Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Poraďte a nechte si poradit s výběrem nového vozu.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od mmira »

ja mam ve vsech SUV problem z mistem vzadu, at jsem sedel v kteremkoliv, pocitove jsem mel kolena pod bradou. ani v kodiaqu to nebylo lepsi, na rozdil od supa, kde jsem si fakt lebedil.

dokud byla na trhu MPV, bylo to rodinne vyuziti zcela jasne, u SUV ve srovnani s kombikem stale vidim spoustu negativ. za vsechny viz to misto, potrebu vyrazne vykonnejsiho motoru, aby to vubec jelo a vyssich cen.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od tommas »

No ono hlavně Kodiaq v téhle cenové relaci nemá ani ty obyčejné LED. A teda mít auto za 30k EUR a mít tam obyčejné halogenky. Což je za mne spolu s tou základní bílou i problém toho auta, které postoval Snowman.

Jinak k poznámce @DoubleSix a srovnání velikostí. Já seděl tedy jen v Kodiaqu a RAV a tam je ten rozdíl rozhodně znatelný. Údaje o velikostech kufru nevěřím, žádné automobilce. Dokud si tam každý může započíst různé schránky okolo rezervy nebo místorezervy, tak je to nic neříkající údaj.

Jinak za mne má SUV akorát výhodu právě v těch vnějších rozměrech. A díky tomu už za mne je Kodiaq moc. Vím, že tady řBOB, honziss mají Touaregy a třeba to budou rozporovat.

Ale vidím to u nás doma. Těch 30 cm rozdílu na délku mezi kombi střední třídy a vnitřně stejně velkým SUV, která se tady řeší je ve městě při klasickém parkování na ulici strašně moc. Přítelkyni nepomůže v našem autě ani 360°kamera a slyším jen, že vidět z toho pořádně není, nikde se to nedá zaparkovat, teď s malou, že autosedačka se špatně vytahuje. Pak, úplně rozumím, že tady někdo chce raději "rodinné" SUV.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od řidičBOB »

Ono záleží, jaké SUV. Zrovna ten Turek má vcelku velký kufr, široký, dlouhý, bez nějakých výstupků po stranách v kufru, takže ložná plocha je použitelná jako celek. Jak jsem již psal - já oceňuji i posuvnou zadní lavici, která i když se posune max dopředu, pořád se dá vzadu sedět a kufr se mile zvětší. Plus jsou polohovatelné zadní sedák, takže se dá kufr docela dost přizpůsobit.
Samozřejmě, Sharan/Alhambra to není.
Já si to ale koupil proto, že se mi to líbí a byla to jenom výměna za nový model.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od DoubleSix »

mmira: a přitom Superb má zadní lavici posazenou vůči podlaze níže jak Kodiaq. Je to o způsobu sezení - "na židli" v SUV, nebo "zapadnutý" v pohovce.

Některá MPV na tom byla výrazně hůře jak SUV - např. C4 Picasso nebo poslední Espace, tam jsi měl kolena pod bradou.
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od honziss »

Pri jezdeni po meste a castem parkovani hraje nejvetsi vliv delka auta, mozna trochu sirka a pak manevrovatelnost dana rozvorem, rejdem prednich kol (podelny ulozeni = vetsi rejd) a vychytavkama typu nataceni zadnich kol, parkovaci senzory co hlidaj i bok auta, atd.

A tady SUV vyhravaj, protoze napriklad Touareg je o chlup kratsi nez Passat kombi, rozvor ma o chlup delsi, ale zataci zadnima kolama. Takze tam kde sousedka pri vyjizdeni z garaze musi 1-2x couvnout (stacilo by 1x), tak nase auto proste vyjede, zatoci a odjede.

Moje zena neni moc talent na parkovani, ale zvykla si rychle. Kdyz ma nekam popojet GSkem, ktery je stejne dlouhy, jen uzsi a nizsi, je to pro ni peklo. Stejna situace to byla kdyz jsme kdysi objednavali NXko.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od mmira »

my vesnicane muzeme otazku parkovani nastesti zanedbat :D
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od honziss »

mmira píše:my vesnicane muzeme otazku parkovani nastesti zanedbat :D
Se mas, u nas se perem o centimetry.

V breznu jedu na dovcu bude nas 5, tak pujcim asi nakej navigator / suburban / escalade, at si pak vic vazim tech pidi aut co tu mame :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od Snowman000 »

honziss píše:
mmira píše:my vesnicane muzeme otazku parkovani nastesti zanedbat :D
Se mas, u nas se perem o centimetry.

V breznu jedu na dovcu bude nas 5, tak pujcim asi nakej navigator / suburban / escalade, at si pak vic vazim tech pidi aut co tu mame :D
Pandu na vas! :D
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od mmira »

honziss píše:V breznu jedu na dovcu bude nas 5, tak pujcim asi nakej navigator / suburban / escalade, at si pak vic vazim tech pidi aut co tu mame :D
kdyz jsem tam byl naposled, pujcil jsem si F-150 doublecab. byl za stejnou cenu jako Fusion, tak jsem si rekl, ze to zkusim. po tydnu jsem se toho velice rad zbavil a tesil se domu do Golfu.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27051
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Rodinne SUV ~ 30k / benzin / AT

Příspěvek od řidičBOB »

honziss píše: V breznu jedu na dovcu bude nas 5, tak pujcim asi nakej navigator / suburban / escalade, at si pak vic vazim tech pidi aut co tu mame :D
Já v květnu a už se na něj také těším :x
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět