Praktický, spolehlivý diesel kombík

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Praktický, spolehlivý diesel kombík

Příspěvek od Slav3k »

Zdravím ve spolek.

Motivace:
Pohár mojí trpělivosti přetekl - dospěl jsem k názoru, že LPG nelze pohodlně provozovat v Rakousku - tudíž budu chtít vyměnit moje Galaxy 2.3 LPG za nějaký diesel. Galaxy sloužilo dlouho a celkem dobře, ale teď se moje pozornost obrátila na běžné kombíky. Rád bych znal Váš názor.

Auto bude jezdit 2x měsíčně dlouhou trasu Graz - Brno - Graz (dejme tomu 700km) + často výlety do hor a tak. Musí ale zvládnout i poížďky po městě. Vzhledem k tomu si myslím, že diesel by byla dobrá volba. Dál to auto musí být praktické - zvykl jsem si že v Galaxy vozím věci, spím, prostě praktické auto.

Co hledám:
* diesel s rozumnou spotřebou (třeba okolo 5 - 5,5 / 100)
* spolehlivost
* zadní sedačky sklopitelné do roviny s podlahou kufru (jo rád bych v tom občas přespal)
* pořizovací cena ideálně do 250k (jsem ochotnej si stáhnout auto i z Německa, či odjinud viz movil.de)

Výhodou:
* parkovací senzory
* tempomat
* výhřev čelního skla (zvykl jsem si z galaxy)

Kdyby tak Oktávce šly sklopit sedačky do roviny - to by by nebylo co řešit - jenomže nejdou (sedačky nejdou do roviny a navíc tam zbyde schod mezi sedačkou a dnem kufru). Proto jsem prozatím přemýšlel nad Superbem nebo Mondeo. Co myslíte?

moc díky
s pozdravem
Slávek
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
alesmoto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31 led 19:27

Re: Praktický, spolehlivý diesel kombík

Příspěvek od alesmoto »

Vybíral bych hlavně podle spolehlivosti motoru, to je základ. Taky hodlám vyměnit kombíka za něco novějšího, měl jsem chuť na BMW3 2.0D, ale při stáří auta 8let jsou motory tragédie. Jezdím Volvem 50 2.0D. Za 7 let žádnej žádnej problém.
Výborný diesely má Renault. Kámoš má Grand Scenic, najeto skoro 350tis a bez problémů. Na spaní se tam i se svými 190cm vejde. Výborný je taky Volvo V70 s pětiválcem 2.0, nebo 2,4. Tam se dá nocovat jako v obytňáku. Pro mě má ale zbytečně velký kufr, tak půjdu do Volva V60. Ta V50 mě tak přesvědčila o kvalitě, že semě do horšího jít nechce.
Aleš
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3970
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Praktický, spolehlivý diesel kombík

Příspěvek od HondaMan »

Je V50 Volvo nebo Focus?
2.9T RWD
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Praktický, spolehlivý diesel kombík

Příspěvek od Honza42 »

Neříkej mu to, bude smutnej.
I když vzhledem k tomu, že je současné Volvo čínské, tak německá kastle s francouzským motorem je ve V50 vlastně výhra.
alesmoto
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31 led 19:27

Re: Praktický, spolehlivý diesel kombík

Příspěvek od alesmoto »

Sedni do stejně starýho Focusu, co má alespoň tolik najeto, přijeď s ním a nechm tě s Volvem svézt. Jo před pár lety nám někdo na parkovišti odřel lem blatníku, že šla i barva dolu. Dodnes to nikdo nepřelakoval a po rzi ani památky. To Focus kvete i bez odření. A s takovou rýhou už by tam měl Ford rezatou díru.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Praktický, spolehlivý diesel kombík

Příspěvek od jirka87 »

Slavek : Vidis...ja jsem ti radil V70..polozil jsi dotaz i zde a odpoved je v70 :-D

V70 II je jeste skutecne Volvo narozdil od v50. Je tam vsechno z Volva plus bestialni antikorozni ochrana o ktere si muzou nechat vsichni vyrobci do posledniho nechat zdat. V50 je proti tomu magnet na rez. Ano v70Ii byla sice narozdil od s80 vyrabena v Gentu v Belgii, ovsem jak rikam-poctive Volvo.

A ty petivalce se musi zazit, to nema cenu se o tom vyjadrovat pokud v tom clovek chvilku nejezdil.je to parada

Alesmoto: mam v50 2.4i
Odpovědět