Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Zdravím vás přátelé,

Potřeboval bych od Vás radu ohledně motorizace těchto dvou vozů.

Uvažuji o koupi nového vozu a mám na výběr z těchto dvou variant.

Rapid
Rv 2016
Najeto 69k
Výbava Scoutline
Motor 1.6 TDi 85kw - 5ti kvalt

Octavia
Rv 2018
Najeto 35k
Výbava Style
Motor 1.6 TDi 81kw - 5ti kvalt

Problém je, že se ztrácím v těch motorech. Hledal jsem na internetu rozdíly, ale pořádně jsem nic nenašel a jsem z toho docela zoufalý, jelikož jsem tomu dal docela dost času a výsledek žádný.

Nemáte prosím Vás někdo s tím zkušenosti? Zajímaly by mě případné neduhy nebo problémy s těmi agregáty v budoucnu, ročně jezdím 35k km, takže bych nerad hned dával peníze do oprav.

Děkuji za Vaše reakce :)
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1751
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od petr_riha »

Konkrétní škodovácké motory neznám, ale 81kw mi na Octávii přijde málo. Nebude to líné?

Ať tak či tak, obě ty zmiňované nafty mají nájezd nějakých slabých 15k/rok, tzn. moc nejezdily, nebo se couraly po městě. Ač jsou oba vozy zánovní, dal bych si na ně pozor. Nebyly to nějaké předváděčky, které studené cukaly po městě?
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od HondaMan »

Budu se opakovat, ale ta 1.6TDI pro mě bylo jedno z největších překvapení co se týká jízdní dynamiky a efektivity provozu. Jasně, 200+ to jezdit nebude, ale mainstream zvládá s přehledem...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od ctrl_j »

petr_riha píše: Ať tak či tak, obě ty zmiňované nafty mají nájezd nějakých slabých 15k/rok, tzn. moc nejezdily, nebo se couraly po městě. Ač jsou oba vozy zánovní, dal bych si na ně pozor. Nebyly to nějaké předváděčky, které studené cukaly po městě?
S rozvojem ruznych operaku apod. pronajmu uz tady ta teze, ze diesel si nekdo kupuje na polykani kilometru a jak to ma malo najeto, tak to musi byt stocene rekl bych ze neplati.

Rozdil mezi 1.0/1.2 TSI a 1.6 TDI/1.5 DCI jsou jednotky stokorun a kazdy sahne po dieselu, protoze tam vidi tu o dva litry mensi spotrebu. Hotovo. To ze auto jezdi mestskym provoze drtivou cast najezdu nikdo neresi. Za rok, za dva meni za jine auto.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od Zajda »

Nevím jestli přímovstřikové benziny jsou na skákání po městě nějaká výhra. A zrovna ve městě bych přinejmenším s manuálem raději řídil 1,6 TDI co se rozjíždí s přehledem i na volnoběh než 1.0 TSI s předlouhými převody. Jestli je ve městě větší problém zakarbonování ventilů u benzínu nebo pomalé zahřívání a ředění oleje u dieslu je otázka za všechny prachy :-)
《》
vasedokladyprosim
Autoškolák
Příspěvky: 24
Registrován: úte 10 led 22:40

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od vasedokladyprosim »

Jsou to auta z operáku od škofinu. Chci to jako auto do práce na denní nájezd 200 km do práce (150 km dálnice a zbytek město a okreska). Naftu bych za normální situace nebral, ale už nemám přebytečných 100k na auto v cng.

Mně těch 81kw taky přijde na octavii málo, ale zase ten krouťák to může zachránit. Podařilo se mi zjistit, že těch 85kw je novější motor EA288, ale jestli je spolehlivější to je záhada. Spousta uživatelů jen píše, že je to blbě zpřevodované a má to vyšší spotřebu oproti 81kw.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od HondaMan »

Tak se jdi projet. Nic lepšího udělat nemůžeš. Jinak Octavia 1.9 TDI 81kw byla svého času považována skoro za letadlo. OIII 81kw je často vysmívaná i přesto, že je lepší úplně ve všem :-) Specifikace obou vozů níže.
https://www.ultimatespecs.com/car-specs ... I-110.html
https://www.ultimatespecs.com/car-specs ... -Like.html
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od řidičBOB »

Z těch dvou bych vzal Octavii. Už jenom kvůli komfortu jízdy.
1.6TDI bych se nebál. Motor vcelku dynamický a odmění velmi příznivou spotřebou. Nějaké zásadní trable s tím nebyly.
Mínusem je akorát ta 5MT. Hlavně na ty dálniční přesuny by hodně slušela šestka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od lampa »

Ja si pamatuju, ze 1.6 TDI v octavii byl strasne nekultivovany i na pomery ctyrvalcovych naft. V libovolnych otackach autu vibrovala cela palubka. I Honza Koubek v jednom testu rapida rikal, ze by radsi vzal trivalec 1.4 TDI, ktery je kultivovanejsi. Ale jak uz zaznelo, projed se a uvidis.
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Rapid 1.6 TDi 85kw/Octavia 1.6 TDi 81kw

Příspěvek od Kavis »

Tak s tim si dovolim durazne nesouhlasit. Ja mam ve sluzebni fabii prave ten trivalec 1,4 tdi a to je vrchol nekultivovanosti. V zatezi to fakt je mazec. Sef ma v octavii tu 1,6 tdi, cipnul to nekam ke 100kw, parkrat jsem to ridil, jako spolujezdec v tom jezdim kazdy tyden a je to dynamicky i zvukem uplne jinde. Prevodovku ma poskladanou stejne jako ja, na dalnici to toci ve 140 tacho cca 2500 a da se v tom uplne v pohode cestovat.
Odpovědět