Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

Píchnout lidem desinfekci? A proč ne? Zkušenosti s tím jsou. Naposledy to dělal tuším Mengele.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

Mi to pripomnelo tuhle klasiku:
Já jsem původně také chtěl dělat blázna, náboženského šílence, a kázat o neomylnosti papežově, ale nakonec jsem si opatřil rakovinu žaludku od jednoho holiče na Malé Straně za patnáct korun.“

„Já znám jednoho kominíka v Břevnově,“ poznamenal jiný pacient, „ten vám za deset korun udělá takovou horečku, že vyskočíte z okna.“

„To nic není,“ řekl druhý, „ve Vršovicích je jedna porodní bába, která vám za dvacet korun vymkne nohu tak pěkně, že jste mrzák nadosmrti.“

„Já mám vymknutou nohu za pětku,“ ozvalo se z řady postelí u okna, „za pětku a tři piva.“

„Mě ta moje nemoc stojí už přes dvě stovky,“ prohlásil jeho soused, vyschlá tyčka, „jmenujte mně jakýkoliv jed, kterého bych byl neužíval, nenajdete. Jsem živé skladiště jedů. Pil jsem sublimát, vdechoval rtuťové páry, chroupal arzén, kouřil opium, pil opiovou tinkturu, sypal si morfium na chleba, polykal strychnin, pil roztok fosforu v sirouhlíku i kyselinu pikrovou. Zničil jsem si játra, plíce, ledviny, žluč, mozek, srdce, střeva. Nikdo neví, co mám za nemoc.“

„Nejlepší je,“ vysvětloval někdo ode dveří, „vstříknout si petrolej pod kůži na ruce. Můj bratranec byl tak šťastný, že mu uřízli ruku pod loket, a dnes má s celou vojnou pokoj.“
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

Já jsem si původně myslel, že Trump není blbej, že je rafinovanej. Ale po jeho extempore s chlastáním či nitrožilní aplikací desinfekce jsem nabyl dojmu, že on bude opravdu takový blbec jak vypadá. Že to má od narození a možná i od přirození.

Našim velitelům s mocí rozkazovat, jak se co má správně dělat, definitivně jeblo. Při zkoušení bot či koupi knih si budou lidé desinfikovat ruce. Při sortimentu bot a množství jejich velikostí, či při výběru z množství knih je riziko nákazy určitě obrovské.
Zvláště když uvážíme jak často si lidé kupují boty či knihy.
To se s madlem nákupního vozíku, které jde z ruky do ruky a někdo ho (možná) dvakrát za den otře desinfekcí nedá vůbec srovnat. A proto si před vyzvednutím vozíku nikdo ruce desinfikovat nemusí. Taky pro chleba se přece chodí méně často než pro novou knihu.
Jak logické, jak prosté. Ještě, že je máme. Čekám další a další moudré rady do života, připadám si bez nich totiž vydán napospas zákeřnému viru.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

Tak. Už je to tady. Naši zákazníci (z automotive) oddalují/pozastavují quli koroně platby našich faktur, z dubence klidně až na červenec (a to ještě možná). Chjo, no. To zas bude finančně "veselý" zbytek jara a léto.... #-o
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

u nás se zatím platební morálka drží...až na pár výjimek, které ale nejsou překvapením, bo ti moc neplatili nikdy ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

souhlas, uz aby tento nesmysl padl. presto doufam, ze rousky zustanou mezi lidmi natrvalo a budou dobrovolne pouzivany v situaci, kdy budou mit libovolnou "rymecku". snad se mi uz nikdy nestane, abych v kine celou dobu poslouchal nekoho, jak celou dobu kasle a posmrkava.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Copak poslouchal...ale i obyčejná chřipka je vysoce nakažlivá...a prskání kolem, není úplně ok.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od Snowman000 »

Z twitteru:
V Rakúsku sa dneškom končí celoštátna karanténa a ľudia sa po šiestich týždňoch môžu vonku opäť voľne pohybovať. K normálnej prevádzke sa môžu vrátiť aj všetky obchody...

Pocet pripadov

Rakusko - 1724/mil
Slovensko - 257/mil

Pocet umrti

Rakusko - 65/m
Slovensko - 4/m
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Koronavirus

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Jo, z (polo)inačího soudeku: fšimli ste si toho rozdílu mezi naším (pořád ještě silně sociálním) kocourkovem a opravdu kapitalistickýma Státama?

U nás za první měsíc korony nárust počtu nezaměstnaných o desetiny %, v US za tři týdny přes 15mio nových nezaměstananých....
Potvrzeno. U nás asi 4%, v US of A mají aktuálně 15%.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět