Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od jerry »

řB: K tvé matematické otázce nakažení, vyléčení a mrtví jsem už zmiňoval níže uvedené. Stav byl k 11.02. Bohužel se obávám, že konečná úmrtnost je větší než udávaná, a proto ty manévry. Moc si přeji, abych se mýlil a bylo to jen sýčkování.
jerry píše:K stanovení procentuální úmrtnosti je nutno počítat z počtu vyléčených a mrtvých. Jen vyléčení a mrtví jsou konstanty, nakažení teprve svůj boj vedou, tedy se jedná o proměnné veličiny. A při udávaném počtu vyléčených a mrtvých vychází úmrtnost kolem 30%. Teprve průběh léčení nakažených určí opravdovou úmrtnost.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Koronavirus

Příspěvek od mmira »

Tohle je dost objektivní pohled na samotnou nemoc

https://jamanetwork.com/journals/jama/f ... le/2761044
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Koronavirus

Příspěvek od Shr3k »

Byl jsem teď v Újezdě v Lidlu a docela jako peklo, levný těstoviny pryč, konzervy pryč, mlíko pryč, vejce pryč, mouka pryč... prý tam důchodci naběhli hned ráno. Naštěstí parmazán, chlazený těstoviny, sušený rajčata a slaninu tam nechali...
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3230
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Koronavirus

Příspěvek od mattonecz »

jj vykoupej levny hnus co stejne nechces takze v pohode
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27045
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od řidičBOB »

Já se pořád kloním k názorům, jako je tento:
Kdybych žil ve Wuhanu v Číně, bál bych se koronavirové infekce. Protože ale žiju ve střední Evropě a jsem shodou okolností biochemik, co se celý profesionální život zabývá viry, tak se nebojím koronaviru, ale naších reakcí na něj. Bojím se toho, že mě někde v cizině někdo zavře preventivně do karantény. Bojím se, že moji vyděšení spoluobčané pod vlivem mediální masáže vykoupí základní potraviny, a nebude co k večeři. Bojím se, že populističtí politici ve snaze předvést svaly zavřou hranice a pošlou celou Evropu do recese; a hlavně, že se jim ty mimořádné stavy a omezování a atmosféra strachu zalíbí a ty hranice už neotevřou.
Lidi, neblbněte. Myjte si ruce, jezte ovoce a zeleninu a nenechte se vystrašit.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Vrooom
Letec
Příspěvky: 2551
Registrován: sob 19 bře 15:16

Re: Koronavirus

Příspěvek od Vrooom »

Musim rict, ze me tahle diskuze docela udivuje, to tu je samy duchodce? :-?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5451
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Koronavirus

Příspěvek od Stepan »

řidičBOB píše:Já se pořád kloním k názorům, jako je tento:
Kdybych žil ve Wuhanu v Číně, bál bych se koronavirové infekce. Protože ale žiju ve střední Evropě a jsem shodou okolností biochemik, co se celý profesionální život zabývá viry, tak se nebojím koronaviru, ale naších reakcí na něj. Bojím se toho, že mě někde v cizině někdo zavře preventivně do karantény. Bojím se, že moji vyděšení spoluobčané pod vlivem mediální masáže vykoupí základní potraviny, a nebude co k večeři. Bojím se, že populističtí politici ve snaze předvést svaly zavřou hranice a pošlou celou Evropu do recese; a hlavně, že se jim ty mimořádné stavy a omezování a atmosféra strachu zalíbí a ty hranice už neotevřou.
Lidi, neblbněte. Myjte si ruce, jezte ovoce a zeleninu a nenechte se vystrašit.
jak jsem naznačoval vedle.
Čínu by měli poslat do karantény celou na kompletku.
A já si koupím konečně to Bentley ;))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Koronavirus

Příspěvek od oxik »

To je to v ČR s tou panikou vážně tak špatný? x_x Jsem dlouhodobě na Slovinsku, cca 10 minut od hranic s IT, a jediný co je vykoupený jsou antibakteriální gely a mýdla, regály s potravinama jsou plný.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Koronavirus

Příspěvek od Honza42 »

To, že si každý koupí 2 kila mouky není panika. Alespoň já nic mimořádného při nákupu neregistroval.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koronavirus

Příspěvek od HondaMan »

OK, takže pár zpovykaných maloměšťáků a venkovanů vzalo útokem místní Kaufland a novináři z toho už 2 dny nespí a pořádaji online reportáže?

Byl i rozhovor s vystrašenou babičkou, která si přišla pro svých 20 kg těstovin, 15 kg mouky a cukru a nedostalo se na ni?
2.9T RWD
Odpovědět