Pokuty za parkování

Zážitky, zkušenosti, srazy, upozornění na nebezpečná místa i dotěrnou policii.

Moderátor: řidičBOB

Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Předseda »

retardi.. si myslím silné slovo. Já měl zájem o garáž na P6 pod Prašným mostem.. že bych tam měl víkendovku. Nicméně MČ jsou kkti protože místo je vázané na RZ. Takže když tam přijedu a budu chtít vyměnit kus za kus tak mám smolíka. Stejně tak když tam občas budu chtít zaparkovat náhradním nebo autem táty, tak opět fakáč. Stejně tak jsem přemýšlel, že bych si do garáže jezdil na skutru pro auto. Opět fakáč. Takže jo - já to mrdám a značku na víkendovce čas od času zakreju. Naštěstí na P6 o víkendu zony nejsou. Kdyby byly tak si z druhého auta ani nevyndám chleba.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od mattonecz »

ja pod prasnym mostem mam skutr, na auto to mam moc daleko. ono te to pousti podle SPZ ale mas i kartu takze si myslim ze kdyz bys prijel necim jinym tak si kartou otevres. kazdopadne kartou na skutr to autu neotevre, to sem zkousel :D ale pan me pustil dolu abych si prezul kola.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Předseda »

to už je ale "šedé" řešení.. co jsem se ptal tak odopověď byla: ".... vázané jak na konkrétní SPZ tak na kartu uživatele". Myslím že za to chtěli 800. Což není špatné. Ale tím, že mi nebyli schopni odpovědět jednoznačně zda tam můžu střídat auta, tak mám parkoviště za litr jinde. Nejsou to garáže, ale hlídané to je.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od mattonecz »

auto 1000 skutr 400. lidi tam bezne maj auto a 1-2 moto na auto miste. ja bych si tam taky dal oboji, ale chodit cca 700m pro auto se mi nechce. i pro ten skutr jezdim autem :D a v lete nechavam pred barakem
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Andina »

Tak jsem auto nakonec zapíchla dole pod námi v zatáčce na hlavní. :D Snad mi ho tam někdo nesestřelí.
Forum si projdu, ale asi to nějak víc řešit nebudu. Myslím, že budu mít dost práce s tím, aby ty pokuty šly nakonec na mě. :D

Nemáte ještě někdo tušení jak to chodí, když vám přijde takhle víc pokut z jednoho místa? Vím, že jdou pokuty sloučit. Jenom moc nechápu, jak to udělat když pokuty můžou chodit až po měsíci a déle. Můžu tedy všechny postupně nezaplatit, nechat spadnout do správního řízení a pak následně sloučit?

A jak je to s tím, když provozovatel jsem v té době ještě nebyla já? To musí bývalý provozovatel u všech pokut vyplnit údaje o řidiči a zaslat je zpět nebo stačí sepsat nějaké jedno prohlášení, které všechny pokuty od určitého data převede na mě?
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od honziss »

Andina píše:Tak jsem auto nakonec zapíchla dole pod námi v zatáčce na hlavní. :D Snad mi ho tam někdo nesestřelí.
Forum si projdu, ale asi to nějak víc řešit nebudu. Myslím, že budu mít dost práce s tím, aby ty pokuty šly nakonec na mě. :D

Nemáte ještě někdo tušení jak to chodí, když vám přijde takhle víc pokut z jednoho místa? Vím, že jdou pokuty sloučit. Jenom moc nechápu, jak to udělat když pokuty můžou chodit až po měsíci a déle. Můžu tedy všechny postupně nezaplatit, nechat spadnout do správního řízení a pak následně sloučit?

A jak je to s tím, když provozovatel jsem v té době ještě nebyla já? To musí bývalý provozovatel u všech pokut vyplnit údaje o řidiči a zaslat je zpět nebo stačí sepsat nějaké jedno prohlášení, které všechny pokuty od určitého data převede na mě?
Moje pokuta za parkovani na P5 prisla cca za 3 mesice. Ale bylo to v lete a jeste nebyly zony, ted tam budou mit asi vetsi fofr.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Stepan »

V Praze zahájit aktivní odpor. Mně vždycky nakonec stačilo dorazit na příslušné místo pro spisový materiál osobně a bejt řádně nepříjemnej. Pak to nějak vyšumělo :-)

Jinak rekord mám od náplavky, flastr z dubna přišel v listopadu...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Andina
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 14 lis 13:33

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Andina »

Mně právě pokuty taky chodily cca. po 2-3 měsících z okraje Prahy a z centra většinou po měsíci. Tak doufám, že to snad přijde nějak najednou a já to budu moct začít řešit.

A co se týče nepříjemností na úřadě - na to asi úplně nemám. :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od řidičBOB »

Andina píše: Vím, že jdou pokuty sloučit.
Můžu tedy všechny postupně nezaplatit, nechat spadnout do správního řízení a pak následně sloučit?
Pokud byl přestupek zaznamenán automaticky, nelze pak tyto přestupky rovnou sloučit. To lze až v okamžiku, kdy naplníš tu druhou větu - necháš to vše spadnout do správního a tak lze zažádat o sloučené řízení, které bude ale o litr dražší, bo správní.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Pokuty za parkování

Příspěvek od Předseda »

Parkovávní Beroun a průzkum bojem.
  • 1.3.2023 špatné parkování, do datovky dne 30.3. doručena výzva k zaplacení určené částky 500 Kč. 11.5. zaslán příkaz k zaplacení 1500 Kč
  • 16.3.2022 špatné parkování, do datovky dne 28.2.2023 doručena výzva k zaplacení určené částky 500 Kč
Příkaz 1500 Kč zaplatím, žádný problém. Co jsem si chtěl hlavně ale ověřit v praxi je slučování přestupků. Děje se to automaticky nebo o to musím pořádat? Pokud jo, tak to jsem asi prošvihl, ne? Ve zkratce - zaplacením příkazu je zahlazený připad parkování z loňského roku? Skoro bych řekl, že tomu tak být nemusí...
Tak abych věděl pro příště jak postupovat až zase nastřádám nějaké papírky, tak to sloučit do jednoho případu. Lepší zaplatit 1x 1500 než 10x 500 :)
Odpovědět