo, co se ceny týče, teda no..... jo, a moc jiného materiálu než kabroň už na něm nebude, no.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

A ještě btw k btw :D : To že člověk koupí něco přesně podle specifikace (ie. co tam rozměrově/typově patří a má pasovať) neznamená, že nemusí řezat, píliť, vrtať, brousiť aby to pasovalo.... ale nakonec sem to tam "narval" (doufám, až čas ukáže zač je teho lokeť)..... jo, a ten kabroň je ale vzpurná sfiňa pod pilkou a pilníkem.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: akurváth na hřebenu okolo Soláně bylo neskutečně, ale neskutečně lidu - sem během 20-ti minut na hřebenu tam potkal snad 50 pěšotůristů.
Extra hlasitý cvrk Mavic má i svoje výhody.... funguje jak zvonek (který nemám). :D

Už sem si na něj i zvyk.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Jedu dneska zkusit bikepark rokytnice, naky tipy na co se zamerit?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Neska ráno sem zase kroutil nohama proti kopcu, je to na dobré cestě, tělo si už pomalu na tenhle druh pohybu zvyká, ani prtel už nebolí tak moc. A letos poprvé bylo tak akoráth těplo na bajking.

Mně ale asi šlehne - celou loňskou sezonu sem si tu stěžoval, že bajk vydává nějaké neidentifikovatelné lupání/praskání i když sem se snažil opakovaně, marně vše podotahovat, vymezit vůle, promazat atd. Nic nepomohlo, prostě v něm lupalo. Po výměně "půlky kola" za nové to lupání zmizelo a já se pomalu začal radovat, že se zadařilo. Guvno, neska při výletě už v něm zase lupe. Mně mrskne. :D

Btw, už zase mám pár bebechů na darování resp. prodej za mrzký penys.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Lachende Bestien »

Podobné zvuky se dle mé zkušenosti se spíše staršími stroji zpravidla ozývají z ložisek zadního uložení pružení rámu nebo z hlavového složení fpředu, možná ještě ze čtvrtkové osy; způsobuje to asi usazující se prach, hlína, kamínky aj. bordýlek.

Vám vyhovuje 30zubý jednotác? Na tom asi ale nejezdíte delší rovnější trasy večerníček style, ne? 8-}

Btw. nepřekáží vám někde třeba nějaká nevyužitá vidlice?
A proč se zbavujete toho cabrónového paroží, nepadlo do rukou?
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Divné je, že jedu na bajku po hrbolatém a louská/lupe v něm - pokaždé někde inde. Jedu a slyším loupání jakoby zpod sebe = sedlo/sedlovka/zámek sedlovky, taxe zvednu ze sedla (aby to přestalo) a guvno, louská dál. Zastavím, lomcuju řídítkama a nic. Pak sednu na bajka a při prvním šlápnutí "lup" z řídítek/představce/hlavy. Zastavím, zkouším lámat řídítka a nic. Sednu na bajka a "lup" z pod prtele.... začínám mít trochu podezření, jestli pachatelem není press-fit střed (BB) - když sem měl ale bajka fčíl rozebranýho, tak se to vše tvářilo pevně a žádné vůle nikde.

Jo, já mám muntyn bajk na bajkování proti kopcu (a pak následně zkopca), dlouhým přesunům po asphaltě se vyhýbámn, jak jen to jde. Proto 30z vepředu (a 10-50z vzadu). Ale když zařadím to nejtěžší, co jde (30/10z) tak ušlapu (jak ten večerníček) i rychlost (po asfaltu zkopca) asitak 35kmph, což mi stačí, nejezdím časoffky.

Momentálně nemám žádnou vidli na odprodej, ale časem (doufám) jedna bude.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Dodatek k předchozímu: zrovna neska sem sjel zkopca na Pr. Bečvu a místo po (asfaltové) kyklostezce resp. silnici III. tř. dom (3km) sem rači jel polňačkou kolem potoka a přes (menší) kopec = 4.5km
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Ad. Louskani: co desky :
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Mno, zkusím se i nad tímhle zamyslet/vypozorovat. Dík za tip.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět