Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Na koloshopu kupuju bezne, tyhle jsem videl, ted mam rise 35 mm, 20 mm bude dost podobny, chtel bych zkusit uplne rovny. Ale dik.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Ty enve, to bude ono. Dik!
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od HondaMan »

Vrooom píše:shimano, pry je spolehlivejsi.
Tímhle pravidlem se řídím u všech kol a komponentů.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Já taky asi 25let preferoval šimano, ale fčíl, jak mám bajka na Sramu, tak k němu (prozatím) nemám křivého slova.

Neska ráno sem (hned jak přestalo scát) zase kroutil nohama proti kopcu a je to teda neskutečný, ale opravdu neskutečný rozdíl, esli sportuju ráno nebo až po obědě - fčera při max výkonu proti kopcu sem myslel, že se kantnu (a následně mi celý večer bylo blbě), neska ráno (jako vždy) to sice taky byla fuška (mnohde sem musel vydýchávat / tlačit bajka proti kopcu), ale krásná fuška a bez nelibých pocitů. I fčíl mi je mi (sic unavěně) OK.

Po dvou výletech s hlasitým cvrkem Mavic Instant Drive 360 sem si na hlasit cvrkání už tak zvykl, že mi už nevadí, zato ptáčkům a zvířátkům okolo jo. Čili se cvrkem už nic dělat nebudu (ani ho mazat tím spešl Mavic mazivem - kuju za tip, možná v zimě, až nebudu mít co dělat).

Pičaté zvuky z 11-tého kolečka byly neska po fčerejším páčení šroubovákem tak ze 3/4 minulostí, taxem to neska po výletě ešče raz znásilňoval šroubovákem a doufám, že to už bude ok. Asi fuckt to 12-té (duralové) kolečko bylo nějak moc přitažené k ocelovému tělu 1-ho až 11-tého kolečka.

Jo, a přední plášt Schwalbe Burt se jeví velmi příznivě, jede snadno a přitom i v terénu (na mokrých kořenech a tak) neklouže. Zadní Ričí Z-max je klasika, tam sem problémy nečekal (a taky nejsou), hrabe to fest a dobře drží (halt ale vzorek moc nevydrží). A 2,1" na to moje bajkování (nejezdím žádné extra trailové sjezdy, na to sem moc gramlavý) sou dostatečné, 2.25" neb širší nepotřebuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Ondras »

Dneska dva úspěchy - po třech kompletních sezonách jsem vyměnil brzdy Guide R za Formula Cura 4 v kombinaci s plovoucími kotouči Hope. Mám z toho celkem radost, brzdí to až absurdně.
Původně jsem chtěl brzdy od Trickstuff, ale nějak si nedokážu ospravedlnit cenu.

A druhej úspěch - sehnal jsem za pár euro dost vzácnej rám Ancillotti Scarab Evo 27.5, jestli bude vše OK, udělám si z toho novej projekt.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Si dovolím sem dát odkaz na můj in(g)zeráth mj. i s díly na MTB....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Prosím o radu znalejší: Mám bajk Canondale FSI Cabroň5 (MY2019), potřebuju si ověřit, že střed (BB), který je v mém bajku nalisovaný (vypisuju z prospektu k mému bajku: Cannondale Alloy PressFit30) je vlastně střed typu BB30 ?!? Je to tak? Nebo se pletu? (Rozebírat a měřit se mi to nechce resp. asi bych stejně nic nezměřil, dyž je to pressfit...)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
rejdy
Autoškolák
Příspěvky: 52
Registrován: ned 17 srp 17:59

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od rejdy »

Zdar, já mám nápis BB30 na pavouku kliky, sice málo zřetelný, ale po otření od prachu lze přečíst. Koukni na to. Vzhledem k značení, které píšeš, bych řekl, že to je ono.
e36 328i coupe
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Kuju, zítra nato kuknu (neska se mi už nechce do garáže).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

Tak neska ráno sem zase točil nohama proti kopcu, ráno při snídani i po ní kuleno bolelo jak čert, první asi 3 minuty na bajku lehce protestovalo a pak dobrý.... kuju temu nahoře. Teda dobrý jen do okamžiku, kdy mi proti kopcu došlo, musel sem slízt z bajka a tlačit proti kopcu - v tu chvíli kuleno zase řvalo silně nahlas. Ale stačilo opět nasednout a dobrý. Takže je to s ním fčíl přesně naopak, než to bylo dlouhé roky - sem mohl chodit a nemohl jezdit na bajku, fčíl teda přesně naopak).

Křasny vylet, nebylo nepřiměřeně zima ani horko, slunko, moc nefučelo, akurváth na hřebenu okolo Soláně bylo neskutečně, ale neskutečně lidu - sem během 20-ti minut na hřebenu tam potkal snad 50 pěšotůristů.

Doufám, že se to kuleno nějak nerozleží a že zítra budu moct zas.

A fčíl pro mmiru: jaxme spolu před ca týdnem mluvili o trnutí rukou na bajku, tak mě to in(g)spirovalo prozkoumat nabídku madel/rukojetí pro bajky a tak mě jedny !levné! (340káčé) madla (s integrovanýma parohama) zaujaly, že sem je zkusmo objednal (typ Sting 916) a dal je na bajka (většinou kupuju vždycky to nejdražší, co je v nabídce). A.... světe diff se, občas i levná věc funguje mnohem lépe než drahá - drží se sqěle, ruce díky přendávání polohy trnou míň, za parohy proti kopcu je to balada, prostě max spokojenost. Jediná piha na kráse je asi 200gramů navíc proti tomu, co sem tam měl - tím pádem ta stará madla a parohy budou na prodej.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět