rodinné auto “SUV”

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16356
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od pavproch »

S benzínem (EA888 2.0TSI 6MT) v Tiguanu 1. gen mám zkušenosti zase já, teda moje drahá 3/4 - 8let @100 tis km.

Jak tady tazatel píše, že je konzerva (já su taky) - v Tiguanu (tom našem) je vše pěkně postaru, žádné asistenty utřeného zadku apod. Doporučuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

Radek_5 píše:Co GLB 250 4Matic? Ceníkově trochu nad limit ...
Díky.
Tak GLB sa mi moc páči ale cenu mi ponúkli za 50000€. a to som si povedal že nebudem navyšovať limity.
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

HondaMan píše:První servis po 2 letech a 60 tKm je sice mokrý sen každého fleet managera ale je to slušná prasárna. Ten motor nebude o nic lepší/trvanlivější než ten v Subaru. Jen nebude servisovaný.
:D
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1750
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od petr_riha »

pavproch píše:S benzínem (EA888 2.0TSI 6MT) v Tiguanu 1. gen mám zkušenosti zase já, teda moje drahá 3/4 - 8let @100 tis km.

Jak tady tazatel píše, že je konzerva (já su taky) - v Tiguanu (tom našem) je vše pěkně postaru, žádné asistenty utřeného zadku apod. Doporučuju.
Tak já samozřejmě hovořil o novém. Ač jsem v jednickovem jel jen jednou jako spolujezdec (a už je to nějaký pátek), bavíme se pravděpodobně o dvou naprosto odlišných vozech :-)
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

honziss píše:
bkj11 píše:
m.deejay píše:Já mít 44tis eur na suv, tak bych vybíral něco "stylovějšího" jako Alfa Romeo Stelvio,Jaguar E-Pace...
Alfa som neskúšal ale sedel som v Jaguáre a ... príde mi to podstatne menšie, dosť som si tlačil koleno o stredovú konzolu, no a je to Jaguár :). Povahy som introvert a toto je na mňa príliš kričiaca značka.
Vyskúšal som si aj Discovery sport 2020, pekné krabicoidné auto, super interiér veľký kufor, cena po covid akcie bola na predvádzačku 45000€ pri strednej výbave ( najazdené 1100km) takže podla mňa slušné. Pekné auto, zaradil som ho do kolonky “uvažujem” . Tu ma zaujal servis, prvá prehliadka 2rok/60000km?. To pri Subaru vraveli myslím prvá po 10(15)000 a potom každých 15000km. pri mojom nájazde prakticky každý pol rok do servisu(??).
Castejsi vymeny provoznich kapalin jsou spis vyhodou nez nedostatkem. Koukni na Lexus NX300h, mel jsem ho 5 let, je to dobry auto na provoz, ktery popisujes.
Díky.
Pekné auto ale ceny vysšie. Problém je so servisom cca 90 km od bydliska, teda neviem či náhodou autorizovaný servis negunguje aj u bežnej Toyoty to by bolo schodnejšie.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od ctrl_j »

Coz jsme zpatky u RAVky. Pravda, ve vzhlednejsim a kvalitnejsim provedeni :)
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od lampa »

Proc nezustat u Hyundaie? Santa Fe se dela i s benzinem 2.4 (na slovenskych strankach ho nevidim, ale u nas objednat jde, takze by to treba slo vyresit) a do rozpoctu se vejde. Nebo kodiaq.
Uživatelský avatar
m.deejay
Řidič začátečník
Příspěvky: 131
Registrován: úte 14 led 21:03

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od m.deejay »

Je fakt, jestli jsi konzervativec, tak bych spíš lovil ve vodách VW, Škoda nebo Seat.
Ford Mustang GT 5.0, 2018, 421 koní
Bmw X3 3.0i, 2006, 231 koní
niemand10
Autoškolák
Příspěvky: 43
Registrován: sob 06 pro 16:16

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od niemand10 »

bkj11
Adept autoškoly
Příspěvky: 12
Registrován: stř 06 kvě 18:10

Re: rodinné auto “SUV”

Příspěvek od bkj11 »

lampa píše:Proc nezustat u Hyundaie? Santa Fe se dela i s benzinem 2.4 (na slovenskych strankach ho nevidim, ale u nas objednat jde, takze by to treba slo vyresit) a do rozpoctu se vejde. Nebo kodiaq.
santa fe
Odpovědět