Cyklistické vlákno

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

No ty woe, strojař ynženýr..... až fčíl (při asi osmém rozdělání osy zadní náby) sem zistil, že ta páka "quickrelease" je na tý ose na šestihranu a lze ji tím pádem přesunout do takové polohy (á 60st) aby nepřekážela/netrčela do prostoru.

Takže vyřešeno a sypu si vagony polela na hlavu, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

pavproch píše:Stejný typ řetězu, stejná délka (počet článků). A bajk přestal krásně řadit - ať to nastavím, jak to nastavím, tak vždycky buď neřadí pěkně dole (na malých kolečkách) nebo naopak nahoře (na velkých). Ale všech 12 řadit nahoru i dolů pěkně nebude. Mně mr*ne.

Že já blb do toho gabal....
Když jsem teď dával novou kazetu s novou přehazovačkou a řetězem, tak mi to taky tohle dělalo - nakonec pomohlo lehký narovnání patky, aby byla přehazovačka rovnoběžně s kolem a změna napnutí řetězu na přehazovačce...

Já dneska nalejval mlíko do plášťů, takže už mám svoje první bezduše :) - no uvidíme jak to bude držet a jak se to bude chovat až se dostanu na kolo.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Stepan píše:Je to POC dobrá volba? Když jsem byl mladý a nevybouřený, POC helmy byly braný za největší styl, ale reálně nesplňovaly žádnej atest :D
Byl jsem v radotine, tam nic spatnyho neprodavaj. Tuhle jsem zkusil jako prvni a zadna z 20ti dalsich vyzkousenych ji nesahala ani po kolena.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od honziss »

Nemate nekdo tip na slusny riditka? 35 x 800-780, lehky, cerny, rovny s minimalnim zvednutim/zahnutim.

Takova vec se skoro neda koupit snad.. :-?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od pavproch »

@jarka: to moje (nepěkné) řazení má pokračování a (možná) i řešení.

Sem neska proti všem svým pravidlům chování (a fčíl zato pykám, je mi blbě) vyrazil odpoledne na bajka, dvě hodiny sem kroutil nohama proti kopcu a pak i zkopca (a to vím, že tělo snáší in(g)tenzivní pohyb jen ráno, odpoledne už ne). Fajný výlet tady po okolí, docela sem si máknul (proto mi je fčíl blbě) a vypozoroval, jak proč a kdy to řazení blbě řadilo: 11 ze 12 koleček chodilo z 99% pěkně (nahoru i dolů) a beze zvuků (to 1% si sedne časem samo, doufám), jen 11-té kolečko (druhé největší) furt štrachalo, prskalo, řetěz skákal atd. Prostě na šlak trefení.

Taxem doma po návratu, sprše atak vzal plochý šroubovák a lehkým násilím /páčením (lehce = pár desetin mm, pěkně poctivě zub po zubu) zvětšil vzdálenost / rozteč 11-tého (ocel) a 12-tého (dural) kolečka, 1 až 11-té kolečko tvoří jeden celek a 12-té (největší) je k nim zezadu přišroubované (nebo nanýtované, nevím).

Krátká zkušební jízda tady okolo baráku mi vlila optimismus do žil: zdá se, že fčíl řadí pěkně už všech 12 koleček, asi tam fuckt byla nějaká poblbaná rozteč toho 12-tého kolečka). Uvidíme při příštím výletu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

pp: světlo na konci tunelu je vždycky fajn. Ještě mě napadá správný utažení kazety, určitě tam je napsanej moment. Je divný, že by prodávali lepší 12s sady co by nefungovaly a potřebovali takhle upravit.

To já dnes pokračoval v mojí bezdušové odysee a už jsem si myslel, že mám vyhráno ale... Chtěl jsem dát ještě do každýho kola trochu mlíka a pak mi přišlo, že mi patka na zadní gumě úplně ideálně nezapadla, tak jsem to trochu přifouknul. Zdálo se, že je to ok, tak jsem začal s přední gumou a tak si tam něco dělám a najednou se ozve rána jako sviňa. Malinko otřesený koukám kolem sebe, všude mlíko a zadní guma vedle ráfku :D . Tož tímto oficiálně ukončuju mé snažení o bezdušové řešení na mém fitness kole :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

No na bike-foru nejeden clovek rika ze mu 11 speed chodil lip a byl spolehlivejsi. Sram 12s se pry snadneji rozladi. Zacinat na ciste louce tak stavim 12speed shimano, pry je spolehlivejsi.
Pry je dulezity mit spravne nastaveny B-sroubek, mel by jsi k tomu mit tento nastroj
https://www.spoke.cz/sram-chain-gap-adjustment-gauge/

jarka
Mas tubeless ready rafky a plaste? Ja s tim nikdy nemel problem.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od jarka »

Pláště určitě, ráfky netuším - asi v tom bude zakopanej pes...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Ondras
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: pon 02 kvě 14:27

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Ondras »

honziss píše:Nemate nekdo tip na slusny riditka? 35 x 800-780, lehky, cerny, rovny s minimalnim zvednutim/zahnutim.

Takova vec se skoro neda koupit snad.. :-?
Raceface Atlas?
https://www.koloshop.cz/riditka-mtb-rid ... cerna.html

Kdyžtak viz reál foto, jsou to sice risery, ale ne moc.
https://i.ibb.co/pzxDByG/2020-05-01-21-10-01.jpg
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2539
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Cyklistické vlákno

Příspěvek od Vrooom »

Treba tyhel maji jen 10mm zdvih. Ta vaha za 800mm je vetsinou kolem tech 220g

https://www.enve.com/en/products/m7-mou ... ebar-35mm/

Ale v posledni dobe mi prijde ze s prodluzovanim reache jsou zase v mode spis vyssi riditka :-D

A jestli nezalezi na zdvihu, ale spis vaze tak wunderbary jsou o chlup lehci.

https://www.koloshop.cz/riditka-mtb-rid ... 800mm.html

Pak pripadne nejaky 31.8 ...
https://www.schmolke-carbon.com/product ... -lowriser/
Ale tam uz v konfiguratoru resi vahu jezdce, to bych se uz bal vozit :-D
Naposledy upravil(a) Vrooom dne pát 01 kvě 20:49, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět